hamislerrr...yardimm

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve mineralcik tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mineralcik
  1. mineralcik

mineralcik canim ßeßegim x Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    12 haftalik hamileyim . esimle surekli iliskiye giriyoruz..:eek:..sonrasinda kasilmalar oluyor.. bebegime bir zarari olurmu bilmiyorum. ona zarar vermekten korkuyorum . esime durumu anlatiyorum ama engel olamiyorum. dr. konustum ama aciklayici hic bi bilgi vermiyor. beslenme konusunda da herseyi yiyebilirsin dedi. ama baska hamislere beslenme listesi felan veriliyormus. bide hamilelik boyunca vitamin hapinin yaninda magnezyum takviyesi alan varmi. dr bana hic bisey söylemiyor.bebegimin kalp atislarini bile duyamadim daha... hamisler fikirlerinize ihtiyacim var.. senağlama

2. 16 Ağustos 2010
  3. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım sende başka bir doktora git
    eşine de söyle abartmasın olayı :nazar:

4. 16 Ağustos 2010
  5. jojop

jojop Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım sağlıklı gebelikler diliyorum sana.hamilelik döneminde doktor seçimi bence çok önemli.biz bayanların fazla hassas olduğu bu dönemde herşeyi ayrıntısı ile açıklayan, bizi istediğimiz kadar aydınlatan bir doktor hem bebişimize hem bizlere yararlı olacaktır diye düşünyorum.eminim yaşadığın yerde sorularının cevabını açık ve net olarak verecek doktorlar vardır.bence farklı bir doktora danış.

6. 16 Ağustos 2010
  7. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    esın bıraz nalayıslı olsa ıı olur bence
    4 aya kadar kasılmalar ıı deıl canım
    ben öle bılıorum

8. 17 Ağustos 2010
  9. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşım rahim kasılmaları düşüğe neden olur rahim kasılır ve bebeği dışarı atar . ben sırf o kasılmalardan etkilenmemek için hap içiyor, iğne vuruluyorum ama maşallah siz bile bile bu riske giriyorsunuz hem de sürekli !!!. Eşinle konuş seni de bebeği de kendi keyfi için tehliyete atmasın her şey dozunda güzel. En kısa sürede doktorunu da değiştir.

10. 17 Ağustos 2010
  11. nesssli

nesssli egem benimle :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    10 haftalıkken ilişkiden dolayı kanamam başladı eşine söyle bence şuan tam riskli dönemler 4 ay bitene kadar dr undan memnun değilsen değiştir dr unu niye canını sıkıyosunki ??

12. 17 Ağustos 2010
  13. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadasin dedigi gibi kasilmalar düsüge neden olabiliyo, esin neden bukadar abartiyo anlamiyorum..kasilmalara karsi bende magnezyum aliyorum benim kasilmalarim rahmin büyüdügü icindi, doktorumda su ilk 3-3,5 ayda iliskiye girmezsen iyi edersin dedi. aynen uyguladik simdi 16 haftalik hamileyim.

14. 17 Ağustos 2010
  15. Yelbur

Yelbur cücücükkk Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146

bencede tehlikeli canım.bende 9 haftalık hamileyim.doktorumuz hemen ilk 3 ayda ve son 3 ayda ilişkiyi yasakladı.(tabi muhtemelen bizim korkularımızdan o arada geçen 3 aydada hiç bişi yapmıcazz :):):) ) bide doktorum banada herhengi bi listew vermedi sadece kuru bakliyatlardan ve yeşil yapraklı sebzelerden ye dedi.bide sakatatları ve sosis salam gibi ürünleri yeme dedi.kalp atışına gelince ben 6.haftamda görmüştüm ama kimisinde 16. haftada bile görülebiliomuş.ama bence sen acilen doktorunu degiştirmelisin.allah işallah sag salim kucaklarımıza almayı nasip eder bebişlerimiz:CüvCüv:

16. 17 Ağustos 2010
  17. buki82

buki82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bence de eşin olayı abartmamalı.sonuçta en kritik dönemdesin..en çok dikkat etmen gereken bi dönem.12 haftalık hamileysen 7-8. hafta da bebeğin kalp atışlarını duyması gerekmiyomuydu dr.un?13. haftadan sonra magnezyumu bırakmıştım ben..bence sen başka bi dr.a gitmeyi de ihmal etme.bu senin ve bebeğinin sağlığı için..en azından için daha rahat olur..

18. 17 Ağustos 2010
  19. cancer68

cancer68 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    hamileliğimin ilk başlarında doktorum ilişkinin serbest olduğunu söyledi.18.haftamda açılmam olduğu için yasakladı şimdi doğuma kadar inzivaya çekildim kaydirigubbakcemile3
    eşim bu konuda çok düşünceli başlarda doktor serbest demesine rağmen korkuyordu ya bişey olursa diye.
    bence sizde biraz dikkatli olun ve muhakkak doktorunuza danışınboshayallersmile