Hamileyken Elevit Vitamin Kullananlar?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozgecay tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

22 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ozgecay
  1. ozgecay

ozgecay Yağmur' un annesi.... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar merhaba,

Ben 5+3 hamişim.
    Doktorum bana elevit verdi. İçinizde bundan kullanmış olan ya da şu anda kullanan var mı?
    Ben de kullanmaya başladıgım gün bulantı başladı. Acaba ilaçtan mı diye düşünüyorum yoksa zaten hamilelik dolayısıyla bulantım başlayacak mıydı?
    Bir de bebeğin içerde daha sağlam tutunmasına falan faydası olur mu acaba?

2. 22 Ekim 2009
  3. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    tebrik ederim.ben de 14.haftadayım 12.haftadan itibaren kullanmaya başladım.bulantıyla hiçbi ilgisi yok.bulanacağı varmış demekki inşallah çok uzun sürmez.sağlam tutunmasıyla falan da alakası yok o sadece vücudunun ihtiyacını karşılayan bi vitamin.öyle olsa kimse bebeğini düşürmezdi.eğer bi sağlam tutunmasını falan sağlıyo dediyse inanma.sağlıklı bi hamilelik geçirmeni dilerim.

4. 22 Ekim 2009
  5. marduk

marduk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    28 haftalık hamileyim ben de. 5. haftamdan beri elevit kullanıyorum. tutunmasına yardımcı olur mu bilemem ama bir çok yararı olan bir ilaç. için rahat olsun yani =)

6. 22 Ekim 2009
  7. ozgecay

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım.. sana da hayırlısıyla doğurmak nasip olsun inşallah..
    yok kimse demedi de, ben bebişime bişi olacak korkusu taşıyorum durduk yer hiç sebep yokken.. bööle okudukça internette falan da, sanki her önüne gelen düşük yapıyo gibi hissetmeye başladım.. saçmalık işte.. düşünmeyeyim diyorum ama arada yine aklıma geliyo

8. 22 Ekim 2009
  9. nadiredurmaz

nadiredurmaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim sen sağlıklı besleniyosan yediklerine dikkat ediyosan illa da şart olan bişi değil.bulantılarının başlaması bu hafta çok normal..bi süre böyle gider..eleviti hemen hemen tüm doktorlar veriyor..bi süre bende kullandım..bıraktım sonra mecbur değilsin ddedi doktorumda..zararı olmaz yani..ama sen sadece ona güvenme..günlük alman gereken proteine kalsiyuma sebzene tahılına dikkat et..en iyi olanı en doğal olanıyerimsenibenyerimseniben

10. 22 Ekim 2009
  11. BABYLISH

BABYLISH Guest

ÇOK ERKEN BAŞLAMIŞSIN.O İLACI 12.HAFTADAN SONRA VERİYORLAR.BENDE 15 HAFTALIK HAMİLEYİM,12.HAFTADA VERDİ DOKTORUM.ONDAN ÖNCEDE FOLİK ASİT İÇİYORSUN ZATEN...:eek:lmaz:

12. 22 Ekim 2009
  13. ozgecay

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım.. oh az kalmış ne güsel

14. 22 Ekim 2009
  15. ozgecay

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendi kendime başlamadım ki, doktorum verdi.. hem de doktorum çok iyi bir doktor aynı zamanda tüp bebek doktorlugu yapıyor.. içinde de yazıyor zaten gebelikten önce bile kullanılır diye..

16. 22 Ekim 2009
  17. ozgecay

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet doğru ben de dikkat ediyorum zaten, sütümü içiyorum yoğurdumu yiyorum, balık yiuorum bol meyve falan.. bakalım bebiş sağlıklı olsun diye herşey.. hihoyyyt

18. 22 Ekim 2009
  19. marduk

marduk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu bir vitamin ilacı. hangi haftada içilirse içilsin gebeliğe bir zararı olmaz.