Hamileyim ve kasığımda fıtık çıktı...bilgisi olan yada yaşayan????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve YASMXIXNBERK tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : YASMXIXNBERK
  1. YASMXIXNBERK

YASMXIXNBERK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar 18 haftalık hamileyim.Genel cerraha gittim kasık fıtığı dedi.Kadın doğum doktorum 4.5.6. aylarda ameliyat olabileceğimi söyledi. Genel cerrah ise(ki oda prof.dr.)kesinlikle ameliyat olmaz sıkışıp boğulursa acile gelirsin ozaman ameliyat olursun dedi..(ceviz gibi şişiyor fıtığım)Kafam çok karıştı. İlk 3 ay ameliyat olursan düşük tehlikesi varmış,son 3 ay ameliyat olursan erken doğum tehlikesi varmış.ve karın büyüdükçe baskı yapıp fıtığın büyüyormuş yani o karın duvarındaki yırtık genişliyormuş ve daha çok bağırsak dışarı çıkıyormuş boğulması ihtimali kuvvetleniyormuş.. Tabii ki bende bebeğime anestezi aldırmak istemem ama hadi son 3 ay fıtık boğulur ve bebeğime birşey olursa diye korkuyorum... Bu durumu yaşayan arkadaşlar mesajlarınızı bekliyorum.:çok üzgünüm:

2. 27 Ağustos 2009
  3. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok bilmiyorum ama annem bana hamileyken fıtık çıkmış onda da ama daha ilerki haftalarda. o zamanki şartlarla doktor hamilelikten demiş, doğurunca geçer. gerçektende doğumdan sonra kaybolmuş. pek yardımcı olacağını sanmam ama bu konuda bildiğim şey bu.

4. 31 Ağustos 2009
  5. YASMXIXNBERK

YASMXIXNBERK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım teşekkürler,anca bugün açabildim pc.yi hoşçakal