hamileyimm ve çook kötü durumdayım yardımm?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve mirage7171 tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

6 Mart 2008
    Konu Sahibi : mirage7171
  1. mirage7171

mirage7171 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar ben 7 haftalık hamıleyım.felaket mide bulantılarım oluyo ve ben kpss hazırlanıyorum.daha dogrusu artık hazırlanamıyorum.aceba serum taktırsam benı kac gun ıdare eder.bılgısı olan varmı taktıran.

2. 6 Mart 2008
  3. sevil35

sevil35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    212
    Ödül Puanları:
    123
    tebrik ederim canm Allah kucağına almayı nasip etsin
    ben serum takıldığını duymadım ama bulantı için leblebi yemeni tavsiye ederm :KK46:

4. 6 Mart 2008
  5. sherry456

sherry456 Guest

canım serum takılmasına dr karar veriyo. sana tavsiyem sıvı tüketimi azalt, kesinlikle aç kalma 2 saatte bir bişeyler atıştır.kraker ,leblebi sana da iyi gelecektir.

6. 6 Mart 2008
  7. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    sureklı atıstır

krakerlerr

yok cok kotuysen bulantılar ıcın doktorunla goruss

8. 7 Mart 2008
  9. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşların dediği gibi, sık sık birşeyler yemen gerekiyor. Ama senin şimdi miden bulandığı için yemekte yemiyosundur.
    Serumu bilmiyorum ama hap veriyorlar bulantı için.
    Umarım uzun sürmez.

10. 7 Mart 2008
  11. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı lsun ama serumu her yedigini kustugu için kendi bünyesi zarar görmemesin diye durumu çok kötü olan gebelere takıyolar yani hastanelik olmadan serum taktıramassın doktorunla konuş bunun için haplar var mümkün oldugunca katı yiyecek tüket.ve mümkünse yemeklerini başkası pişirsinn..

12. 8 Mart 2008
  13. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    canım mide bulantın için en iyi yol doktorunla görüşmen , hap verecektir. benim de ilk 2 ay mide bulantım oldu özellikle sabah saatleri .. ne yaptım deli gibi bastırmak için yedim yattım yedim yattım... daha ilk 3 ay içinde 5 kilo aldım :KK43:( şimdi ki aklım olsaydı doktorumun verdiği hapı kullanırdım :KK43:(( leblebi ve tuzlu kraker yiyebilirsin bastırmak için . ve kesinlikle sıvı tüketimini azaltma , gebeliğin ilk aylarında bol sıvı tüketmek gerekir !!!!! doktoruna gidersen eğer en iyi şekilde sana yapman gerekenleri anlatacaktır... bu arada hayırlı olsun bebeğin :)))

14. 8 Mart 2008
  15. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle tebrik ederim seni,allah kucağına almayıda nasip etsin...

tuzlu kraker dene, çok fazla sulu şeyler tüketmemeye çalış. benim çok olyordu çok kg kaybettiğim için doktorumun kararıyla 4 gün hastanede yattım. serum yedim ama faydası olmuyordu. seruma emedur iğne attılar ama o da işe yaramadı. 3ay çektim. 3. ayın sonunda otomatikman kendiliğindn kesildi. o yüzden biraz sabır , hamileliğin doğal bir süreci. geçecek, dayanmaya çalış. svgler....

16. 9 Mart 2008
  17. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canim Ben Bir Saglikçi Olarak Serumu önermiyorum çünkü Serula Gecici Olarak Rahatlaybilirsin Ama Dr Daniş Ve Sana Tablet Ilaç Yazacaktir Aslinda Gebelik Bulantilarinin Ilaçla Bir çözümü Pek Olmuyor Boşuna Serum Taktirma Bir Zarari Yok Fakat Geçici çöümdür Seni 5 -6 Saat Rahatlatir Fakat Yine Ayni Devam Edebilir Bende çoook Zorlandim Benim 6. Aya Kadar Devam Etti Bulanti Kusmalarim Ben Birde Ambulansta çalişiyordum Maf Olmuştum Inşallah Senin Uzun Sürmez Kisa Süre Gecer Hafif şeyler Ye Kizartma Falan Yeme Yani Böyle Devam Edecek Ama Dr Danişirsan Sana Ayrintili Bilgi Vercektir Gecmiş Olsun

18. 10 Mart 2008
  19. g_sezen

g_sezen hayatımın anlamı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok bulanıyorsa dr.a danış bulantı hapları var hamişler için...grissini ye bol bol..tuzlu krakerler bulantını azaltır...Allah hayırlısıyla eline almayı nasip etsin...