hamileyim

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve FOKURFOKUR tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Mart 2010
    Konu Sahibi : FOKURFOKUR
  1. FOKURFOKUR

FOKURFOKUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 10 aylık bebegim var.bugün evde test yaptım çift çizgi.gece çok bulantı ve baş dönmem vardı.çok şaşkınımkafamçokkarıştı

2. 6 Mart 2010
  3. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    aaaaa:bbo:
    ne diyeceğimi bilemiyorum hayırlı olsun

4. 6 Mart 2010
  5. ugly

ugly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hayırlı olsun ınŞallah canım

6. 6 Mart 2010
  7. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Hayırlı olsun Allah yardımcın olsun canım

8. 6 Mart 2010
  9. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Herkes hayırlı olsun demiş ama ben sana hayırlı olsun mu desem, geçmiş olsun mu desem bilemedim ki...
    Vücudunun bir hamilelikten sonra toparlanması en az iki yılı buluyor. Öncelikle bebeğini hala emziriyorsan, sütten kesmek zorunda kalacaksın. Bebeğin daha 10 aylık, ıkinci doğarsa o zaman 19 aylık olacak. Tam gece kalkmaları, yemesi vs. si düzene girdi, birazcık rahat edeceğim derken ikinci bebek doğacak. Tabi bu arada hamileliğin esnasında bebegin yürümeye baslayacak, devamlı peşinden koşmak zorundasın, hamileliğin ilk 3-4 ayı uyumak isteyeceksin, mide bulantıların nasıldı bilmiyorum ama (ki ilk bebekte varsa ikincide de var olacak, ya da tam tersi olmayacak diye bir durum yok) belki bulantıdan basını kaldıramayacak halde olacaksın ama kalkmak zorundasın çünkü bebegin var. Bu seni yıpratacak, senin sinirlerin bozuldukca, yorgunlugun arttıkca salgılanan hormonlar karnındaki bebeğe zarar verecek. Bebeğin kucagına gelmek isteyecek, alamayacaksın. Bebek doğacak sen yine sil bastan yapacaksın üstelik ilk bebeğin de senden hala maksimum ilgi beklerken çünkü o da daha bir bebek olacak. Diğer bebeğin gelmesiyle birlikte kıskanacak, düzeni bozulacak. Zarar vermenin ne demek oldugunu bilmediği için bebeği devamlı korumak kollamak zorunda kalacaksın, çünkü sevmek isterken gözüne parmagını sokacak mesela... Vücudun yıpranacak, sinirlerin yıpranacak, eşinle sex hayatınız belki yeni yeni düzene giriyorken yine her şey bozulmaya baslayacak vs. vs. vs. Yani zor, çok zor... Bilemiyorum ikinci çocuk düşünüyor muydun, düşünüyorsan kaç yıl sonra düşünüyordun, eşin de seninle aynı fikirde miydi, maddi durumunuz bunu kaldırabilecek mi bunlar da önemli kıstaslar tabi karar vermekte ama bence senin için de, eşin için de, bebeğin için de ve doğacak bebeğin için de çok erken... ılkini bir büyütün, keyfine varın, biraz bebek özlemi düşsün içinize, özleyin, gerçekten isteyerek yapın ikinciyi...

Bu arada, zaman geçirmeden bir doktora git bence. Belki kimyasal gebeliktir, belki baska bir durum vardır. Bir an önce ögren, hem belki doktorun müsade etmeyecek doğurmana saglık nedenleriden dolayı, her şey çıkabilir.

Son düzenleme: 6 Mart 2010
  10. 6 Mart 2010
  11. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    aldır deseydin daha iyiydi!

12. 6 Mart 2010
  13. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    biraz erken olmuş ama sonuçta karar senin hayırlısı olsun :)))))

14. 6 Mart 2010
  15. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    eh hayırrlı olsun..tabı bebek kelımesı guzel...benı oğlumun bana zorlugu 2,5 yasına kadar surdu ve hıç bebek kelımesını duymak ıstemedım...sımdı dusunuyorum 3,5 yasında cunku..ama ılk bebegının tadını barı sımdıden doya doya çıkar..9 ay sonra mecburen ılgın 2 ye bolunecek çunku...
    hayırlı olsun...

16. 6 Mart 2010
  17. merakli_misafir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Öyle demeye getirdim zaten. Zorluklarını belirttim. Ben olsam aldırırdım diye düşünüyorum. Tabi ki karar kendisinin...

18. 6 Mart 2010
  19. merakli_misafir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence kk da "Aranızda ilk bebeği 10 aylıkken ikincisine hamile kalanlar var mı?" diye bir başlık açarsan bunu tecrübe etmiş olanların fikirlerini alabilirsin, karar vermende yardımcı olur canım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.