Hamişlere bir kaç tavsiye..

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve iamdesire tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : iamdesire
  1. iamdesire

iamdesire Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam kıslar ben yeni anne olarak size birkaç tavsiyede bulunmak isterim. haileyken bunları bilseydim bu kadar hata yapmazdım o yüzden belki sizin işinize yarar yazacaklarım.
    1-hayatınızın en güzel dönemini yaşıyorsunuz kıymetini bilin ve her dakikanın tadını çıkarın.
    2-mümkünse normal doğum yapın korkmayın çok da büyütülecek bişey deil sonrası ise çok büyük rahatlık ben doğumdan 4 saat sonra yürüyerek çıktım hastaneden.
    3-bebeğinizi hemen emzirin hem de sık sık sütüm yok demeyin gelecektir.hiç yoksa bile sakın biberonla mama vermeyin kaşık veya enjektör kullanın biberon alan bebeğin sizi emmemesi çok büyük bir ihtimal.
    4-eğer bebeğiniz emmiyorsa mutlaka sağlık ocağından veya doğum yaptığınız hastaneden yardım isteyin belki yanlış yaptığınız birşeyler vardır.
    5-bebek memeyi reddedebilir uykuluyken emzirin
    6-sütünüzün az olduğuna inanıyorsanız eczanelerde süt yapan içecekler var onları deneyin humana still tea vitamalt gibi.

ben bebeğini emziremeyen bi anne olarak çok büyük vicdan azabı çektim bebeğim 3.5 aylık hala içim sızlıyor ona yetemediğimi doyurmayı bile beceremediğimi biliyorum.eğer bu yazdıklarımı bilsydim ve uygulasaydım böyle içim acımazdı.ben sütüm yok dedim bebeğime mama verdim doktor ver deyince hem de biberonla sonra da hiçbir zaman tutamadı göğsümü miniğim.şimdi 3 saatte 1 sütümü sağarak vermeye çalışıyorum ve emziren annelere imrenerek bakıyorum.çok uzattım ama ben yandım siz yanmayın hamişler bi faydam olursa ne mutlu bana.allah bir solukta kurtarsın sizi analı babalı büyütmeyi nasip eylesin bebeklerinizi sevgilerr.a.s.

2. 15 Ocak 2010
  3. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    çok teşekkürler paylaşmınız için..

4. 15 Ocak 2010
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    cok sagol paylasım ıcın

6. 15 Ocak 2010
  7. yasemmminnn

yasemmminnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 3 yaşına kadar emmişim eşim hiç emmemiş inşallah bebeğimde emer daha doğmadı :) ama dediğin gibi annem bana hiç biberon almamış şimdi yanımda öle dio :)

8. 15 Ocak 2010
  9. pinser

pinser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim..

10. 15 Ocak 2010
  11. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    108
    bende hiç biberon kullanmamışım ama annem hep bu yüzden çok zorlandığını söler başkaları cukur cukur emerken ben kaşıkla zar zor azar azar yermişim annemde onlara imrenirmiş ben anlamadım şimdi hangisi doğruuu ???

12. 15 Ocak 2010
  13. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    108
    ama diğer bilgiler çok güzel teşekkürler

14. 15 Ocak 2010
  15. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler paylaşımın için ben 2,5 yaşıma kadar emmişim inşallah bebeğimde bana benzer doya doya emziririm yavrumu

16. 15 Ocak 2010
  17. ipekyol51

ipekyol51 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    saol canım şu yaşayanlardan tavsiyelere ihtiyacımız var hepimizinopuyorumnanaktan

Son düzenleme: 15 Ocak 2010
  18. 15 Ocak 2010
  19. iamdesire

iamdesire Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım seni emsin de önce sonra istersen biberon kullan sorun yaşamazsın.zaten kullanman gerekecek gazu olursa rezene çayı falan vermek için gerçi kaşıkla da verebilirsin ama çok zor oluo eğer kullanacaksan dr brown's veya avent'in biberonunu al ucu annae göğsü gibi olduğu için reddetmez asla seni de bi tavsiye daha veriyim göğüsleriniz yara olursa silikon kalkanlar var onlardan kullanabilirsiniz en iyisi avent miş bi de göğüs ucunuz çok yoksa yine aynı markanın göğüs ucu şekillendiricisi var kullanmanızı tavsitye ederim benim emziremememin en büyük sebebi buydu sonradan öğrendim bunları bilseydim şakillendiriciyi daha hamişken kullanmaya başlardım .