hamiş arkadaşlar yardım allah aşkına

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve jansela tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : jansela
  1. jansela

jansela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben internetteki yumurlama hesabına güvenmemeye başladım bundan sonra kendim hesaplıcam ama çok bilgim yok adet gününün ilk gününden sayarak 14.gündemi ymurtlama oluyor ve 5 günmü sürüyor bana karışık geliyor adetlerimde düzensizleşti bazen 2 gün önce bazende 4 gün yada 8 gün önce olduğum oluyor bana yumurlama günümü hesaplamaya yardım edermisiniz hamile kalan arkadaşlarım son adet günüm 3 eylül geçen ay ve ondan önceki ay 11 de olmuştum ve eşimle bazen haftada bir beraber oluyoruz işleri nedeniyle gece çalışıyor gündüz uyuyor misafir oluyor falan bazen denk gelirse 2 gün üst üste ben tam gününü ögrensem çok iyi olacak benim işim çok zor bu işi iyi bilen arkadaşlar yardım allah aşkına

2. 5 Eylül 2008
  3. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım adet döngün bozulduysa yumurtlama günün değişecektir.benimde bebekten önceki son 4 ay düzensizdi..hiç hesapla kafanı yorma derim eğer erken oluyorsan adet bitiminden hemen 3-4 gün sonra bile yumurta oluşabilir..yumurtlama tarihini bekleme derim....

4. 6 Eylül 2008
  5. asya23

asya23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende o internetteki hesaplayıcılarla ilişkilerim oldu ve tutmadı mesela orda adet döngü sayısına göre hesap alıyor mesela benm orda adetiniz 31 günde oluyor diyordu ona göre yapsam o ay gecikme olsa o dediğinin bi gecerliliği kalmıyordu..bencede tarihlere takma cnm !! rahat olll kazala kalanlar yumurtlama tarihini biliyorlarmı sankiii öyle mucizeler var ki 1 damlayla bile oluyor..sana diyom ama hep yaptığımız stresler cnm !!...

6. 6 Eylül 2008
  7. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım ben internetten hesaplamıştım ve tuttuda.diğer hesaplamayı bilmiyorum

8. 6 Eylül 2008
  9. serdi

serdi Guest

canım adetlerin düzensizse ve gerçekten istiyosan işi şansa bırakmıycaksın 2 günde bir yani. Yada bazı kızlar ovülasyon kiti kullanıyomuş onunla ilgili yardım alabilirsin yumurtlama gününü belli ediyomuş yada doktora gidim ben yumurtlama takibi yaptırmak istiyorum diyorsun oda seni belirli aralıklarla çağırıyo alttan yumurtanı kontrol edip büyüklüğünü söylüyor..(ben ilk hamişliğimde 2 günü hiç geçirmedim ilk ay hamile kaldım.)

10. 6 Eylül 2008
  11. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım o hesaplamalara kafanı takma birde adet düzensizliğn varsa hiç uğraşma derim sonuçta veren Rabbim herşey ondan geliyor değilmi.sen eşinle beraber olmaya bak ben mesela yumurtlama günümde hamile kalmamışım gibi görünüyor hesaplamada?sen kocacığına sarıl ve yat canım benim.mübarek günler yüzü suyu hürmetine en kısa sürede sende tadarsın anneliğ canım öpüyoruz seni:1hug:

12. 6 Eylül 2008
  13. fatma_yaldiz

fatma_yaldiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence de kafana takma ne kadar çok üzerine düşersen o kadar çok terslik olur. iş tamamemn beyninde bitiyor açıkcası

14. 6 Eylül 2008
  15. yadaji

yadaji Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım eğer adetlerin düzenli ise son adetinden saymıyorsun.Kaç günde bir adet oluyorsan ondan 14 çıkarıp buluyorsun yumurtlamanı;yani örneğn 31 günde bir oluyorsan 31-14:17.Bu durumda 17. gün yumurtluyorsun demektir.Yumurtlama tarihi değişiklik gösterebilir ama bu 14 günlük 2. evre değişmiyormuş!Bu şekilde yumurtlama gününü bulup ondan 5 gün önce ve 3 gün sonraya kadar 1 gün arayla ilişkiye girmen iyi.Ama adetlerin tamamen düzensizse yumurtlama gününü bulman çok zor o zaman ya tüm ay 2 gün ara ile ilşki yada ovulasyon kiti ile yumurtlamanı kesin bulmalısın canım!Ben öyle yapıp sadece 3 gün birlikte oldum ve ilk aydan hamile kaldım!

16. 6 Eylül 2008
  17. jansela

jansela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yumurtlama kiti nasıl birşey nasıl yapılıyor.

18. 6 Eylül 2008
  19. GxoxkNur2006

GxoxkNur2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım, benim yumurtlama günüm internette 9 Ağustos çıkıyordu ama yumurtlamam 15 ya da 16 Ağustos'ta oldu. Şu an 5+1 hamileyim. Benim de adetlerim günü gününe değildi genelde 2-3 gün geçiyordu. Bir önce ki ay yani Temmuz 15.inde benim ara kanamam olmuştu doktora gitmiştim doktor bugün yumurtlaman olmuş dedi ama kanama olduğu için bebek varsa bile tutunamaz demişti. Nitekim biz bu ay yani 13-15-17 Ağustos'ta denedik eşimle. Çok şükür tuttu.Önemli olan yumurtlama gününü tutturabilmek ve tabi Rabbim isterse oluyor tabi ki. Allah isteyen herkese nasip etsin.