Hamileyken 11 aylık bebek emzirilebilir mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve semos427 tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : semos427
  1. semos427

semos427 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar ablamın 11 aylık oğlu var henüz süt emiyor.dün gebelik testi yaptırdı.ve pozxitif çıktı.bu durumda oğlunu emzirebilirmi bilgisi olan arkadaşlar sizi buraya alalım lütfen

2. 14 Nisan 2009
  3. canim tam bilgim yok ama eskiler hep der emzirilmez diye ama dr emzirebilir anneler diyorlar sen yinede uzman bi dr sor bence hem emmese bile masallah 11 aydir emiyomus cok sukur hic emmeyen bebislerde var onlarida dusunecek olursak haline sukur etmen lazim ins gonlune gore olur hersey tatlim kib

4. 14 Nisan 2009
  5. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım 11 aylık bebeğin emzilimesi normal ama eğer hamileyse zaten bir süre sonra sütün tadı değişeceği için bebek kendiliğinden bırakıyor hem bıraktırmasıda daha kolay oluyor zaten eğer birkaç aya kadar bıraktırmazsa genelde ishal oluyor diyorlar.bu arada birşey duydum ne kadar doğru bilemem ama eğer cinsiyeti farklıysa bebek sütü istemez aynıysa ister diyorlar

6. 11 Ağustos 2010
  7. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    aynı durum şuan bendede var oğlum 18 aylık ve 5 hafta civarında hamileyim.bu konuda doktora danışmış kişiler varsa lütfen cevap yazın...

8. 11 Ağustos 2010
  9. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar benimde 8 aylık oğlum var hatta 9 gircek önümüzde hafta ve 8 haftalık hamileyim ve bebeğim emiyo doktoruma geçende kontrol için gittim bebğim hala emiyo sorun olurmu dedim yok olmaz emmeye devam etsin dedi ve hala emiyo benimde bildiğim eğer cinsiyet aynıysa emmezmiş farklı olunca emermiş yaşlı bi tanıdığımız bebekken annesini emdiği dönem annesi hamile kalmış ve bebek nerdeyse ölcekmiş süt dokunmuş ondan sonra doğanda kendi gibi kız doğmuş ayrıca sütün tadıda değişmemiş bende kontrol ettim geçende tatlı allah yardımcımız olsun inşallah kendi istekleriyle bırakırlar

10. 11 Ağustos 2010
  11. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    kızlar araştırdım şimdi nette bi sürü uzmanın cevapladıgı bir yer buldum.doktorlar aynen şöyle demiş:"Birkaç sene öncesine kadar, emziren anne hamile kaldığında anne sütüne son verilirdi. Ama son çalışmalar gösterdi ki hamile annenin emzirmeye devam etmesinde ne kendi, ne emzirdiği bebek ne de karnında taşıdığı yavrusu açısından bir sakıncası yok. Eşiniz istediği kadar emzirmeye devam edebilir."diyor bir uzman..
    Diğer bir uzmanda "Eşinizin hamile olması ve bebeğini bir süre emzirmiş olmasının herhangi bir zararı yoktur, nadiren bebekte iştahsızlık, ishal, kusma olabiliyor. Fakat annenin enerji-vitamin-element ihtiyacı artacağı için emzirmeyi sonlandırmak doğru olacaktır. Ayrıca bebeğiniz de 11 aylık, sofradan besleyebilirsiniz, balık yağı yerine eğer gelişimi iyi değilse vitamin verebilirsiniz. " yani bir zararı yokmuş sadece annenin enerji kaybı oluyormuş.zehirlenme falanda olmuyormuş o da yazıyor..

12. 12 Ağustos 2010
  13. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    demekki emzirmeye devam çevreden harkes hemen bırak emzirme diyo insanın kafası karışıyo zaten emmicek olsa bebek kendi emmez

14. 12 Ağustos 2010
  15. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 6+5 hamileyim ve 9 ay 1 haftalik oglum var hem oglumun doktoru
    hem de benim doktorum emzirebilecegimi ama yavas yavas sutumun
    azalacagini ek sute gecmemi soyledi 5 kilo kadar da kaybettim ama
    sutten kesmeye kiyamiyorum simdilik devam bakalim hayirlisi....
    senin de hayirlisi olsun baya da emmis masallah bebegin

16. 2 Eylül 2015
  17. deryakaandeniz

deryakaandeniz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba benim sorum daha once buraya yazan kucuk bebegi olup hamile kalan ve emziren annelere olucak bebeklerinizi hamileliginizin kacinci ayina kadar emzirdiniz ve sonra nasil biraktirdiniz