hamişler kan hapımı elevit mi kullanıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim kanım normal çıkmıştı.her ölçümde de:nazar: elevit kullanıyorum.günde 1 adet .doktorum sana kan hapı yazayım dedi.ben de ben elevit içiyorum dedim.o da o zaman kan hapı olmaz çok kilo yapar dedi.ya siz ne yapıyorsunuz?kan hapı daha mı iyi olurdu.iki seferdir bilmeden engelliyorum doktoru.:1hug:a.s.

2. 18 Ocak 2009
  3. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım o doktorun uygun göreceği bi durum.Ben .haftaya kadar elevit kullandım ama son kontrolde doktorum kan hapına başladı. Ferrum diye bi ilaç. Yalnız ben de plesenta yaşlanması başladığı için sanırım.Elevitle çok farklı bi ilaç.Sor bakalım özel bi nedeni var mı?

4. 18 Ocak 2009
  5. meleğimsin

meleğimsin Guest

canım ben ikisini birden kullandım çok kilo aldım ama nedeni ikisini bir kullanmam mıdır bilmiyorum ama dr. um bana öle bişi sölemedi ama en son 20 haftalıkkken gittiğimde elevite gerek yok artık dedi ve demir ilacıyla kalsiyum hapı kullanıyorum artık..

6. 18 Ocak 2009
  7. kralice13

kralice13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    betulcum slm.seni yanlış yönlendirmek istemem ama ne kullanacağın konusunda doktorunun kesin konuşması gerekir bence.ben hamileliğimin ilk aylarında bir sure elevit kullanmıştım.daha sonra gerek göemedi.daha sonra 5.aydan itibaren sadece haftada 2 kez verdi.ayrıca feramat demir hapı verdi her gun.şu an 6.ay bitti ve ben 8 kg.aldım.kilo bunye ve kişiye bağlı.ben çok fazla yemek yemiyorum.haretliyim ve çok su içiyorum.aklında bulusun demir hapı kilo aldırmasın diye sabah kahvaltısından 2 saat sonra alınması ve takibinde 1 saat yemek yenmemesi öneriliyor.ayrıca elevit vitamin hapı olduğu için hergun alınması vucuda çok fazla yuklenilmesi açısından sakıncalı olabilir.zaten vitamin aldığın gıdalarda da var.kendine iyi bak

8. 18 Ocak 2009
  9. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    her dr.farklı bi yol takip ediyor işte en doğrusu kendi dr.un ne derse onu yap sen. banada 1.5 aydan itibaren günde 1 elevit 4.aydan itibarende gnoo ferro sanol yani demir hapı werildi 6.aydayız hala demiride elevitide içiyorum.abartı bi kiloda almadım açıkçası 6 kilo aldım daha. doğal beslenmeyide ihmal etme tabiii
    sağlıkla kall

10. 19 Ocak 2009
  11. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    12 haftalıktan itibaren hem kan hapı hem elevit kullanıyorum

12. 19 Ocak 2009
  13. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 3.ayda hemoglabin değerim yüksek olduğu için dr.um 5.aydan itibaren başlarız demişti ama ben hamile kaldığımdan beri elevit kullanıyordum zaten içinde haklısın demirde var ama az seviyede ve 5.aydan sonra birde ferrum fort kullanmaya başladım

14. 19 Ocak 2009
  15. Ela-Çxixnar

Ela-Çxixnar Minik kuzum,Yağızım... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım ben de hem Elevit hemde Vegaferon diye bi demir hapı kullanıyorum. 28 haftalık hamileyim ve 5 kilo aldım.CADIARZU

16. 19 Ocak 2009
  17. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben hem elevit hemde gynoferon adında kan hapı kullanıyorum doktorun haklı çok kilo yaptı 25 kilo aldım.. ama sorun etmiyorum çünki bebekten önce aşırı zayıftım sıfır bedendim... şimdi 40+0 haftaya göre 80 kiloyum :)) haplarıda bıraktım artık

18. 19 Ocak 2009
  19. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende elevit kullandım bu zamana kadar.hemde benim şekerim düşüyordu kanıma bakıldı gayet normal değerlerim.şimdi ilacım bitti.anasağlığı vifer diye bir kan hapı vitamin vermişti.dr elevitin bittikten sonra yenisini almayıp bu ilacı kullanabilirsin dedi.ama ben 1 kere içtim.şimdi bikaç gündür açıkçası içmiyorum.