hamileyken kolşisin kullandım korkuyorum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve beyaz33 tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : beyaz33
  1. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba herkese,

Hamileliğimin ilk 15 günü kolşisin kullandım behçet hastasıyım ben hamile olduğumu öğrenince bıraktım. Doktorum ilçaların a-b-c-d-x olarak en az zarardan en zararlıya doğru sıralandığını ve kolşisinin d grubunda yer aldığını söyledi kitaptan banada gösterdi. Hayvanlarda yapılan incelemede fetusta zararları gözlenmiş ama insanlarda veri eksikliğinden yeterli inceleme yapılmamış.Korkuyorum. Bİlgisi olan arkadaşlar lütfen yazarmısınız

2. 29 Aralık 2009
  3. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu arad şu ana 5 aylık hamileyim

4. 29 Aralık 2009
  5. pinser

pinser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım bebeğin daha bir kaç hücreyken ilacı içmişsin. o hücrelerden biri bile zarar görse bebeğin düşerdi. ama bak maşallah 5 aylık sapasağlam yavrun. hiç korkup bebişinin de psikolojisini bozma. hep iyi düşün her şey iyi olur o zaman. iyi günler..

6. 30 Aralık 2009
  7. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah dediğin gibi olur. Teşekkür ederim canım

8. 30 Aralık 2009
  9. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gebeliğin ilk 15 gunu derken acaba adet tarihin gectikten sonraki dönemimi diyorsun yoksa birleşmeden sonraki süreyimi diyorsun canım.
    Örneğin en son yumurtlama gununde eşinle birlikte olduktan sonramı ilaçları içtin yoksa adetin gecikti doktorada gitmedin,ve zaman gecincemi içtin ilacı..
    Muhtemelen zarar vermemiştir cunki hamile olduğunu bilmeden ilaç kullandığında ya hep ya hiç ilişkisi vardır.arkadasında dediği gibi eğer zarar verseydi bebeğin sana tutunmaz ve düşerdi.
    Tarama testlerini vs yaptırdınmı peki bu arada??

10. 2 Ocak 2010
  11. beyaz33

beyaz33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Adetim gecikince bıraktıım hemen.acaba hamilemiyim diye.Yani birleşmeden sonraki 15 gün kullandım.