hamileyim ve midem çok yanıyo yardım :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _JULIA_ tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : _JULIA_
  1. _JULIA_

_JULIA_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba hanımlar hamileyim ve midem çok yanıyo naapmam lazım bilenler lütfen mesaj yazsın şimdidden teşekkür ederima.s.

2. 9 Ağustos 2009
  3. demethn

demethn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hayırlı olsun bebişin yanma özellikle son aylarda daha da artıyo yani bende öyle bebişime kavuşmama sayılı günler kaldı hayırlısı ile çok şükür şimdi geçti bi dönem tavan yapmıştı bebeğin miğdeye basınç uygulaması ile oluyomuş saçlanma falan değil yani:) o yüzden az az ve sık yemek yiyerek miğdeni tam doldurmaman işe yarar bide içebilirsen eğer sodanın çok faydası var hayırlı doğumlar :)

4. 9 Ağustos 2009
  5. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    dun bunla ilgili birsey okudum denemedim.sayfayi aradim ama bulamadim
    yeşil mercimek ve havuç iyi geliyormuş.gerci havucta A viitamini oldugu için abartmamak gerekebilir.
    gecmiş olsun

6. 9 Ağustos 2009
  7. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bir yerde okumuştum yanma olanlar için baharatlı yiyeceklerden ekşilerden uzak durmak gerekiyormuş sanırım.portakal suyu da arttırabilirmiş.umarım yararı olur.geçmiş olsun

8. 9 Ağustos 2009
  9. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    cnm öncelikle sağlıkla bebeğine kavuşmanı diliyorum bende aynı sorunu çok yaşadım hatta midemi bırak boğazlarım bile yanardı hamileliğimde.asitli yiyeceklerden ve içeceklerden kaçınman lazım,domates,çok yağlı yiyecekler..mümkün olduğunca mide asidini bastıracak şeyler yemen lazım.doktorum ilaç olarak gaviston vermişti ben pek kullanamadım tiksindim ondan.sarı leblebi,petibör bisküler iyi geliyordu dene istersen bellki işe yarar.

10. 9 Ağustos 2009
  11. little_princess

little_princess Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben arkadaşların yazdığı herşeyi denedim ama nafile. sırf bu yanmalar yüzünden yemek yemek istemiyodum. hele mercimek gibi baklagillerin adını bile duymak istemiyodum. tek çare gaviscon bi süre kullanman gerekecek. bebeğede bi zararı yok. zamanla azalıyo zaten.

12. 10 Ağustos 2009
  13. adaegesu

adaegesu Guest

cok sacma gelebılır canım ama ben 2inci oglumda bunu cok yasadım kayınvalıdem bana cıg bulgur yutmamı onermıstı duydugumda inanmadım fakat avucumun icine bulguru koyup attım agzıma cıgnedım ve mucıze 9ayımı bole bıtırdım denersen umarım sende faydasını gorursun

14. 10 Ağustos 2009
  15. sukutuhayalben

sukutuhayalben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Gaviskon şurup önermişti doktor bana,tam geçmese de iyi gelmişti.Doktora danışarak kullanabilirsin .

16. 10 Ağustos 2009
  17. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sol tarafına yat,az da olsa rahatlatıyor.

18. 10 Ağustos 2009
  19. _JULIA_

_JULIA_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    HEPıNıZE AYRI AYRI ÇOK TEŞEKKÜR EDERıMa.s.:1hug: hamileliğimin 19+4 haftasındayım
    önerilerinizin hepsini tek tek deniycem bugün doktoroda gittim pulcet diye bi hap verdi
    bakalım inşallah işe yarar ama yarasada yaramasada doğal önerilerinizi dikkate alıcam
    ayrıca gaviscon kullandım 2 şişe bitirdim ama pek işe yaramadı
    dualarınız içinde ayrıca teşekkür ederim opuyorumnanaktan