hamileyim ve idrar yolu problemim var..ilasz ne yaplabilir??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nestle76 tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nestle76
  1. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar,

henüz çok yeni hamileyim...tüp bebek yoluyla ve maalesef ya sistit ya da idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum...ilaç içemeyeceğime göre ne yapabilirim...tecrübeli olan veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..şu an için habire su içiyorum ama sorunum çözülmedi....

2. 16 Haziran 2008
  3. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bol bol maydanoz ye,az suyla kaynatıp,suyunu süzüp iç.Faydasını göreceğine eminim.Geçmiş olsun.

4. 16 Haziran 2008
  5. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    maydanozu gebelere pek tavsiye etmiyorlar diye biliyorum düşük tehtidi oluşturuyormuş fisfisfis az önce hamile bir arkadaşımla konuşuyordum msnden oda hamileyken sistit olmuş. hamişlere uygun ilaçlar varmış. o 15 haftalık nobecid diye bir ilaç kullanmış doktor tavsiyesiyle. 12 saatte 1 tok karnına almış. ama sen yinede doktora sor güzelim geçmiş olsun :1hug:

6. 16 Haziran 2008
  7. gxuxlsu

gxuxlsu sifaa nın yazdığından :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım ne yap biliyomusun o bölgeye kurutma makinasını tut inan çok iyi geliyor çok banyo yapmaktan üşütmüşüm bende de olmuştuu

8. 16 Haziran 2008
  9. ECEM2003

ECEM2003 Guest

zararı olmayan antibiyotiklerle tedavi ediyorlar doktoruna git o uygun bir tedavi yapar geçmiş olsun

10. 16 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

nestleeeeeeeeeeeee naber şekerim? maydnoz yeme tavsiye etmiyorlar. sıcak tut. bez ısıt mesela tencerenin içinde ılık olsun ama. hamilesin ya nolur nolmaz. onu koy alttan. acını sızını azaltr. bi kaç kez tekrar et faydası olur inşaallah.

12. 16 Haziran 2008
  13. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım .. bende sık sistit olurdu .. kronikleşiyo çünkü bu hastalık ..kiraz bulabilirsin bul canım mevsimi başladı galiba ..idrar yolları enfeksiyonuna ve çok iyi geliyor temizliyor .. aynı zaman da ağrı yı da geçiriyor. birde portakal suyu içi bol bol .. yinede dra gidip muayene ol hafif bi antibiyotik tedavisi uygulayabilir.. birde karnına sıcak termefor koy ..inşallah çabuk iyileşirsin canım ..

14. 16 Haziran 2008
  15. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bol bol su içmen gerekiyor canım.sakın maydanoz suyu falan içme düşüğe sebep oluyor.karnına sıcak hiçbirşeyde koyma çok sıcaklık iyi değil bebeğe.doktoruna danışmadan böle şeyler yapma sakın.geçmiş olsun.

16. 16 Haziran 2008
  17. doras

doras Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun aclen dr.git,en uygun tedaviyi onlar yapar v uygun bir ilaç verirler...sakın maydonoz yeme!!!ben tüm gebeliğim boyunca maydonoz yemedim!!!allah korusun düşük yapabilir diye okumuştum ...sevgiler...

18. 16 Haziran 2008
  19. Elis

Elis Guest

bol bol su ic.........ayricada tebrik edrim..saglikla bebegini kucagina almani dilerim
    :nazar: