hamileyken neler yediniz yemediniz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kdvrkl tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kdvrkl
  1. kdvrkl

kdvrkl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende hamileyim neleri ne kadar yediniz, neleri yemediniz?
    mesela hamilelede aşırı nane ve maydanoz tüketimi düşük sebebi olabiyormuş, rahimdeki kasılmaları artırıyormuş, yada manda yoğurdu aynı etkiye sahipmiş

2. 28 Ağustos 2009
  3. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    maydonozu duymuştum ama naneyi duymamıştım,ve çok severim..ama kuru nane yiyorum,senin dediğin taze mi? bitkisel çay,ot vs. tüketmek zararlı..dikkat etmek lazım..tavsiyem bol balık,meyve sebze ve süt ürünleri..ha bide ceviz..

4. 28 Ağustos 2009
  5. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben dogumu yaptıkdan sonra ilk işim midye tava yemek olucakkkk

6. 28 Ağustos 2009
  7. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    ayyy ben de severim yaaa...ama zararlı,napcaz..9 ay yemiyicez..

8. 28 Ağustos 2009
  9. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cola içmedım hiç..fast food yemedım,acı yemedım,çuku az yedım,acıkta satıln hçbişe yemedım..

10. 28 Ağustos 2009
  11. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    benımde ılk yıyecegım sey çig kofte olcak :KK70:

salam,sucuk,pastırma,sosis,çig et,hazır gıdalar bırde cay oda kansız oldugum ıcın aslında okadar cok sey varkı en cokda bunlardan uzak durdum en cok tukettıgımde meyve,sebzelı yemekler oldu buarada yogurdu ılk defa duydum cunku doktor bana gunde 1 kase yogurt tuketmemı soylemıstı.

12. 28 Ağustos 2009
  13. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar ben 3. 4 gündür pastirma sucuk yiyom cünkü annemler falan bisiy olmaz dediler korktum simdi sonusta cig degil sucugu pisiriyorum pastirmayida öle yedim...cokmu zararli ya bisiy olurmu??

14. 28 Ağustos 2009
  15. kdvrkl

kdvrkl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    inek yoğurdu değil zaten manda yoğrdu o da sadece mandıralarda vardır marketlerde yok zaten

16. 28 Ağustos 2009
  17. kdvrkl

kdvrkl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sağolun arkadaşlar peki her acıktığınızda mı yediniz

18. 29 Ağustos 2009
  19. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar
    ben de; katkı maddesi olan hiçbir şeyi yemedim özellikle ilk 5 ay çok dikkat ettim sonra ufak kaçamaklarım oldu tabii
    eti iyi pişmiş yemek lazım
    sucuk salam sosis çay (açık ve limonlu olmadığı takdirde) kahve nescafe çikolata (nadiren yedim) dondurma (son aylarda yemeye başladım) kola gazoz nane maydonoz ayçiçeği (çekirdek yani çiğdem) yemedim
    ıhlamur ve papatya içtim (dr önerdi)
    ayrıca ben sevmem ama içebildiğim kadarıyla limon sıkılmış sade maden suyu içtm ünde iki bardak süt veya muadili kadar yoğurt ceviz kuru üzüm kayısı (özellikle sabah aç karnına su ile) bol bol meyve sebze yeşillik salata kırmızı et yumurta tükettim acıktığımı hissettiğimde meyve yedim ya da yoğurta reçel veya meyve katıp yedim bir de müsli yedim onlar da iyiymiş lifli gıda ya sonuçta
    eğer bulantınız varsa aç karnına kraker özellikle sabahları öneriyorlar ama ben bir yerde havuçun da yi geldiğini okumuştum bende bulantı olmadı o nedenle doğru mu bilemiyorum
    kavun ve hurma da çok faydalıymış peygamberimizin hadislerinde de geçiyormuş
    kabuklu fıstığın da faydalı olduğunu duydum

aslında benm dr şöyle demişti süt peynir yoğurt meyve sebze tüket. katkı maddeli ürünlerden uzak durmaya çalış eğer fazlaca kilo alırsan da ekmeği hamur işini makarnayı azalt
    işin sırrı bu aslında eğer canınız çekiyorsa bir lokma alın ama asla abartmayın
    meyveyi bile abartmamanızı öneriyorum bazı meyveler kabızlığa neden olabilir o da hemoroit oluşmasına sebebiyet verebilir