hamileyken bebeğinizin hareketlerini ne kadar takip ediyorsunuz?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve daphneIsLife tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

20 Haziran 2009
    Konu Sahibi : daphneIsLife
  1. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar, evde oldugumdan mıdır, içgüdüsel midir anlamadım ama bu aralar takmış durumdayım bebek hareketlerini takip etmeye. bazen üst üste kaç gün hiç oynamıyor gibi geliyor, bazen de üst üste hissediyorum. bu işin doğrusu nedir diye biraz araştırdım ama farklı bilgiler var. size dr.larınız ne tavsiye ediyor ve siz nasıl takip ediyorsunuz? ben fazla mı kuruntu yapıyorum acaba?

2. 20 Haziran 2009
  3. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    kaç haftalık hamılesin)benım son 3 gunum kızım maşallah hiç merakta bırakmıyo benı kıpır kıpır maşallah.

4. 20 Haziran 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.037
    Ödül Puanları:
    463
    kaç haftalık hamile olduğunuzla lgili bir durum bence. biraz irileşince ister istemez eri kalmadığı için sarsıntı şeklinde hissedersin hareketlerini. sen kaç haftalıksın?

6. 22 Haziran 2009
  7. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    27.haftayı bitirdim bugün. 20.haftada bittiğinde hissetmiştim ilk hareketlerini..

8. 22 Haziran 2009
  9. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.037
    Ödül Puanları:
    463
    27. haftada çok rahat hissetmeniz hatta dışardan bile görmeniz gerek. gerçi her bebek te durum farklıdır mutlaka. ben 20 li haftalarda bebeğin hareketlerini hisstemek istediğimde genelde tatlı birşeyler yiyip sağ veya sol tarafıma dönük yatıyordum. genellikle o zaman hareket etmeye başlıyordu. deneyin mutlaka hissedersiniz. siz gün içinde hareket ettikçe rahimdeki su bebeğe beşik görevi görürmüş. o yüzden uyuyor olabilir. ama yine de mutlaka doktorunuza bir sorun ne dicek bakalım..

10. 23 Haziran 2009
  11. myhope

myhope Umudum çiçek açtıııı:))) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım doktorum bana hareket takibi vermişti hala soruyor hareketlerini onun dediğini yazayım sana yemek yedikten sonra sırtüstü uzanacaksın bebeğinin hareketlerini 1 saat içinde en az 10 kere hissedersen sorun yok demektir bazen peşpeşe hareket ettiğinden 5 dakka bile sürmüyo o kadar hareket etmesi sayı önemli 10 u bulunca istersen bırak 1 saat beklemene gerek yok demişti ben genelde o kadar beklemedim ama bazen tembelliği tutmuyoda değil yanii malum onlar bizi yönetiyorr umarım işine yarar canımm Allahım hepimize sağlıcakla hayırla meleklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallahhhhhhhha.s.

12. 23 Haziran 2009
  13. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok tşk.ederim arkadaşlar.
    yemekden sonra sırtüstü yatıp 1 saat içinde 10 kez hareket etmesini beklemeyi deneyecegim ben de.
    opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

14. 23 Haziran 2009
  15. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende cok daha net hissetmedim kimi gün bazen hep hareketli bazen hissetmiyorum aklıma benimde cok takılıyo

16. 23 Haziran 2009
  17. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sen kaç haftalık hamilesin canım? seni çok iyi anlıyorum, aynen ben de senin gibiyim..

18. 24 Haziran 2009
  19. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim ki geceleri çok hareketli. zor uykuya dalıyorum gün boyu işteyken pek bişey hissetmiyordum ama şimdi evdeyim 2 gündür daha rahat hareketlerini gözlemliyorum 29. haftadyım ve sanki dışarı fırlıcak gibi hareket ediyor ve uykumdan uyandıracak kdar sert hareketler yapabiliyor.