hamiş kalamayanlara bir umut..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cansuyum26 tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : cansuyum26
  1. cansuyum26

cansuyum26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    78
    daha önce bende hiç duymadım aslında gerekte duymadım çünkü daha 1 yıllık evlıyım. 1 yıl geçti çoucğum olmayınca(gerçi ben kist amelıyatıda yaşadım bunu sayarsak 6 7 aydır gebe kalamadım) hal böyle olunca herkesten şunu duydum.. tabı bir problem olmayanlar için.. eski ebeler birebir bu duruma... eski ebeler kadında mazge kaldırıyorlar. rahimle alakalı bir durum yani.rahimde mazge kaldırılıyor ve o aydan sonra adet görmüyosun.. yanlız bunu adetın 3. günü yapmak gerekıyrmuş. ebe üç gün boyunca mazge kaldırıyor ve ebegümeci sürüyor karına. sonrada o ay adet olmuyorsun dolayısıyla hamılelık oluşmuş oluyor allahında izniyle.. bunu çok çok kişiye uygulamışlar ve hepside hamıle şuan kımıde doğurdu bile. bende bu ay memelekete gidiyorum adetıme denk gelıyo zaten gidişim. yaptırıcam bakalım hayırlısı. aklınızda bulunsun dıye yazdım

2. 10 Temmuz 2010
  3. duruxsxah

duruxsxah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    o nedemek yaa

4. 10 Temmuz 2010
  5. cansuyum26

cansuyum26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    78
    ya iş eski bir ebe bulmakta. haa ben herkese güvenmem dersen doktoruna devam edersin ama ben uygulucam bunu.. ebeyi bulup mazge kaldırmayı sor anlatırda sana. karnının üstünden yapılan bir uygulamam bu içinden değil. kasıklarından yukarı doğru ittiriyo parmaklarını bu şekilde kaldırıyor

6. 10 Temmuz 2010
  7. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anladım tatlım...o eski ebeelerden kaldımıkiii...

8. 10 Temmuz 2010
  9. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    diger adıda bel çekme galiba dimi bunun inşallah hamile kalırssın her iş tıpta bitmiyor yol aramak lazım..

10. 10 Temmuz 2010
  11. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    melekciğim valla sende ben gibisin..bir orada bir burada...bu ateşten anlayanlar nerede yaaaa...

12. 10 Temmuz 2010
  13. ferhatt

ferhatt bebeğim melek oldu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    evet öyle bişey var ama doktorlara sorarsan yok kasık düşüğü diye bişey bende geçen ay yaptım bi kadının yanında rahimin yanına bişey düşüyor yani aşağa oda gebeliği engeliyor yukarı kalkınca düzeliyor genelde ağır iş yapınca vede stresten düşüyor adetlewrde ağrılı bacak ağrııs oluyor bende yaptım kadın düşmü dedi bacaklarımı yukarı çekti yavaşça eliyle yukaı çekti ve ben adet olduğumda hisetmedim bile ağrısz oldu benim yengemde öyle gebe kaldı bence doğru

14. 10 Temmuz 2010
  15. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eee kime yaptıracaz bbiz bunu

16. 10 Temmuz 2010
  17. ferhatt

ferhatt bebeğim melek oldu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    aslında kendinde yapa bilrsin bacaklarını yukarı doğru kaldır iki elinle yavaşca yukarı doğru çek iki kasık arası ama yinede fazla bastırma yavşça kalıdrlıyor

18. 11 Temmuz 2010
  19. cansuyum26

cansuyum26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    78
    ya gerçekten bir çok kişi bu yolla hamile kalmış. ki benım çevremdede var bu yolla hamıle kalan.. rahim adet sonraları aşağı sarkık olabiliyomuş. arkadaşın dediği gibi kasıklarda sorun oluyomuş böle çekme kaldırma yöntemleriyle düeltiliyomuş doktorun yapamadığı doğumu eskı ebelerden birinin şans eseri hastaneye kızını götürmesiyle orda oluyor ve doktor yapamıyor ebe doğumu yaptırıyor ben bunada şahit oldum. doktorlar para tuzağı hep genelı değil ama çoğunlukla öyleler. ben yaptırcam bu ay. bakalım artık hayırlısı