Hamileyken toplumdaki değeriniz neydi??

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve kuzum tarafından 5 Haziran 2007 başlatılmıştır.

5 Haziran 2007
    Konu Sahibi : kuzum
  1. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Kızlar hamileyken hakettiğiniz değeri gördünüz mü? Sadece eşinizden yada bir yakınınızdan bahsetmiyorum. Toplum içindeki değeriniz neydi, yada şu an hamile olanlar için değeriniz nedir diye sorayım.Görüyorum ki önceden toplum içinde daha bir değerliydi hamile bir bayan. Toplu taşıma aracına bindiğimde 3-5 kişi birden zıplardı yerinden ben ise yer seçmekle meşgul olurdum genelde. Şimdi ise nerdeeeee diyesi geliyor insanın.Bu sabah işe gelmek için metroya bindim ve bugünlerde sıkça karşılaştığım bir manzarayla karşılaştım. Karnı burnunda bir bayan ayakta ve maşallah turp gibi gençlerimiz oturuyor.Bir iki bekledim kalkıp yer veren yok. Tutamadım kendimi kaldırmaya çalıştım birini, bana verdiği cevap "bana mı sordu da hamile kaldı" . Ne kadar moda olmuş bu laf(ilk defa başıma gelmedi, daha öncede duymuştum) Ağız dalaşı oldu biraz.Sonra bıraktım kendi haline. Yazık başka biri kalkıp yer verdi sonra bayana. Bayan bayanın halinden daha mı iyi anlardı önceden Ben hamileyken bankada sıra beklemezdim. Noldu peki şimdi, ne değişti??

2. 5 Haziran 2007
  3. belmakyuz

belmakyuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın bende çok karşılaşıyorum ve inan ki normalde modern görünümlü insanlar aynı zamanda bilinçli ve eğitimli olur gibi bir genel kanı var ama ben de birçok kez beni şaşırtan ve sinir eden olaylarla çok karşılaşıyorum evet artık hamilelik anneler açısından daha bilinçli ilerliyor ama toplumdaki her değer gibi hamilelikte gerekli önemi göremiyor

4. 5 Haziran 2007
  5. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Kuzum,işin bu boyuta gelmesi,insani defolarımızın gitgide arttığını gösteriyor ki,artık sosyal vehamet derecemiz aşmış durumda diyebiliriz..
    Peki şuna ne diyceksin...Normal giyimli ben,toplu taşıtlarda yer verilmeye layık görülmezken,başı örtülü bir hatun benden çok ta küçük yaşta olduğu halde,derhal buyurun abla,diye boşaltılan koltuğa oturtuluyor...Neyse,şimdi bu konulara girmeyeyim de...Anlattığın durum çok feci..Geçen ben de şahit oldum banliyö treninde..çocuk 12-13 yaşlarında falan..trendeki herkese kafa tuttu bu yer mevzuunda..Of..güzel yurdum offf..

6. 5 Haziran 2007
  7. EU1

EU1 Guest

valla ben toplu taşıma araçlarına binmiyorum hamileliğimde çünkü sinirlerim hoplar binersem.herkes kendi keyfinde .bi yere gideceksem sabahtan kalkarım eşim bırakır ...yada yakınsa yürürüm....ilginç bir milletizzz

8. 5 Haziran 2007
  9. EU1

EU1 Guest

Aynen Cnm Bu Sadece çok Küçük Bi Kismiiii.

10. 5 Haziran 2007
  11. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu sadece toplu taşıma araçlarında falan değilki. iş yerlerinde de aynı durum var. heleki benim gibi biraz iri yapılıysanız. bu hamile olsada farketmez yapar ağır kaldırır durumundalar.benden daha kısa boylu daha ince yapılı bir bayan arkadaşımız hamileyken müdürler en ufak bi yerde bir kötü koku olsa arkadaşı sokmazlardı. bana gelincenimet yapar nimet ağır kaldırı maşallah kollara bak. gibi bir sürü şey ne yani benim suçum uzun boylu iri kemikli olmak mı?. ben şaşıyorum artık. minübüste gitmek zorunda kalıyorum. ki ilk duraktan oturarak biniyorum bazen bendne büyük hatunlar bana ters ters bakıyor yer vermiyorum diye biri bişey desede ben hamileyim görmüyon mu göbeği desem diyorum.ben şu 5,5 aylık hamileiğim süresince kimseden extra yumuşak bir muamale görmedim. zaten hayatım boyunca da görmemiştim. görmeyide bundan sonra beklemiyorum zaten.

12. 5 Haziran 2007
  13. zuzu_m

zuzu_m Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :uhm::uhm: nasıl yani başı örtülü olmak bir ayrıcalık mı ??

14. 5 Haziran 2007
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Evet Tuli, belki konumuzla alakası yok ama sen değindiğin için bende birkaç şey söylemek istiyorum. Aynı olay benimde başıma geldi. Dolmuşta ayaktayız başörtülü bir bayan ve ben. Seninde dediğin gibi örtülü bayana derhal yer verildi ve ben ayakta kaldım.Hiç sorun değil zaten 10-15 dk'lık bir yol ama nedenine inmek lazım. Daha mı saygıdeğer, dünya ahiret bacım olarak görülüyor anlamadım ki.:sm_confused:

16. 5 Haziran 2007
  17. EU1

EU1 Guest

kuzum aynı şey biçok defa annemle benim başıma geldi ki annem 45 yaşında bi bayan adam kalktı 25 lik başı örtülü bi kıza yer verdi.anneme vermedi.ilginç geliyo yani.

18. 5 Haziran 2007
  19. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Ayrıcalıklarımız tamamen karakterlerimizdedir.Kimseyi elbisesinde az ya da çok kumaş kullanılmış diye yargılayamayız..Ama belli bir şey var ki,bazı beyler,saygı göstermek söz konusu olunca,maalesef kumaşa bakıyorlar,evet.Benim örtülü olan da olmayan da onlarca arkadaşım var.Hiç birimiz hiç birimize inandığımız değerler yüzünden ön yargılı yaklaşmadık.Ambalaja değil,içindekine değer verdik.Bu benim hayat görüşüm olarak böyle olmaya devam edecek.