Hamileyim ve mutsuzum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve beyaz33 tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : beyaz33
  1. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese merhaba
    ben 2,5 yıllık evliyim 2 aylık hamileyim benim günümü yanlış hesaplammam sonucu hamile kaldım. maddi sıkıntılarımız var ve eşim bunalımda. iyice dibe vuruyoruz maddi anlamda eşim çok mutsuz.Hamile olduğumu öğrendiğinden beri daha da yıkılmış durumda. Bİr defa bile bana nasılsın diye sormadı. Habire bana bu bebeğin bizim toparlanmamıza nesılda enegel olacağını anatıyor. Aldırmamdan yana aslında ama bunu net olarak ifade etmekten çekiniyor. Bu durumda ben de korkuyorum. Tek başıma nasıl başaedeceğim diye. Eşimin bunalımlarıyla uğraşır dururum zaten hep. Ama şimdi durum farklı . dua edin nolur

2. 27 Nisan 2009
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    herşeyin hayırlısı diyorum.bizimde maddi sıkıntılarımız vardı hamile kalmadan önce.inan oğluma hamile kaldığımdan beri sıkıntım kalmadı.kendi rızkıyla geldi.iyice düşün derim.ben tabiki aldır diyemem bir can söz konusu.şuan korunsaydın demekte saçma.herkes rızkıyla gelir diyorum.allah yardımcınız olsun

4. 27 Nisan 2009
  5. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bak her gelen bebek rızkıyla geliyor emin ol.o bebek gelince çok rahatlayacaksınız..2,5 yılda erken değil.bak ben 6 yıllık evliyim hamile kalamıyorum.tedavi filan derken şimdide troid çıktı uzun süre daha bebk sahibi olamayacam.bizde ilk evlendiğimiz zaman borcumuz vardı erteledik bir yıl.şimdide olmuyor çok pişmanız keşke olsaydı diyoruz ama iş işten geçti:KK43:((allahım nasip etmiş size sevinin bence..

6. 27 Nisan 2009
  7. babyroze

babyroze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bak ben senin başlıgını görmeden 5 dk önce bi başlık açtım Maddi sıkıntılar içinde hamile kalanlar diye . .benim eşim işsiz kirada oturuyoruz ben calışıyorum ve burdanda 2 ayda bir aylık alıyoruz . .Ama Allahın bahşettiği minik varlık evinize hem neşe hem bereket getircek buna inan . .lütfen aldırmayı düşünmeyin . . Kulu yaradan rızkını verir ve ayrıca biraz agır olucak belki ama burda bi arkadaş yazmıştı yine eger bi anne baba ekmeğine ortak olcak diye bebeğini yok ederse çok buyuk gunah demişti düşünsene ne kadar dğru . .heee ben asla buyuk konuşmak istemem gercekten senide ok iyi anlıyorum aslında ama Allaha cok dua et . .Sabırlı olmaya calış . .Aynı şekilde eşşinin bunalımlarıyla grasan tek sen degilsin ayrıca bunuda belirteyim :)) benimkide hep ölmek istiyo :)) ama ne yapalım inşallah bugunleride atlatıcaz . .Rabbimde inşallah eşinin kalbine merhmet ve bebege karşı sevgi verir

8. 27 Nisan 2009
  9. babyroze

babyroze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    vanım ya boyle moralize edicek şeyler yazdıgın için cok sagol belki senin için cok onemli bile olmasa bu yazdıkların bana bugun kötü gecen bi gunumde acayıp moral verdi Allah razı olsun . . Rabbim hepimizin yardımcısı olur inşallah . .

10. 27 Nisan 2009
  11. EU3

EU3 Guest

Gelen bebk rızkıyla gelır eŞınzde bebkle toparlanacaktı rbuna ınanın.ve elınızı karnınıza koyun orda sızden bı parca oldugunu dusunun ve bebk kokusunu ıÇnıze ılıklerınıze kadr cekıl .

12. 27 Nisan 2009
  13. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında eşim bu kadar kötümser davranmasa benim bir korkum yok . Madiyat nedirki eşimle ikimzde çalışıyoruz. Eşimin işleri kötü olsada. yani bence eşim biraz kendini toparlasa altaından kalakarız ama morale ve biraz da ilgiye ihtiyacım var. Ve en önemli de bir eş güvencesine geleceğe eşime sırtımı dayayyabilmeye

14. 27 Nisan 2009
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bebekler rıskıyla gelır bunu unutma
    ılk hamıle kaldım sevıncten havalara uctuk 1 ay gectı esımı ısten cıkardılar sok olduk 500 tl kıra öduyorduk ustelık taksıtlerımızde vardı
    allahtan esım cıkıs almıstı ve 4 ay boyunca kırayı ordan verdık hazır parayı bıtırdık yanı
    sımdı cok sukur yenıden ıse gırdı esım ıdare edıyoruz bır sekılde
    demek ıstedıgım durumun cok ıyı olupta hamıle kalsaydın bı sekılde yıne ıslerınız bozulur ve parasız kalabılırdınız..

16. 27 Nisan 2009
  17. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Dediğim gibi ben maddiyatı takmıyorum. Ben eşimin bana yaşattığı olumsuzlukları takıyorum. Yani amileliğim boyuncad ahep surat asacak çocuk doğuncada korkuyorum. Birgün bie nasılsın demedi yaa. Hastaneye gitmek gerektiğinde bir görev adamı gibi götürür getirir.

18. 27 Nisan 2009
  19. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım ne güzel bebeğin olacak maddiyat herşey değil diyemem elbette önemli ama burda senin sağlığın daha mühim eşini al karşına konuş bebeği istediğini söyle üstelik 2,5 yıl olmuşş evleneli tam zamanı... eşinde problem var belliki kayınvaliden eltin görümcen abisi kardeşi yokmu derdini paylaşcann yada onunla konuşacak bir büyük sana destek olacak elbette şuan çok duygusalsın ve ilgiye ihtiyacın var ama bu bebeği kendin yapmadın bunu ona hatırlat herşey senin üstüne yıkılmasın <kırmadanda incitmeden de halledebilirsinnn... psikolojik olarak eğer çok kötüyse bir yerden yardım alabilirsiniz gidin bir psikoloğa görüşün hem devlet hastanelerinde var böyle klinikler artıkkk.