Hamileyken Su Çiçeği Geçirmiş Olan Var Mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Katre83 tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Katre83
  1. Katre83

Katre83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar henüz 9 haftalık hamileyim ve çarşamba günü su çiçeği dökmeye başladım.
    26 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiçbir bulaşıcı hastalık geçirmemiştim.
    Doktorlarım bebek 3 ayı tamamlamadığı için durumun riskli olduğunu söylüyorlar.
    Eğer virüs plesentadan bebeğe bulaşmamışsa diye antiviral bir ilaç verdiler onu kullanmaya başladm.
    Ama eğer virüs bebeğe geçmişse %2 sakat doğma ihtimalinin olduğunu söylediler.
    Ayrıca bu %2'lik riski göze almayıp bebeği aldırma seçeneğinide sundular.

Benim sizlere sormak istediğim soru ise şu:
    Hiç çevrenizde hamileliliğinin ilk 3 ayı içerisinde su çiçeği dökmüş olup hamileliğinin sonunda sağlıklı bir bebek dünyaya getirmiş bir tanıdığınız var mı?
    Veya böyle bir olay başınızdan geçeniniz var mı?

Son düzenleme: 6 Haziran 2009
  2. 7 Aralık 2011
  3. PLNLTF

PLNLTF Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    kimse bu acı olayla karsılasmadı sanırsam masallah diyelim Rabbim kimsenin basınada vermesin
    durumunu ögrenme olasılıgım varmı???
    bende 11+4 günlik hamileyim çok ciddi sekilde su çiçegi döktüm dr 2.düzeyde usg istedi ama ondanda görülmeyen yerler olabilir kürtaj haftamıda geçtim gebeliğimi dr lar onay verirlerse sonlanacak vermezlerse okuduklarım duyduklarım beni çok korkutuyor

lütfen bilgilendirsen beni sevinirim

4. 7 Aralık 2011
  5. PLNLTF

PLNLTF Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    kimse bu acı olayla karsılasmadı sanırsam masallah diyelim Rabbim kimsenin basınada vermesin
    durumunu ögrenme olasılıgım varmı???
    bende 11+4 günlik hamileyim çok ciddi sekilde su çiçegi döktüm dr 2.düzeyde usg istedi ama ondanda görülmeyen yerler olabilir kürtaj haftamıda geçtim gebeliğimi dr lar onay verirlerse sonlanacak vermezlerse okuduklarım duyduklarım beni çok korkutuyor
    lütfen bilgilendirsen beni sevinirim