hamileymişim ne yapacağımı bilemiyorum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mutsuzzz tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : mutsuzzz
  1. mutsuzzz

mutsuzzz Guest

kızlar merhaba geçen hafta içi günümün geçtiğini sizlerle paylaşmıştım yaptığım test sonucu ve kan testinden sonra 4-5 hafta lık hamile olduğumu öğrendim.beklemediğim bi anda oldu ilk öğrendiğimde çok ağladım piskolojik olarak hazır değildim biraz uzun bi hikaye bir derdim var köşesinde de paylaşmıştım.kendimi alıştırmaya çalışıyorum 2gündür duygularım tamamen değişti ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilemez durumdayım eşime de kötü davranıyorum benimle özel ilgilenmesi falan hoşuma gitmedi ya ne bileyim onunda şevkini heyecanını kırdım ama şaşkınım alışmam belki zaman alacak sizlerde de böyle oldumu?.sizlerden ricam ben şimdi ne yapmalıyım kendime bi doktor bulmadan önce herhangi bir yerde ultrasyona gireyim diyorum çünkü ben lahana kapsülü kullandım nerden bileyim yoksa kullanırmıyım aylardır yeşil çay içiyorum bunların zararı olmuşmudur bide ben geçen ay oldum bu ayda hep lekelenme şeklinde az geliyor ama bi bakıyorum var bi bakıyorum yok kafam çok karıştı şimdi benim demir hapım var kullanıyorum ayrıca doktor ilaç olarak ne veriyor ya yalvarırım kısaca bi anlatın kafam allak bullak:çok üzgünüm::a015:

2. 10 Kasım 2008
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    birkisel takviyelerin yani çayların pek zararı olcağını düşünmüyorum bak önce şunu düşün bir bebek için ne kadar yıllarını döken insanlar vae biride ben çırpındım yavrularım bana tuttunamadı ben acısını yaşadım çok güzeldi duygusu ve birde çevrende tabi iyi olan anneleri izle evladı için canını verebilecek ne kadar çok kişi var ne yüce bi duygu vermiş dimi mevlam annelik böyle birşey bebşini sağlıkla büyüt bunları sende yaşayacaksın zamanla... ve kendi kafanda düşün neden yaşıyosun hadi şimdi gençlik güzel ya ilersi ney getireceği belli olurmu...... hadi hamişliğin tatını çıkar eşini, kırma ikinizin bir meyvesi yeşeriyor sevgiyle kal

4. 10 Kasım 2008
  5. aylin01

aylin01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle hayırlı olsun canım.hepimiz ilk zamanlar senin gibi şaşkınlık yaşamışızdır ama böyle olduğuna pişmanmışsın gibi konuşma senin yerinde olmak isteyen o kadar kadın var ki eşinden de çıkarma hiç bir şeyi bence bu mutluluğu yaşamaya bakın ve keşke o zamanda hayıflanmasaydımda mutlulıukla geçirseydim deme.bende hamile oldumu öğrendiğimde 5 haftalık hamileydimve antibiyotik içmiştim 2 kutu sonra doktora sorduk bir zararı olur mu diye ilk haftalar diye bir sorun olmaz dedi ve şimdi 7.5 haftalık hamileyim Allaha şükür sorunsuz bir hamilelik geçiriyorum darısı sana inşallah korkma şimdi bir kadın doğumcuya git o sana ne zaman geleceğin yapılacak testler hakkında bilgi verecektir

6. 10 Kasım 2008
  7. ndk

ndk pamuk oğlum EYMENimm :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    keşke senin yerinde olsam canımm, senin gibi hamile olabilmek için neler vermezdimm :KK43:((

8. 10 Kasım 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle hayırlı olsun canım hamileliğin..
    sen önce bir doktora gidip durumunu tek tek izah et doktoruna.
    Allahın izniyle bir şey yoktur..
    bebeğin sağasağlamdır..
    eşin konusunda da ilk zamnalar bende çok agresif oluyordum..çevremde kim varsa kırıyordum filan..
    sonra gönlünü alıyordum..
    düzelecek canım..
    hele içinde kıpır kıpır oynadığını gördüğünde bak nasıl rahatlayacaksın..sevineceksin.

10. 10 Kasım 2008
  11. mutsuzzz

mutsuzzz Guest

benimki şaşkınlık ve eşimin ailesiyle ilgili bi takım korkular..
    inşallah bende en kısa zamanda bu sevinci doya doya yaşamaya başlarım annelik duygusu farklıdır derler bilmiyorum. rabbim bana güç versin sabır versin çünkü çok zor cahil insanlarla mücadele etmem gerekecek

12. 10 Kasım 2008
  13. mutsuzzz

mutsuzzz Guest

arkadaşlar devamlı gittiğim özel muaynanesi olan bi doktorum var kararsızım hastahanede bi doktor mu daha iyi olur yardımcı olun hiç bilgim yok test falan mı yaptırıyorlar nasıl oluyor

14. 10 Kasım 2008
  15. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle hayırlı olsun, beklemediğin bir anda geldi bebiş inşallah sana beklemediğin mutlulukları yaşatır, hayatını değiştirir.

canım, benim fikrim ilk başta bir doğum hastanesine git, orada zaten senin kanına bakarlar ve eğer kan değerin 1000 in üzerinde ise ultrasonla bakarlar, 1000 in altındaysa ultrasonla da birşey görünmüyor zaten, eğer doktorundan memnunsan hiç değiştirme, ben sana etlik zübeyde hanım'ı tavsiye ederim, güzel ilgileniyorlar, ama memnun olmayan da vardır mutlaka.

herşey gönlünce olsun canım, şimdi sen rahatlamaya bak, kafandan kötü düşünceleri at, eşin ne güzel seninle ilginiyormuş bunun keyfini çıkar, ikiniz için de yeni bir başlangıç olacak sizin için :KK46:

16. 10 Kasım 2008
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım gittiğinde ultrasonda keseye bakacak önce..bebek rahimde mi..dış gebelik mi filan..
    kalp atışı oluşmamıştır henüz sana gün verecek tekrar gel bakalım diye..
    belki bir ihtimal kan kültür idrar kültür hormon tahlili isteyebilir.gerçi benim doktorum 8.haftamda istemişti.
    hangi doktor olacağına ben karar veremem canım..hangisi seninle ilgiliyse ona git derim..
    mesela benim doktorum devlet hastanesinin doktoru.ben özeline gidiyorum ayda iki kere 140 ytl veriyorum ayda bir.
    ama tahlillerim için hastaneye gidiyorum.onun için ek bir ücret ödemiyorum..
    devlet hastanesinden de çok memnunum.doktorumdan da.

18. 10 Kasım 2008
  19. mutsuzzz

mutsuzzz Guest

canım kan değeri derken ben kan testi yaptırdım 2686 yazıyor bu gebelik haftasınımı belirliyor anlayamadım