Hamileyken Hergün Düzenli Olar Arkadaşlar Bebiş Için Neler Yiyorsunuz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve elif445 tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

21 Ocak 2008
    Konu Sahibi : elif445
  1. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR BEBİŞ İÇİN NELER YİYORSUNUZ NEYİN BEBEĞE FAYDALI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ...HERGÜN YENMESİ,:KK46:ALINMASI GEREKEN NEDİR SİZCE...

2. 21 Ocak 2008
  3. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    HANGİ VİTAMİNİN NEYE NASIL FAYDALI OLDUĞUNU BİLİYOR VE YİYOR MUSUNUZ...:KK46:şutarafagitti

4. 22 Ocak 2008
  5. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    meyve ve süt düzenli içiyorumda gerisi değişiyo

6. 22 Ocak 2008
  7. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    düzenli olarak büyük bir bardak süt
    ve portakal suyu içiyorum
    mutlaka peynir yiyorum...
    ve yeşil sebze hiç olmazsa salata tüketmeye çalışıyorum...

8. 22 Ocak 2008
  9. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Ben en önce kahvaltımı yapmayı eksik etmiyorum..Özellik peynir,süt ve yumurta çok önemli..Ola ki kahvaltı gecikti bir kupa süt beni idare ediyor..

İlk bebeğimde elma ve süt dışında doğru dürüst beslenemedim,et,balı,tavuk tüketmedim ama bu bebeğim çok akıllı..Herşeyi yememe izin veriyor..Haftada bir mutlaka balık yiyorum..(protein)

Tavuk ve kırmızı et de var tabi ki ama daha çok haşlama:)

Pazardan bol bol yeşillik alıyorum..Yeşil soğan,marul,tere,maydonoz..Akşam yemeğinde salata yoksa bile marul yıkayıp,tuzlayıp yiyorum..(folic asit için ama ilacınıda kullanıyorum tabi)

Meyvelerden ise albette ki mevsim meyvesi..
    Bu aralar mevsim sebzesi olmayan gıdalardan uzak duruyorum..Domates,salatalık,biber gibi..Hepsi hormonlu hiç gerenk yok tüketmeye..

Ayrıca şu da önemlidir..Kuru yemiş..
    Bebek zekasının gelişimin de kuru yemişin büyük yeri var..
    Günde bir avuç fındık,o yoksa bir kaç tane ceviz(kesinlikle),özellikle kuru incir,kuru üzüm,kuru kayısı vs. vs..

Kola,çay ve kahveden uzak duruyorum..Çay açık içebilirsin dedi doktorum ama yok çay tadı alamıyorum açık olunca..Belki bir bardak iki günde bir az demli içiyorum..En sevdiğim kahveyi unuttum..Hafta bir belki..

Başkaaaaa yatmadan önce sıcak bi kupa süt içmeyi seviyorum..

Ayrıca buralarda çok meşhur olan kestane balı aldı eşim..Tadı bana göre değil ama zar zor hafta bir kez bir çay kaşığı alıyorum..Çünkü faydalarınıduydukça hayretler içinde kaldım..

Benden bu kadar..

10. 22 Ocak 2008
  11. mavixsxxsxxsxxsxxsx

mavixsxxsxxsxxsxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kahvaltımı çok düzgün ediyorum.özellikle yumurta,peynir.bal,ceviz ,fındık yiyorum.meyve ve sebze çok tüketiyorum ve bol bol su içiyorum.haftada bir de balık yiyorum.kola ve kahve içmiyorum.:)

12. 22 Ocak 2008
  13. mavixsxxsxxsxxsxxsx

mavixsxxsxxsxxsxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    folik asit ilacımıda hiç unutmammmmm..

14. 22 Ocak 2008
  15. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    bende kahvaltımı çok güzel yiyorum yumurtamı peynirimi tereyağımı vitaminimi içiyorum arkasından( bana elevit vermişti doktor onu içiyorum) hergün portakal kivi ceviz ve süt içiyorum ve pekmez yiyorum bir kaşık kan yapması için haftada 1 bazen 2 kerede balık yiyorum balığı sakın eksik etme canım bebişlerimiz için çok faydalıı ve hiç bir öğünü atlama sen acıkmasan bile onun için yemen lazımm...

16. 22 Ocak 2008
  17. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

kahvaltımı mutlaka yapıyorum.daha çok sebze yemeğe çalısıyorum.süte ve yumurtaya bayılırdım ama şimdi ikisinide yiyemiyorum.kendimi zorlamakta istemiyorum sonra 2 gün burnumdan kokusu gitmiyor.ne yapabilirimki bilmiyorum

18. 22 Ocak 2008
  19. sherry456

sherry456 Guest

sabahları iki kahvaltı ediyorum işe gitmeden önce ve işyerinde olmak üzere.öğlenleri yemek yerine meyve yiyorum hergün mutlaka muz,kivi,elma,armut ne denk gelirse yiyorum.bir yada iki bardak süt içiyorum.hergün değil ama iki günde bir fındık yiyorum. tabi folik asitimizide unutmuyorum.maalesef et ürünleriyle pek aram yok.