Hamileyim ve idrar tahlilinde lökosit çıktı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yvzyvz tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : yvzyvz
  1. yvzyvz

yvzyvz Gurbet'in biricik Duru'su Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ikili test yaptırdığımdan beri bi içim huzurlu olamadı gitti. İkili testte risk çıktı, amniyosentez yapılması gerekir dendi.. Daha sonra doktorum araştırma hastanesine yönlendirdi, orda da tahlil yaptırdım. Bu seferde kan sonucu normal dendi. Ama idrarda lökosit görülmüş, olması gerekenden de baya fazla, doktor düşük riski var demiş, herkes başka bişi diyo.. Ne yapıcağımı ne düşünüceğimi şaşırdım. Cumartesi kendi doktoruma götürücem sonuçları bakalım nolucak!!!

senağlamasenağlamasenağlama

İdrar tahlilinde lökosit çıkan var mı, sonrasında ne oldu?? Kızlar yardım!!!

:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

2. 4 Şubat 2010
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    idrarda lökosit olması orda bir enfeksiyon olduğunu gösterir,idrar yolu enfeksiyonudur.Bol bol su iç.ınşallah bebeğin sağlıkla doğar

4. 4 Şubat 2010
  5. yvzyvz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim çok sağol.. Benim kadar su içen yoktur herhalde, hamileliğimden önce de çok su içerdim.. Neden öyle olmuş olabilir ki? Bebeğimi etkiler mi, yada geçici bişey mi?
    :sm_confused:

6. 4 Şubat 2010
  7. nesssli

nesssli egem benimle :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    antibiyotik tedavisi ile düzeliyo sıkma canını bende hep varr opuyorumnanaktan bak 29.haftaya geldim Allah büyük kaydirigubbakcemile5

8. 4 Şubat 2010
  9. ruzgaryagmur

ruzgaryagmur Ne güzel hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bana ne zaman idrar tahlili yapsalar lökosit çıktı doktorum bol su iç bişi yok dedi. çokta içiyorum bu arada. önemli değil korkma allaha emanet bebişlerimiz. .

10. 4 Şubat 2010
  11. a_seyma

a_seyma İki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım hamıle kalmadan oncede vardı benım enfeksıyonum.. hamılelıkle beraber ıyıce arttı... banada dusuk yapabılecegımı soyledı.. antıbıyotık tedavısıne basladık ılk antıbıyotık bıttı test yaptırdık bol bol yıne lökosit vardı doktor baska bı ılac tedavısı uyguladı.. dun tahlıl yaptırdık ve sonuc 4-5 lokosıt hucre kalmıs doktor gayet normal dedı her ınsanda olabılcek kadar var sen bol bol su ıc dedı herseyı normal bebegımınde okadar ılac kullanmama ragmen... 3 aylık olduk:) korkmana gerek yok sadece doktorunun verdıgı ılacları kullan ve kendını yorma pek ayaga kalkma ıns hıc bısey olmadan saglıkla alırsın bebegını..

12. 4 Şubat 2010
  13. yvzyvz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Düşük riski var demesi beni korkuttu. İkili test sonucuma göre bebekten su alınacak dendi, şimdi de düşük tehlikesi var deniliyo.. İyice allak bullak oldum, sakin olmaya çalışıyorum ama korkum bazen huzurumu bozuyo.

Bugün tam 14 haftalık oldu bebeğim.
    :CüvCüv:

Çok su içiyorum (Normalde de). Muhasebeciyim çalışıyorum. Cumartesi sonuçları doktoruma göstericem bakalım.. Bana düşük riski olabilir diyen araştırma hastanesinin doktoru.. Benim doktorum ne dicek merak ediyorum.Ah rahatlicağım bişi dese ... Bu arada hepinize çok teşekkür ederim kızlar!

14. 4 Şubat 2010
  15. nidah

nidah Sabır ve Dua...!! Üye

Beğenildi:
    256
    Ödül Puanları:
    153
    bende de lökosit çıktı sınırda dedi doktor. bol su içiyorum şu anda. haftaya tekrar tahlil yaptırcaz eğer geçmemiş olursa ilaç vercem dedi..

16. 4 Şubat 2010
  17. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    korkulacak bişey yok canım..hemen hemen her hamilenin başına gelebiliyor..bende de enfeksiyon çıktı...antibiyotik kullandım..şimdi çok az daha var dedi dr.um başka bir ilaç yazdı onuda kullanıyorum geçer inş..banada dr.um tedavi edilmezse erken doğuma sebep olur dedi..dr.una güven ve dediklerini harfiyen uygula

18. 7 Mayıs 2016
  19. Persefon

Persefon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2.235
    Ödül Puanları:
    53
    10 haftalik hamileyim.Benim de lokosit 20 çıktı skuamoz epitel de yuksek cikti (10) çok yüksek. Lokosit esteraz 3 pozitif ve nitrit de çıktı. çok su tüketiyorum hem de çok dikkat ediyorum ama... henüz doktora gitmedim kan sonuçlarımi bekliyorum. Pazartesi belki çıkabilirmiş çarşambaya kadar günler geçmeyecek :KK43: Aksi gibi de yeni ailelere açıkladik. Kötü bir şey olur diye çok korkuyorum..

xiexie bunu beğendi.