hamileyken sigaradan vazgecemeyen annelerr..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve asiLL tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : asiLL
  1. asiLL

asiLL papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadaslar bende hamıleyımm ve sıgaradan uzak durmak ıstedıkce daha cok ıcıyorum gunde yarım paketı devırıyorum hıc olmadı bı 7-8 tane oluyodur mutlaka doktorum 2-3 bılıyor ve ona bıle kızıyor esımden bahsetmıyorum bıle :eek:klava:ya nası yapsakta kurtulsak su ılletten emınım tek degılım bu konuda hadı arkadaslar paylasımlarınızı beklıyorumm :gitme:

2. 31 Ekim 2010
  3. cerenceyda

cerenceyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım ilerde çocuğunla doktor doktor geziyor olacaksın.O her öksürdüğünde senin yüzünden olduğunu unutma.Tabi bu bronşit iyi ihtimal.Astım olursa bahsetmek dahi istemiyorum.Sen sağlıklısın ama malesef o senin yüzünden hayata 1-0 yenik başlayacak.Afiyet olsun......

4. 31 Ekim 2010
  5. poti

poti rabbim sana hamd osun Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    sizi bir balonun icine koysalar ,her gün 7-8 kere icine sigara dumani üfleseler nasil olursunuz acaba,iste bebeginiz su an bu durumda ,kücücük bir kesenin icinde dumanlarin icinde kacisida yok ,caresizce sizinle birlikte o sigarayi oda iciyor,lütfen bunu ona yasatmayin

6. 31 Ekim 2010
  7. bergolya

bergolya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İleride çocuğunuzun başına gelen her sağlık probleminde kendinizi suçlayacaksınız. Eğer sağlıksız doğarsa sizin keyifle içinize çektiğiniz duman yüzünden olacak. İleride size hesap sorduğunda nasıl cevap vereceksiniz merak ediyorum doğrusu. Acilen doktor yardımı alın ve içtiğiniz sigaradan daha değerli olan çocuğunuzun hayatını dikkate alın. Annelik kutsaldır unutmayın lütfen...

8. 31 Ekim 2010
  9. cellinn

cellinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    ben arkadaşımızın keyif için içtigini zannetmiyorum sigarayı bırakmak kolay bir iş diil arkadaşlar tiryaki için.bende hamile kalmadan önce 2 paket içiyordum ve bunu resmen aşkla içiyordum herzmnda hamile kalıyım bırakıcam derdim.plansız bir hamilelik yaşadım tabiki ilk zamanlar sadece 4 5 taneye düşürebildim şimdi 12 haftalık hamileyim haftada 1 2 tane malesef bende içiyorum keyif alıyormusunuz diye sorarsanız aslaaaaaaaaaaa heleki bu vicdan azabı ile içilen sigaradan keyif almak ne mümkün hepimiz anneyiz sigara içmeyenler biraz daha fazla anne diil.en kısa zamanda bu 1 2 lerde biticek tabi ama inanın kolay olmuyor.arkadaşım allah sanada güç kuvvet versin inşl.umarım en kısa zamanda bırakırsın 7 8 tane gerçekten çok 1 tanesi bile zararlıyken.eger hmn bırakamıyorsan en azından önce bu sayıyı düşür sonra onuda bırakırsın ztn

10. 31 Ekim 2010
  11. cerenceyda

cerenceyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Günde bir paket içiyordum.Sadece bebek düşünüyorum.Henüz hamile değilim.Ama içmiyorum,bıraktım.Anne olmak fedakarlık ister...

12. 31 Ekim 2010
  13. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Bence bencillikten başka birşey değil,nasıl başlarken kendi iradenizle başladıysanız bırakırken de kendi iradenizle nefsinizi yenip bırakacaksınız,o miniğin şuan hiç bir konuda seçme,söz söyleme hakkı yok,sadece anne denen melek onu koruyup kollayabilir,eğer o da fedakarlık yapmazsa kim yapacak ?

14. 31 Ekim 2010
  15. burina

burina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    hamileyken sigara içmeye devam eden anne adayları şöyle düşünün belki biraz faydası olur; bir evlat sahibi olabilmek için varını yoğunu harcayan, hatta belki ömrünü verebilecek binlerce insan var. ve siz o kadar şanslısınız ki Rabbim size nasip etmiş anne olmayı. ama siz dünyadaki tüm nimetlerden daha kıymetli o emaneti daha içinizdeyken zehirliyosunuz. belki o çocuğun gelecekte yaşayabileceği bir sağlık probleminin şimdiden tohumlarını atıyosunuz. kıymayın bebeğinize.
    o sigarayı her yaktığınızda, filtre kısmını kendi dudaklarınızın arasında değil bebeğinizin dudakları arasında durduğunu düşünün.
    biliyorum kolay değil. inanın ahkam kesmiyorum. 11 yıl sigara içtim ben de. paketsiz günüm geçmezdi. ama bebeğimi o kadar çok istedim ki 1,5 yıl uğraştım ona kavuşabilmek için. Rabbim nasip etti. Obana dünyanın en güzel şeyini vermişken ben onun emanetine nasıl ihanet edebilirdim ki. öğrendiğim gün bıraaktım. 7 aydan fazla oldu. Canım çok istediğinde hep bebişimi kucağıma alacağım anı hayal ettim. işe yaradı. şimdi aklıma bile gelmiyor. hem de kalbim de vicdanım da tabi ki ciğerlerim de çok rahat.
    Kıymayın bebeğinize de kendinize de. bırakın. inanın sandığınız kadar çok olmayacak.

16. 1 Kasım 2010
  17. asiLL

asiLL papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sagolun arkadaslar ılk once yapmıs oldugunuz yorumlardan dolayı ama dıkkat etmedıgınız bısey var ben ovunerek acmadım konuyu nası bırakıyolar nası dusuruyolar sayısını ögrenmek ıcın ve kurtulmak kolay olmasada celinn in dedıgı gıbı en aza ındırmek ıcın acıldı konu bu bır. annelıgın kutsallıgını fedarkarlık gerektırdıgını hatırlatmanıza hıc gerek yok yenı gebe degılım ve 1 yıl once topraga yawru vermıs ınsanım acıyı en ıyı ben bılırım buda ıkı. sonuca gelırsek eger evet hıc guzel bı davranıs degıl ama onıkı yıldır ıcıyorsanız bırakmakta ha dıyınce olmuyor lutfen bırakmaya calısan arkadaslar bırakan arkadaslar onerılerını paylassınlar
    tesekkurler!!

18. 1 Kasım 2010
  19. asiLL

asiLL papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    celinncim arkadsım sagolasın sen nası sayıyı azalttın canın ıstedıgınde nası gecıstırdın pekı..