hamısler dıkkat!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Blair Witch tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  20 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Blair Witch
 1. Blair Witch

  Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

  Katılım:
  19 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  812
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  108
  Hamilelikte kullanılan parfüm erkek bebeklerde kısırlığa neden olabilir
  İngiliz bilim adamları hamilelik döneminde kullanılan parfüm ve ya kokulu kremlerin, doğacak erkek bebeklerin ileride kısırlık ya da prostat kanserine yaklanma riskini artırdığını bildirdi.
  İskoç gazetesi ‘Scotland on Sunday'a konuşan Tıp Araştırma Konseyi'nden Prof.Dr. Richard Sharpe, erkekliğin oluşumunun cenin gelişiminde bilinenden çok daha önce ortaya çıktığını keşfettiklerini ve bu dönemde kullanılan kozmetik ürünlerin erkek bebeğin üreme potansiyelini etkileyebileceğini söyledi. 8-12 haftalık gebelik dönemini kapsayan ve ‘zaman penceresi’ adını verdikleri aralıkta belli hormonların ceninde aktif hale geldiğini ve erkek üreme sisteminin oluştuğunu keşfettikleini belirten Prof.Dr. Sharpe, “Bu dönemde testesteron gibi hormonların doğru dürüst vücutta işlev görmemesi, ileride sperm sayısında azlık, ya da protat kanseri riski gibi erkekte üreme problemlerini doğurabilir” dedi.

  Fareler üzerinde yapılan deneylerde bu hormonların blok edildiği takdirde hayvanlarda üreme sorununun ortaya çıktığının gözlendiğini belirten Sharpe, araştırma sonuçlarına göre erkek ceninin yeteri kadar testesteron gibi androjenler almaması halinde penis ve testis boyu dahil tam üreme potansiyeline erişemeyebileceğini belirtti.

  Sparte, “Kadınlar, parfüm ve vücut kremleri kullanmasalar iyi olur” derken bu ürünlerin söz konusu hormonların işlevini bloke edebilecğini, ellerinde zarar verdiklerine dair henüz kanıt olmasa da içerdikleri bazı bileşenlerin soru işaretlerine neden olduğunu söyledi.

  -Çogu kadın gebelıkte parpum kokularından tıksınır ama haberiniz olsun istedima.s.
   
 2. 20 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Blair Witch
 3. mehay

  mehay CANIM OGLUM Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  15.992
  Beğenildi:
  26
  Ödül Puanları:
  198
  cok saolasin canim hic bilmiyordum...bende cok parfum kullanirim daha dikkatli olurum hamile kalirsam...