Hamişler hangi bebek bezinden kullanmaya başlayacaksınız?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve zrrn tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 1. zrrn

  zrrn Emir'in annesi Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Kızlar bebek eşyalarını hazırlarken bezde almaya başlayalım diyorum.

  Prima ile başlarsan hep öyle gider diyenler var. Birde Molfix'in yenidoğan serisinde göbek oyuntusu var, diğer markalarda bu yokmu? çok önemlimi?

  Hem fiyat hem kullanış açısından bi karar vermeliyiz bide bebeğin cildine uyumu sözkonusu tabi kimi bezler çoğu bebekde pişik yapıyormuş örneğin canbebe için öyle bi duyum almıştım.

  Hangi bezden stoklamaya başlamalı? :KK46:
   
 2. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 3. zrrn

  zrrn Emir'in annesi Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Bebek bezleri bebeğinizin sağlığı ve mutluluğu için çok önemlidir.
  Peki,nasıl bir bebek bezi kullanmanız gerektiğinizi biliyor musunuz?

  Bebeğinize kullanacağınız bezlerrin değişkenlik göstereceği durumlar:

  1- Kız mı erkek mi?
  Bebeğinizin cinsiyeti hangi çeşit bebek bezi kullanmanız gerektiğini belirleyen önemli faktörlerdendir.Çünkü satılan birçok bebek bezinin üstünde kız ya da erkek yazdığını göreceksiniz. Nedenine gelince; kız ya da erkek bebeğin çişinin yayıldığı bölge farklı olduğu için bez üreticileri, bezin o kısmının emiciliğini artırıyorlar. Böylece bebeğinizin genital bölgesi kum kalıyor.

  2- Hijyenik mi?
  Bezin temizliği önemli, çünkü bebeğinizin bez bölgesi mikroplara açıktır. Temizliğinden emin olmak için öncelikle paketli ürünleri tercih edin. Çünkü taşınma sırasında ve satın alınmayı beklerken kirlenmezler. Açıkta satılan bezlerin temizliğinden asla emin olamazsınız. ıkinci önemli nokta, bilinen, güvenilir markalan seçmeniz gerekir. Bu markalar, bezin temizliği konusunda daha hassastırlar.

  3- Kilosuna göre mi?
  Bez seçerken bebeğinizin ayı değil, kilosu önemlidir. Kilosunun altında ya da üstünde olması, bezin sızdırması ve bebeği rahatsız etmesi demektir. Her bebek aynı ayda olsa bile her zaman aynı kiloda olmaz. Doğum kiloları bile farklıdır; kimi 2.500 gr doğar, kimi 4.000 gr. Bu yüzden bebeğinizin kilosuna uygun bezleri seçin. Marketlerde yeni doğandan başlamak üzere bebeğinizin tuvalet eğitimi aldığı döneme kadarki kilosuna göre (2-28 kilo arası) yaklaşık 6 ayrı bez boyu olduğunu hatırlatalım. Bez paketinin üstünde mutlaka hangi kilodaki bebeğe kullanılacağı belirtilir.

  4- Emiş gücü nasıl?
  Bezin emiş gücü, bebeğinizin daha uzun süre kuru kalmasını sağlayacağı gibi, sizin de daha uzun sürede bez değiştirmeniz anlamına gelir. Bu açıdan hem sağlıklı hem ekonomik bir tercihtir. Çünkü bebeğinizde pişik oluşmasını engellendiği gibi, daha az bez kullanacağınızdan daha az para harcamış olursunuz. Emiş gücünü anlamak için ya farklı markaları kullanarak kıyas yapmanız ya da diğer annelerin tecrübelerini göz önüne almalısınız.

  5- Hava aldırıyor mu?
  Bezin hava aldırması, cilt tahrişini engelleyen en önemli faktörlerden biri. Hava almayan genital bölgede oluşan sıcaklık ve nem nedeniyle tahrişler oluştuğu gibi, cildinde sorun yaratacak zararlı bakterilerin üremesine de zemin hazırlıyor.

  6- Ergonomik mi?
  Bebek bezinin de ergonomik özelliği olur mu elemeyin, oluyor! Bebeğin kilosuna ve boyuna uygun olarak üretilen bezlerde hem bebek rahat ediyor hem de sızma gibi küçük kazaların önüne geçilmiş oluyor. Bu kural yan bantlar için de geçerli. Ergonomik olmayan yan bantlar, bezin ya sıkı ya da gevşek kalmasına yol açıyor. Ayrıca bantların hemen bozulmaması gerektiğini de hatırlatalım. Kontrol için birkaç kez açıp kapatmak durumunda kaldığınızda, kaliteli bant yeniden yapışıyor. Kalitesizler ise yapışmıyor.

  7- Sevimli figürler var mı?
  Bu kriter size ilginç gelebilir. Ama tecrübeli anneler, sevimli figürlerin ve renklerin önemini bilirler. Bebeklerin el ve ayak becerileri geliştiğinde, bezlerini çıkarmak için uğraştıklarını görürsünüz. Bu durum, bezden hoşlanmadığından değil, çıplak kalmaya bayıldıklarındandır. Bu süreçte, bezin üstündeki sevimli figürlerin bebeğinizin bezi benimsemesini kolaylaştıracağını belirtmek gerek.

  Alıntıdır
   
 4. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 5. sherry456

  sherry456 Guest

  ben primayla başladım 1 numarasıyla. molfiks ben bulamamıştım göbek oyuntusu kolaylık sağlarmış geliyor.ama normal bezinde bi sakıncası olmuyor katlıyorsun o kısmı.
  daha sonra huggies kullandım.açıkçası huggiesi daha çok beğeniyorum hem kakayı hem çişi daha iyi tutuyor ama bi dezavantajı var primaya göreye çok kalın.elbiselerin altında bebeşin altı kocaman duruyor.primada bazen pişik oluyo ama huggieste hiç olmadı.

  hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim.

  çok fazla stok önermem memnun kalmayabilirsin çünkü.bebişin büyüdükçe alrısın yenisini şimdilik 1-2 paket işini görecektir.
   
 6. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 7. Sezen

  Sezen O, Artık Anne:)) Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.269
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  hernekadar diğer firmalardan numune istesemde prima kullanmayı düşünüyorum

  bimde fiyatı daha uygun aklınızda bulunsunnnn
   
 8. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 9. jeandark

  jeandark elleyi minik minik Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2009
  Mesajlar:
  820
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Ben yenidoğan döneminde primayı öneririm. Daha sonra yani 3 numaraya geçtikten sonra erkek bebekler için pek önermiyorum. Hala benimki gibi sıvı kaka yapıyorsa 2 numara gibi çekmiyor sırtına kadar çıkıyor. Huggies daha kalın ve hantal duruyor ama bel bandı iyi fikir. Bir de primanın beldeki bez kısmı neredeyse popodan başlıyor. Esnek bel bandı Huggies kadar başarılı değil.
   
 10. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 11. jeandark

  jeandark elleyi minik minik Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2009
  Mesajlar:
  820
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bimdeki pirmalarda bel bandı yok sanırım bir önceki seri ürün onlar bu da aklınızda bulunsun.
   
 12. 10 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 13. mervis_21

  mervis_21 Minik CELAL'in annesi :) Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2008
  Mesajlar:
  541
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  evy baby kullanan var mı kızlar?kremli olan cok hos gelio bana şimdilik.kullanışı nasıl bilemiyorum tabi
   
 14. 10 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 15. dysania

  dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.180
  Beğenildi:
  2.806
  Ödül Puanları:
  123
  ben bir paket huggies bir pakette molfiks aldım bebek doğunca hangisinden memnun kalırsam ona devam edeceğim.huggies molfixe göre daha kibar yenı doğan için daha uygun ve konforlu gibi geldi bana tabiki doğduğunda anlayacağız hangisi daha uygun
   
 16. 10 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 17. zeytingxoxzlxux

  zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Mart 2008
  Mesajlar:
  5.104
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  Biz molfix aldık açıkçasıo alırken ,ne göbek oyuntusuna ne de bel bandına dikkat ettik eve gidince bir bakayım ...Bize primayla başlarsan diğerlerine dönmen zor olur dedikleri için , molfix aldık açıkçası doğsun oğluşumuz deniyelim görelim istedik ...
   
 18. 11 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zrrn
 19. BeyazBulut

  BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

  Katılım:
  31 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  11.412
  Beğenildi:
  464
  Ödül Puanları:
  203
  kızlar bez işini kullanarak görüyorsunuz zaten ama benim size nacizane tavsiyem ilk zamanlar bacak arasını geniş tutan bezler kullanın mesala huggeis gibi nedeni kalça çıkığı olmasın ve hep bir numara büyük bez kullanın ikincisi bebek bezi stoklamayın çok çabuk büyüyorlar çünki kuçük kalabilir ama ıslak mendil stoğu yapın özellikle uni yenidoğan ıslak mendillerinden her markete gittiğinizde alın bebek bezinden sonra en çok kullanılan şey çünki