Hamilikte Diabet?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Alsebe tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

22 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Alsebe
  1. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaslar ben 28 haftalik 3. cocuguma hamileyim...Bu hafta doktorumdan seker yukleme degerlerimin yuksek oldugunu bir kere daha yaptirmam gerektigini aciklayan bir telefon aldim..Cuma gunu gittim ve 75 mg glikoz yuklediler ve yarim saatte bir kan aldilar..Az once yeniden doktorum aradi ve diabetin goruldugunu yarin bir doktora yonlendirdigini soyledi...Yarin sabah gorusup diabet için diyetisyene gondericek..Bu konu hakkinda bilgisi olan yasayan varsa bundan sonraki surecte nelerin beni bekledigini yazabilirse cok sevinicem.. Cunki gercekten son gunlerde moralim sifira Indi....

2. 22 Haziran 2009
  3. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım bu konuda benım bılgım yok bende allah kısmet ederse inş 3 hafta sonra seker yuklemesı yapılcak ama uzulme bebegınıde uzme moralını yuksek tut inş bişeyın yoktur hem sekerı olup nurtopu gıbı doguranlar var sıkma canını :)

4. 22 Haziran 2009
  5. Alsebe

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148

Amin tesekkur ederim canim...Allah sanada hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin..

6. 22 Haziran 2009
  7. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede gebelik şekeri çıktı. ilk duydugumda ağlamıştım hatta ama çok kötü bir durum değil sakın üzülme sana verilen diyete uydugunda hiçbir sorun çıkmıyor. en önemliside moral kendimi üzdüğümde kafama taktıımda şekerim yükseliyordu.2 aydır diyet yapıyorum şeker aleti aldım yemeklerden 1 saat sonra ölçüyorum sorun yok yani... bazen offf ya bir dondurma yiyebilsem ne güzel olur deyip iç geçiriyorum o kadar :))

8. 22 Haziran 2009
  9. Alsebe

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canim diyetle beraber seker sureklimi olculuyor....Dedigin gibi aglamaktan helak oldum bende..Daha once iki hamilelik yasadim onlarda boyle sorun olmadi...Diyet banada verilecekmis..Simdilik doktorum bunu soyledi..Yarin sabah gorusup ogleden sonrada seker için baska doktora gidicem..Insallah dedigin gibi saglikli dogum yapariz..Az kaldi derken.... mafoldumben mafoldumben

Allahim yine beterinden korusun hepimizi insallah...

Son düzenleme: 22 Haziran 2009
  10. 22 Haziran 2009
  11. candasyaman

candasyaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ilk başta önemli bi sorun değil gibi gözükse de bazı gebelerde şeker kalıcı olabiliyormuş....gebelerin yüzde 90"ın da şeker olurmuş...gebelik şekeri...yediklerine dikkat ediceksin...
    bende de vardı hatta drum son çare insülin tedavisi dedi....
    50lik yükleme sonucu hastanede fenalaştığım için 75lik yaptırmadım...
    şeker ölçme aleti aldım...
    3 hafta boyunca sabah öğle akşam aç ve tok şekerimi ölçtüm...
    yalnız unutmaki şeker sadece yediklerinle alakalı değil...
    stres baş tetikçisi....
    hayatından hamur işini,beyaz ekmeği ve stresi çıkarırsan sorun kalmaz.....
    üzme tatlı canını...bebişininde üzüldüğünü unutma.....

12. 22 Haziran 2009
  13. Alsebe

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148

14. 22 Haziran 2009
  15. teuto

teuto Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar bende 28 haftalığım ikinci hamileliğim ve sekerim cıktı benimde bende ilk duyduğumda fenalastım ve tansiyonum düştü üzüntüden seker ölçme aleti aldım günde 6 kez ölçüyorum aç karnına birde yemekten 2 saat sonra diyetisyenede gittim liste verdi uymaya calışıyorum ama canım hersey istiyor biraz kacırdınmı hemen fırlıyor valla allah yardımcımız olsun sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alalım inşlh.

16. 23 Haziran 2009
  17. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Günaydın,

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum. Bende gecen hafta seşker üklemesdi yaptırdım, çok şükür sonucum iyi cıktı. Ama dr. umla yaptığım konusmayı aktarmak istdim ki sizlere, moral olsun. Şeker yüklemem yapılmadan önce Dr. la konumamızda 140 cve üzerinin gbelik şekeri olduğunu söyledi. Peki tehlikelimi dedim. Yüksekliğine baglı dedi. Fakat buu şeker hastalığıyla karıstırmamam gerektiğini, Şekerin yüksek çöıkmasınıon mutlaka insülin tedavisi gerektirmdiğini bahsetti. Şayet yüksek çıksaydı şekerim, diyetisyene gönderecekti ve kontolleri dasha sık yapacaktık. Dr. um beni bu konuda çok rahatlatmıstı. Ayrıca, Tuz-Hamur ışi- Pilav - makarna .. bunlardan da mümkün odugunca uzak durmamı ve bol su içmemi söyledi. Umarım şekeri yksek çıkan arkadaslar, bir an önce normal değerlere düşürmeyi basarırlar..

18. 23 Haziran 2009
  19. Alsebe

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148

Umarim dedigin gibi olur...Birazdan bende doktorumla randevuma gidicem..Oda benim moralimi duzeltebilmeyi basariri iyi seyler soyleyerek insallah..Ben zaten bol su içen biriyim ama diyet yapmadim tabiiki..Insallah sadece diyetle cozulebilir durumdayimdir...