Hamileyken Sakin Saç Boyatmayin....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 23 Nisan 2008 başlatılmıştır.

23 Nisan 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba Arkadaslar.bilgisayar Kursuna Gidiyorum Ve Duydumki Bir öğrencinin Cocugu Lösemi Olmus.daha Sonra Hocamiz Geldi Ve Olup Biteni Anlatti.hamileyken Sac Boyatan Bayanlarin Cocuklarinin Ilk 10 Sene Içinde Lösemi Olma Ihtimali Yüksekmiş.yani Bu Belirti 10 Sene Içinde Belli Oluyormus.hatta Gazeteyede Cikti.o Yüzden Sakin Hamileyken Saclarinizi Boyatmayin.bitkisel V.s Nasil Boya Olursa Olsun Boyatmayin.allah Korusun Allah Kimsenin Başina Böyle Bişey Vermesin.hoca Anlatinca Derste Bi Arkadas Daha Vardi Ve 9 Ay Hamileklik Boyunca Saclarini Boyatmis Cok Pirpirikliydi Aglamaya Basladi Cocuguda 3 Yasinda .doktorunu Falan Aradi.doktoruda Evet Böyle Bişey Dogru.fakat Sürekli Muayeneye Kotrola Getiriyorsunz Chekap.. Yani Bi Belirti Olursa Erken Teshis Konulur Dedi.böyle Yani.ve Hamileyken Makyaj-oje -ruj - Bunlar Bile Sakincaliymis Sonucta Kimyasallar Var Içinde Hepsinin.heleki Sigara Alkol.allah Herkese Saglikli Sihatli Evlatlar Versin Hepimizin Evlatlarini Ailesini Büyük Allahim Korusun.sevgimle Hoscakalin

2. 23 Nisan 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kimyasal maddelerin zararlı olduğunu biliyordum ama bu kadar ciddi tahribatlar yarattığını bilmiyordum..:1shok:
    umarım doğru değildir..çünkü hiç bir çocuk annesinin yaptığı sorumsuzluğu böyle bir bedel ödeyerek haketmiyor..
    yasakkelime

4. 23 Nisan 2008
  5. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    allah herkesin yavrusunu kazadan beladan hastalıktan korusun
    kötü oldum yaaa birden
    tesekkürler paylastığın için
    makyaj bile yapmam artık hamile kalınca

6. 23 Nisan 2008
  7. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Posur posur sigara içenlere çok kızıyorum bence saç boyası yanında hafif kalır

8. 24 Nisan 2008
  9. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Can-ı gönülden katılıyorum..

10. 24 Nisan 2008
  11. tub833

tub833 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar ben hamişken makyaj yaptım hergün amaaaaa

12. 24 Nisan 2008
  13. SeADeniz

SeADeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    HAmılelıgım boyunca sacımı boyatmadım kestırmedımde Ama Dedıgın gıbı Ojenın de Zararı Cok buyuk bence Cunku ben hamıle kaldıgım gunden berı benım tırnaklarım kırılıo ve parmaklarımın ucu cok agrıo kayın valıdem bana oje yapma demıstı ondandır ama sacma geldı gercektende oyle ımıs demekkı :S tskler verdıgın bılgıler ıcın

14. 24 Nisan 2008
  15. GNC

GNC Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende çalıştığım için hergün düzenli fondötenimi sürüp, farımı, rimelimi ihmal etmiyorum benim çevremdede herkes aynı şekilde geçiriyor hamileliğini. merak etme bu kadar bişey olmaz, sonuçta yeri geliyor ilaç içmek zorundada kalıyoruz, benim doktorumda ilk 3 ayık dönemden sonra boyatabilirisin demişti, bunun sebebide ilk 3 ayda organ gelişimi içinmiş, sonrasında sıkıntı olmaz dedi ve hatta bu tip şeyler duyduğumu söyleyince iyice kızdı. tıp bile boyanın zararını açıklayamamış henüz. hele bide makyajı sorsam beni kovalardı herhalde :dance:

bebişlerimizin allaha emanet olması için bol bol dua edelim :nazar:

16. 24 Nisan 2008
  17. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yaaa bende sana katılıyorum evet ilk 3 aylık dönem çok önemli tabiii 9 ay çok önemli o ayrı ama yinede hamişleri bu kadar korkutmamak lazım sonuç itibariyle yediklerimiz bile artık hep hormonlu yani orda olmasa kimyasal başka yerden olabiliyo üstelik hiç sigara içmemiş hiç saç boyatmamış hiç makyaj yapmamış çok annenin çocuğuda lösemi buna ne demeli

18. 24 Nisan 2008
  19. zararlarını tıp bile açıklayamamış doğru, fakat tıp hiçbir zararı yoktur da diyemiyor, benim doktorum da çok istiyorsan boyat saçını dedi ama kesinlikle boyatabilirsin demedi, kimyasallardan uzak durmaya çalışıyorum en azından içinde kimyasal katkı olduğundan emin olduğum şeylerden uzak duruyorum.
    Acabalarla yaşamaktansa , sonunda tüh demektense saçımı boyatmamayı ve makyaj yapmamayı tercih ediyorum, hamileliğin de kendine göre bir güzelliği olduğunu düşünüyorum ve makyajsız boyasız geçen bu günleri de bir kayıp olarak görmüyorum
    Rabbim nasip ederse bebeğimi sağ salim kucağıma aldıktan sonra içim rahat bir şekilde dilediğim gibi bakım yaparım kendime diye düşünüyorum