Hamileyken x ray cihazından geçtim

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve pitirsen tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pitirsen
  1. pitirsen

pitirsen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 21 haftalık hamileyim dalgınlıkla x ray cihazından geçtim hemen sonrasında bebğimin çok hareketlendiğini hissettim ve şu anda çok korkuyorum hamileliğinde böyle bişey yaşayan var mı? bi sorun oldu mu?Cevaplarsanız çok sevinirim şu an çok kötüyüm.

2. 6 Ağustos 2010
  3. ng1972

ng1972 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ,

Ben rontgen çektirmiştim hamile olduğumu bilmeden hatta birkaç tane de antibiyotik de içmiştim. Sonradan aybaşimin geç,ikmesi ile test yaptırdım ve hamile olduğumu öğrendim.

Çok korktum tabi .Ancak çok sağlıklı hatta çok zeki oldupu söylenen bir çocuğa sahibim.

Bu arada ben şu anda hamile olmasamda alışveriş merkezlerindeki x ray cihazlarindan geçmiyorum. Dedektorle bakıyorlar veya hamileyim diyorum.Sağlık açısından yada hamile olma ihtimaline karşı

4. 6 Ağustos 2010
  5. SaHmErAn

SaHmErAn Я люблю &#1090 Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bildiğim kadarıyla marketlerdekiler zararlı ışın yayan xray cihazı olmuyor dedöktör deniliyor. ama havaalanlarındakiler ve buna benzer çok büyük yerlerdekiler zararlı oluyor onlar gerçek x ray. arkadaşım işi gereği sabah akşam geçiyordu işe girip çıkarken dedektörden bi problem olmadı bebeşinde. içini ferah tut kontrole gidince doktoruna danış için rahatlasın. Bebişini sağlıklı bi şekilde alırsın inş kucağına

6. 8 Ağustos 2010
  7. novrain...

novrain... Derin's mommy Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ne röntgen ne x-ray ler bebeğe zarar vermiyormuş kızlar bir doktorun makalesinde okudum korkulacak birşey yok merak etmeyin

8. 9 Ağustos 2010
  9. pitirsen

pitirsen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler içimi rahatlattınız yarın doktora gittiğimde de sormayı düşünüyorum ama daha rahatım.Allah herkese sağlıklı tatlı bebekler versin.

10. 10 Ağustos 2010
  11. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende hamileliğimin ilk dönemlerinde geçtim karnım belli değildi herkese açıklama yapmak istememiştim ama allaha şükür o kadar sağlıklı ve zeki bi oğlum var herşeyi kapıyo maşallah
    senin gibi bende korkup dr sordum bi zararı yok demişti...

12. 10 Ağustos 2010
  13. NIRSEN81

NIRSEN81 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    X rayde mevcut olan radyasyon seviyesi çok düşük olduğundan zarar vermez.zorunlu kalan durumlarda yarar zarar oranına göre mecbur kalınırsa çekim yapılıyor zarten .istersen internette araştır için rahatlayacaktır.

14. 10 Ağustos 2010
  15. pitirsen

pitirsen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün doktora sordum bi kere geçmekle bi sorun olacağını sanmıyorum ama zaten 22 haftalık olmuş bişey yapamayız her zaman risk var kesin konuşamam dedi arkadaşın yazdığıyla teselli bulucam başka kendisi yada tanıdığı geçen varmı acaba?doğumdan sonra durum nedir merak ediyorum Allah herkesin çocuğunu kötülüklerden korusun saolun arkadaşlar.

16. 10 Ağustos 2010
  17. milkshake

milkshake Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende hamileyken birkaç kez geçmiştim alışverişmerkezinin x ray cihazından çok tedirgin olmuştum ve benimde gebeliğim ileriydi belki senin kadar belkide senden de ileri dr. umada sordum birşey olmaz demişti...hatta dr. umun cevabı beni kesmedi nette soru sorduğumuz zaman cevap veren kadın doğumcu bi dr. a sormuştum oda bi zararırın olmadığını ancak hava yollarındaki x rayların zararlı ışın yaydığını söylemişti... kızım doğdu şükürler olsun bir sorun yok içini ferah tut ışınları için tedirgin oluyorsun ama bu huzursuzluğununda bebeğin için şuan çok zararlı olduğunu biliyorsun demi...... içini ferah tut canım birşey olmayacak allahın izniyle....

18. 10 Ağustos 2010
  19. pitirsen

pitirsen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adliye binasının içindeki güvenlik kapısından geçtim sanırım onlarda havaalanlarındaki gibi onun için endişeleniyorum inşallah bişey olmaz.Yinede yazdıkların için çok saol bi nebze olsada rahatlıyorum.