hamileyken uçak yada otobüs yolculugunu yapan var mı bı sorun olur mu?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve alak tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : alak
  1. alak

alak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    mrb kızlar .. 20 gun sonra uzun yolculuk yapıcam ucaklaga bınmek riskli geliyor,otobus le bır sorun olur mu?

2. 1 Haziran 2010
  3. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben 13 saat otobüs yolculuğu yapmıştım 6 aylık hamileydim hemde baya riskli bir gebelidi benimki dokoruma sordum koltuğu hafif yatırırsın bişi olmaz dedi çokda rahat gittim geldim
    inş seninde bişi olmaz

4. 1 Haziran 2010
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ben hamileliğim boyunca çok yolculuk ettim. Ama otobüs yolculuğu yapmadım hiç. Araba yolculuğunu tercih ettim. Çünkü otobüste istediğin kadar sık mola vermediğin için dolaşım sorunları olabilir. Bu ciddi bir sorun. Hamileliğinin başları ise mide bulantın çok fazla olabilir. Bir de oturduğun yere göre sarsıntı fazla olabilir, hamileliğinin başlarında bu da tehlikeli.
    Uçak yolculuğunun ise bir riski yok. Ancak 27. haftadan sonra havayolu şirketi uçağa binmek için erken doğum riskinin olmadığına dair rapor ister.
    Yani otobüs uçaktan daha riskli.
    Bir de her hamilelik bir olmaz. Seyahat öncesi mutlaka doktoruna danış. Ben her seferinde doktıoruma sorarak çıktım yola.

6. 1 Haziran 2010
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    uçaktansa otobüs çok daha riskli.hem yollar çok iyi diil bozuk hoplaya zıplaya gidiyosun hem de allah korusun kaza riski çok daha fazla.en emniyetli ulaşım aracı uçak.belli bi aya kadar (sanırım 8.ay) uçağa binmekte hiçbir sakınca yok.

8. 1 Haziran 2010
  9. kahorihama

kahorihama Kızım ve oğlum:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 5 aylık uçağa bindim zaten doktorum otobüste 8 saatten fazla yolculuğa drum izin vermedi ki bende yapamazdım.

10. 1 Haziran 2010
  11. alak

alak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 4.5 aylık hamıleyımm ucakta cok fazla heyecanlanıorum bu yuzden göze alamıorum:S

12. 1 Haziran 2010
  13. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    4,5 ay en rahat zamanları. Uçaktan hiçbir sorun çıkmaz. Heyecan beebğe zarar vermez ki. Ama otobüs çok yorucu olur. Ayakların çok şişer ve kan dolaşımı çok yavaşlar.
    Ama bir daha hatırlatayım mutlaka doktoruna danış. Her gebelik kendine özeldir. Bir sorun olmayacağını doktorundan da teyit etmelisin.

14. 1 Haziran 2010
  15. tuuba82

tuuba82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende 31 haftalık hamileyim ve 3 hafta sonra yolculuk yapmak zorundayım,uçak alırsa sorun olmazsa uçakla gitmek istiyorum,doktorumda izin verdi,otobüste oturmak çok yorar bence ayaklarında şişer,çok uzun mesafe değilse idarede edebilirsin gerçi 4,5 ay rahat bir dönem.

16. 1 Haziran 2010
  17. Fundaelvan

Fundaelvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben hamileliğim baoyunca çok sık uçak yolculuğu yaptım inan çok rahattı hatta en sonuncuyu 28.haftada yaptım kzım hiç uyumadı karnımda sürekli hareket halindeydi.araba veya otobüstense uçağı tercih ederim..

18. 2 Haziran 2010
  19. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    ben 6 aylık hamileyken uçak yolculuğu yapmıştım hiçbir sorun yaşamadım
    ama doktordan seyehat edebilir raporu almıştım çünkü havaalanında soruyorlar
    güvenlik kontrolünden geçerken ayrı yerden geçtim
    uçakta çok sık su içtim(doktorum demişti)
    hiçbir sıkıntı yaşamadım
    ama herkesin bünyesi ve gebelik durumu farklıdır doktorunuzdan onay alarak yolculuk yapmanızı öneririm