Hamileyim ve gribim bi bakarmısınız

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beatiful kiz tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : beatiful kiz
  1. beatiful kiz

beatiful kiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hamileyim ve grip oldumilaç kullanamıyorum yarın doktora gidecem randevum yarın ama
    burnum aşırı tıkalı ve akşamları falan çok rahatsız ediyodu beni bende dün eczaneden vıcks aldım hani bu merhem gibi olan mentollü sıcak suya atıyosun biraz buharını soluyosun nefesin açılıyor genzin rahatlıyor dün akşam yaptım bende ama kafamada takıldı acaba bebeğe bi zararı olurmu sizdende daha önce kullananlar olmuşmuydu bilgi verirseniz sevinirim kızlarfisfisfis

2. 17 Aralık 2008
  3. beatiful kiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu konuda en ufak bi bilgisi olan yokmu bi bakan bile olmamış

4. 17 Aralık 2008
  5. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    tuzlu suyla burnunu temizleyebilirsin canım, oda iyi geliyor.

6. 17 Aralık 2008
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim bol bol c vitamini al,kendini sicak tut..uzerini kalin giyin ve 15-20 dk yat terle ki hastaligi atabilesin.sonra sicak bir dus al ve nane limon ic sicak sicak cok faydasi oluyor ben de grip olmustum sana dediklerimi yaptim ve ilac kullanmadan atlattim cok sukur...

8. 18 Aralık 2008
  9. burzeya

burzeya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bende aynen senin gibi grip oldum, neler yaptım portakal suları vs. işe yaramadı, hatta şuan bütün vücudumu iltihap sardı ne yapıcam bilmiyorum. Çok korkuyorum :KK43:

10. 19 Aralık 2008
  11. beatiful kiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aa geçmiş olsun canım hamilelikte grip çok kötü geçmekte bilmiyor bi türlü:nazar:

12. 19 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

beatiful kiz selam
    ben de şu anda gribim burnum tıkalı ve ben grip olduğumda mutlaka ateşim çıkar
    gerçi çok şükür ateşim yok atlatmak üzereyim ama benim tavsiyelerim,
    c vitamini al kararında, vicks sürmekle çok iyi yapmışsın sırtına da sürdür beatiful kiz, ve üstüne ütüyle ısıtılmış sıcak havlu koy
    benden sana tavsiye kesinlikle ama kesinlikle ateşin varsa kalın giyineyim deme
    allah muhafaza zaten yüksek olan vücut ısını terleyeyim diye iyice yükseltme
    allah muhafaza bebeğini bile etkileyebilir bu durum
    koltuk altlarına, dizlerinin arka kısmına ve kasıklarına bildiğin musluk suyunda ıslatılmış bezle kompres yap
    bol bol ılık duş al
    tekrar tekrar söylüyorum sakın kalın giyinme
    ne zaman soğuk alsam ateşim çıkar her seferinde acillik olurum. bi keresinde arkadaşın aklına uyup kat kat giyindim terleyip atarım diye hastaneye gittiğimde hemşireden ve doktordan bi güzel fırça yemiştim havale geçirmek istiyosun heralde diye
    aman diyeyim
    büyük geçmiş olsun
    acil şifalar

14. 19 Aralık 2008
  15. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun arkadaşlar yapabileceğin şeyleri söylemişler bana gerek kalmamış acil şifalar dilerim

16. 20 Aralık 2008
  17. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım geçmiş olsun.. bende ; odanı viks le nemlendirmeni tavsiye ederim..

18. 20 Aralık 2008
  19. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Elma,portakal,limon: bunların hepsını kabuklarıyla kucuk kucuk dograyıp bir tencereye koyun, üstüne tane karanfil, tane karabiber, kekik, 1 tane cubuk tarcın koyun, bunlardan bırer tutam yeterlı, üstünden biraz daha fazla gelecek sekılde kaynamıs sıcak su koyun, ıkı uc kere ocakta fokurdatın, 15 dk kadar dinlendirin, sonra da bu karısımı sıcak sıcak tuketın.. beni bu illetten kurtaran bu karısım oldu.. vıcks ı de burnum ıclerıne kadar sürüyordum ve olabildiğince yattım.

Ayrıca bol bol ıhlamur tüketin, içine limon sıkın,bal koyun.. bol su tüketin toksinlerinizi atmak için.

Çok gecmiş olsun.