hamileyim vitamin hakkında yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve lolova tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : lolova
  1. lolova

lolova Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar. 8 haftalık hamileyim.doktorum elevit verdi, istediğin saat aç veya tok günde 1 tane iç dedi. ilk hamilelikte folik asit kullanmıştım günde üç kere yemek saatlerinde.4 yılda teknolojimi değişti acaba.elevitte folik asit varmış ama, ilk 3 ay sadece folik asit değilmi.......

2. 7 Mayıs 2010
  3. gulbiraz

gulbiraz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de doktorum megadyn vermişti bana ilk 3 ay. Megadyn multivitamin ve mineral kombinasyonu, ayrıca folik asit içeriyor, elevit te sanırım o tür bir ilaç. Normal yani her doktorun verdiği ilaç farklı oluyor.

4. 7 Mayıs 2010
  5. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Ben hem folik asit hem megadyn kullanıyodum ilk zamanlar.3 aydan sonra folik asiti bıraktım. Folik asiti de içmem gerektiğini söylemişti benim doktorum.

6. 7 Mayıs 2010
  7. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende ilk baştan beri elevit kulanıyorum onda ihtiyacın kadar folik asit var zaten ama folik plasta kulanmıştım doktorun ne verdiysee oo hatta bana eleviti hamieeligin sonuna kadar hatta dogumdan sonrada kulanıcaksın dedi hayırlı olsun bebişin saglıkla büyüsün

8. 7 Mayıs 2010
  9. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende ilk 3 ayda folbiol kullandım 3. aydan sonra elevite geçtik içinde zaten folik asit var ben kahvaltıyla alıyorum böylece bulantım olmuyodu şimdi 5. aydayız kanım düşük çıktığı için kan şurubuna başladım ama elevit devam dedi doktorum emzirme dönemi sonuna kadar ama kilo alımına dikkat çünkü elevitin 1 tableti 900 kalori yani kilo alımını tetikliyo hadi hayırlı olsun bebişin

10. 8 Mayıs 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar elevit ve gynoferrosanol aynı anda içilirmi? birbirlerini etkileyip etkisizleştirme ihtimali varmı acaba?

12. 8 Mayıs 2010
  13. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Ben megadyn le gyno ferro sanol içiyorum . Ama birini sabah aç karnına, vitamin olanı da kahvaltıdan sonra.elevitte vitamin hapı, bişey olmaz herhalde.

14. 10 Mayıs 2010
  15. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benxde gebeliğmin ilk başından beri elevit kullanıyorum öle dedikleri gibi kilo falanda aldırmıyo 1 hafta öncede ferrum fort içmeye başladım doğuma kadar ikisinide içicem