Hamişliği kafaya takmayanlar/takmayacaklar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nesemese tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

13 Nisan 2008
    Konu Sahibi : nesemese
  1. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar hamişliği kafaya taktıkça herşey daha da sarpa sarıyor. Mesela ben, bu ay adaçayı içtim, ısı takibini hiç aksatmadım ama hamiş değilim üstelik adetimin zamanı da gecikti. Sanırım stresten, ilaç vb de kullanmadım çünkü. Bu günden itibaren kafaya takmamaya karar verdim. Ovulasyon kiti aldım, inşallah onları kullanıcam, adaçayımı yumurtlamaya kadar içicem, ısımı yumurtlamaya kadar takip edicem ve yumurtlama günümü eşime söylemeden doğal yolla olayın gerçekleşmesi için elimden geleni yapıcam. Yumurtlamam geçtikten sonra ısı takibini ve herşeyi bırakıcam. Bu arada tüm ay kendi günlük hayatımdaki işlere ağırlık vericem. Kilo vermeye gayret edicem, hobi bulmalıyım kendime.
    Benim gibi düşünen bayanlar, lütfen birlik olalım. Birlikte hareket edelim. Kendimizi oyalıyacak başka neler bulabiliriz? :enbuyukkk:' ne girmeyelim demeyin çünkü girmeyince aklım buraya daha fazla takılıyor.
    Bir de böyle takmayarak deneyelim ne dersiniz? Var mısınız?
    Sloganım: "Hamişliği istiyorum ama kafaya takmıyorum"

2. 13 Nisan 2008
  3. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de senin gibi dusunuyorum, takmayinca olcak biliyorum ama takmamayi basaramiyorum, bu ay ates falan olcmedim,adacayi vs icmedim, guya kafaya takmamak icin, buraya da daha az girmeye calistim. Bakalim tuttuysa tuttu, yoksa zaten 6 ay mecburen dinlenecegim.

4. 14 Nisan 2008
  5. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım son derece haklısın
    kafaya taktıkça geri tepiyor :)) ama takmamakta elde diğilki neyse inşallah becerebiliriz de bizzde hamile kalabiliriz

6. 14 Nisan 2008
  7. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canımcım sen hamile degil miydin?

8. 14 Nisan 2008
  9. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Neden 6 ay dinlenicen Canım? Merak ettim:eek:

10. 14 Nisan 2008
  11. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bir de bu olayı kafaya takmamak için ne gibi önerileriniz var yazar mısınız?

12. 14 Nisan 2008
  13. emeliko

emeliko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    nesemese harika bir konu açmışsın..dün de yazmıştım..ben de yumurtlamamı belirleyip bu ısı işini,belirti olayını bırakıyorum..biz çatlasak da patlasak da sonuç nasılsa değişmiyor..yeter ya..bunaldım artık..karnım ağrıdı,göğsüm şişti,sızladı,sızlamadı vucudumu dinler oldum..bu ay bunları bırakıyorum..bisiklet aldık dun..bolbol spor , diyet ve başka uğraşlar bulmayı hedefliyorum.

14. 14 Nisan 2008
  15. trapper55

trapper55 Çok Şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neşecim bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum bende geçen ay çok taktım hiç şaşmayan adetim 5 gün şaştı kan tahlili falan baya canım sıkıldı yani ama bu ay hiç takmadım bekliyorum günümü ben hep bu kadar çocuğu kafama takarak eşime haksızlık ettiğimi düşünüyorum hadi bugün yumurtla günüm v.b şeylerle onu şartlandırıyorum ve farkettim ki eskisi gibi doğal olmuyo bişeyler kendiliğinden gelişmiyo karar verdim herşeyden önce eşimi çok seviyorum Allah bebiş nasip ederse ballı kaymak olur bizim için ama olmazsa da biz bize yeteriz öyle değilmi bu açıdan bakıyorum ben artık

16. 14 Nisan 2008
  17. magicstar

magicstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kesinlikle bende sana katılıyorum Neşe, kafaya taktıkça ol-mu-yor. Ben akışına bıraktım herşeyi, ince ince hesap yaptıkça insan kasılıyor ben de o yüzden bıraktım, takmıyorum. Bu konuda ısrarla düşünmek yerine, işte işlerime yoğunlaşıyorum, eve gidince de kalan vakitlerimde kitap okuyup, örgü falan öğrenmeye çalışıyorum. Güzel bir şeyler yapıp sevdiklerime hediye etmeyi düşünüyorum. Yoksa öbür türlü ne vakit geçiyor ne de elime bir şey geçiyor. Bıraktım kendi haline, bir buçuk yıl takarak bir şey elde edemedim, bundan sonra takmadan strese girmeden olsun dilerim.

18. 14 Nisan 2008
  19. mavi45

mavi45 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Trapper ne güzel söylemişsin "biz bize yeteriz" diye bende sana katılıyorum.Bütün bunları düşünürken 1 ayın nasıl geçtiğini bile anlamıyoruz.O nedenle "Hamişliği istiyorum ama kafaya takmıyorum" diyenlerdenim bende.