hamileyim ve grip oldum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve turuncu__ tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : turuncu__
  1. turuncu__

turuncu__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar yard lütfen ne yapmalıyım doğal yollarla yani
  2. 5 Ekim 2009
  3. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ne kadarlık evlisin bilmiyorum ama farketmez nasılsa zararı yok diyeceğim şeyin bende yenii hamileyken ağır gribe yakalanmıştım ne denediysem atlatamadım en son doktorum 1 tatlı kaşığı zencefil bal ve sütü karşıştır iç demişti(ben soğuk süt içemediğim için kaynatıp içmiştim) yapıp içtim tadı güzel dersem yalan söylemiş olurum ama ondanmı oldı yoksa geçeceği vardıdamı geçti bilmiyorum iyileştim denemekten zarar gelmez nasılsa geçmiş olsun
  4. 8 Ekim 2009
  5. doktor bana bol bol ıhlamur içmekten başka çare yok demişti.
  6. 8 Ekim 2009
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Çok kez denediğim ve grip başlangıcında her içeni ayağa kaldıran bir tarifim var.
    Bir tutam ıhlamur, beş altı tane kadar papatya, üç beş tane hatmi çiçeği, bir kök kadar zencefil, bir çubuk tarçın, yarım limonun kabuğu, bir bütün elmanın kabuğu, üç beş tane karabiber, üç beş tane karanfil. Hepsini bir demle balla ya da pekmezle iç. Bir sabah bir akşam büyükçe bir kupa içersen ertesi güne ayağa kalkarsın. Malzemelerin hepsi olmayabilir ne kadarını bulursan artık ama ıhlamur zencefil ve hatmi önemli.
    Geçmiş olsun.
  8. 12 Ekim 2009
  9. hpdstk

hpdstk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    walla çok dikkat et canım geçmiş olsun.1 haftadır bende hastayım ve yapılabilecek fazla birşey yok ne yazık ki.kaç haftalık gebesin bilmiyorum ama tek söyleyeceğim İLAÇ KULLANIYORSAN GREYFURT SUYU İÇME...ben vitamin,demir hapı ve magnezyum içiyorum hastayım diye greyfurt ve portakal suyu sıkıp içtim zehirleniyordum...ıhlamura limon sıkıp içebilir süte bal karıştırıp içebilirsin.acil şifalar dilerim
  10. 12 Ekim 2009
  11. hoho

hoho Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben de 38. haftada grip oldum. Doktorum özellikle doğuma vücudumda grip mikrobu ile girmemem için antibiyotik verdi. Zitromax, 3 adet. Ayrıca Bepanthen pastil ve c vitamini tableti kullandım. Bu arada zaten magnesyum, elevit ve kan hapı, reflüm için de rennie şurup kullanıyorum. Zitromax antibiyotiği 30'lu haftalarda enfeksiyon riskine karşı da kullanmıştım.

Biraz fazla görünüyor bu ilaçlar ama sayelerinde hemencik ayağa kalktım, gribi atlattım. Doktorum da ilaç kullanmayayım diye inat etmenin anlamı yok, zaten zararlı olsa ben yazmam dedi.

Her ne olursa olsun doktor ile mutlaka görüş derim ben. Bazen doğal bitkiler bebeğe ilaçlardan daha çok zarar verebiliyor.
  12. 12 Ekim 2009
  13. netertua

netertua Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok geçmiş olsun.bol bol sıvı al.ıhlamur falan demle
    limon sık,iç.
  14. 23 Kasım 2012
  15. Y3SH1LL

Y3SH1LL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    süt ve balı tavsiye etmiyorum rahmetli babam da grip olmuştu süt bal içti tifoya yakalandı belki tesadüf bilinmez ama grip soğuk algınlığında bol meyve daha yararlı süt ve bal a o kadar güvenmeyin