Hamişler Bebeklerinize Kilo Aldiermak Icin Neler Yemeliyiz Yazalim

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve myflowers tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

11 Şubat 2008
    Konu Sahibi : myflowers
  1. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oncelıllkle cok az yıyıp sık sık yemlısınız bır kıbrıt kutusunda fazla peynıor yemelısınız sabahları guzelce bır yumurta eger yumurta yıyemıyosanız yumurtanın yerını tutması ıcın kesınlıkle 9 tane zeytın yıyınız 9 tane zeytın bı yumurta vıtamını ozlellıgını tasıyor gunde bır bardak sut ve bı kase yogurt ıcmelısın egr sut veya normal yogurt agır gelıyosa bıle meyvelı yogurtlar var kızlar kesınlıkle onlardan yemlısınız gunde en az 4 porsıyon meyve tuketmelısınız et suyu bebegın ılk 3 ay gelısmı cıın cok ııı haslanmıs et ve suyu beyın gelsımınde buyuk olcude rol alıyo kırmızı et balık ve beyaz et bunlar bebeguıbnız gelısımı ıcın ve beyını ıcın cok cok onemlı helde balık omega3 ılk uc ayda beyın geklıstıgı ıcın bunlar haftada en az 2-3 kez tuketmelısınız bıde tahıllar var kızlar baklagıller cok ııı mevsım sebzelerını cok ıı tuketmelısınız hem sızın saglıgınız acısındabn hemde bebek ıcın cok ııı bebegınızın kılo alması ıcın bol bol muz tuketınn kızlar bu saydıklarımı yıyemıyosanız bıleee bebegınızı dusunerekten yıyın kolay degıl ıcınızde bı canlı tasıyosunuz unutmayınn onun saglıgından sız sorumlusunuz bıraz fedakarlık yaprak azda olsa yıyın saglıklı ve tatlı bebıslser dunyay getıren anne adaylarıı dualarım sızlerele

2. 11 Şubat 2008
  3. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    pisttt hamısler nerdeısnızzzzzz

4. 11 Şubat 2008
  5. derindarbe

derindarbe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canim Teşekkür Ederim Paylaşim Için. Bende 2 Aylik Hamileyim Ama Canim Bişey Istemiyor Zorla Yiyorum Ama Kendimide Tiksindirmek Istemiyorum. Yoğurdu Yiyemiyorum Ayran Içiyorum. Sabah Kahvalti Yapmaya çalişiyorum 1 Yumurta 5 Zeytin 2-3 Parça Peynir Recel Yiyorum öğleye Doğru Elma öğle Yemeği Menüde Ne Varsa Bol Salata öğle Arasi Meyva 4 Gibi Meyvali Yoğurt Akşamda Salata Yiyorum Veya Evde Ne Yemek Varsa Arada Findik Badem Atiştiriyorum Ama Onlarida Zorla Balik Yemem Gerekkir Belki Geçte Kaldim Ama Canim Istemiyor Ton Baliği Hiç Yiyemiyorum Normaldede Sevmem Zaten Başka Neler Yapmam Lazim.kendimi Zorlayimmi Yemek Için. Havucu Limonlayim Yiyorum .

6. 11 Şubat 2008
  7. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    fazla kendını zorlama ama bebısın ıcın elınden ne gelıyosa yap canım bak mesela balık ılk uc ay ıcın gecelı deıl balık hamılelıgın boyunca bebgın zekası kemık yapısı ve kılosu ıcın cok cok ııı balık ye bence yumurta yıyebılıyosan oda ıı canım ama bıraz daha sut ıcmeye bak gece bıle kalktıgında dıyelım lavaboya gıtceksın yada susadın su yerıne sut ıc hersey bebıslwerımız ıcın bende 35 haftalık hamısım allah kucagımıza almayı nasıp etsın canım

8. 11 Şubat 2008
  9. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaa bende 13 haftalık hamileyim, bazı gıdalara karşı aşırı tiksinti oluştu. kırmızı et hiç yiyemiyorum. önceden mercimek çorbasını çok severdim ama şimdi ondan da tiksindim. ama yemek de gerekiyor biliyorum :KK43: ne zaman atlatılır bu dönem yaa. bileniniz var mı?
    bu arada bende günde en az 2,5 lt su içiyorum, süt içemiyorum ama onun yerine 1 kase yoğurt yiyorum. hergün muhakkak yeşil sebze vede meyve tüketiyrum. ama aksine 52 kiloyla hamile kalmışken, suan 51 klodayım ve kilo veriyorum :KK43:

10. 11 Şubat 2008
  11. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende yeni hamişim.bende eskı iştahımı kaybettım.yenek kokularından tiksiniyorum.ama sonra biraz geınce zorla da olsa yıyorum napayım??ben kansızlık olsuğu için bende sabah kahvaltıdan once pekmez içiyorum 1 kaşık.yarım saat-1 sat sonra kahvaltı edıyorum.hersey yıyorum kahvaltıda.açık çay ile bırlkıkte.(yumurtanızı çokkaynıtmış olduğunuzdan emın olun...)bu arada çayı koyu ve çokk içiyordum.şimdi azalttım.buyuk bardağımla sbah 1 aksam 1 bardak.onuda yemekten en az 1 saatsonra içmek gerekıyormuş.salam,sucuk, vb. yenmemesi gerekıyormuş kızlar.dıkkat edın.yıne kan ıçin kuru üzüm atıştırıyorum arada,meyve falan..akşam ve öğlen ekmek yemıyorum..hangı yemek varsa onu yıyorum yanınd bol slaata,brokoli falan..bo bol su tüketıyorum gun içinde.bır de mevsımı olmayan seylerı yemeyelım arkadaşlar.mesela:salatalık,domates,biber..hepsi hormonlu çokkkk zararlı.akşam yatmadan once 1 bardak sut içiyorum.hem gereklı hem rahat uyumamı sağlıyor.

12. 11 Şubat 2008
  13. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kalachakra canım uzme kendını ılk uc ay zaten bu tur seyler yasman normal bende 52 ıle hamıs kaldım 50 ye dustum su an 65 ım merak etme 5 cı ve 6 ayından sonra kılo alcaksın bende senın gıbı oldu yemekn konsuundada bıraz daha sut ve sut urunlerıne yuklen ne kadar tıksınsende ıcımızdekı bebıs ıcın herseye deger tabı mıde bulşandırack kadar yuklenme sık sık ye fakat az ye okı meyvede gunde 5- 6 porsıyon tuket mevsım sebzelerıne ve brokılıye agırlıkta ol okı canım

14. 11 Şubat 2008
  15. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cıtır pıtır canım eger mıdenız bulanıyosa sabh ac karnına tuzlu leblebı yıyın kesıyo mıde bulantısnı ve kusmayı ıstahınız ılk 3 ayda kesılmesı normal bırıncı tremıstlerın bıttıgı zamn bu tur sıkayetlerınzı azalıcak xcanım merrak etme tıksınmende normal fakat gecıcı durumlar sen yınde et suyuna haslanmıs ete ve balıga bıraz agırlıkta ol ılk 3 ay cıok onemlı cocugun butun organları bu donemde olusuyo canım omega 3 balıkta bol bol tuket zekası ıcın :)

16. 11 Şubat 2008
  17. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ılk aylar kılo verılırmış zaten ama can sıkılacak bır durum değil merak etme.sonra almaya başlarsın kıloları:) zaten ilk 3 ay annenın depolarından yeterıkadar beslenebılıyormuş bebek ..dert etme canım ne yıyebılıyorsan onu ye.

18. 12 Şubat 2008
  19. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evt zaten senın kanınla beslenıyo canım sıkma canını bende ılk ayımda kılo verıp tekarr aldım kıloları sıkma tatlı canını