hangi aldatma dah acı!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ressam1970 tarafından 9 Nisan 2007 başlatılmıştır.

9 Nisan 2007
    Konu Sahibi : ressam1970
  1. ressam1970

ressam1970 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Duygusal ihanet mi yoksa fiziksel ihanet mi aldatılana daha çok acı verir? Elele dergisi mart sayısında işte bu konuyu masaya yatırdı ve ünlülere hangi aldatmanın daha acı olduğunu sordu: "Sevgiliniz ya da eşiniz sizi fiziksel olarak mı yoksa duygusal olarak mı aldatsa daha çok üzülürsünüz?"

Aldatma dokunduğu her ilişkiyi yakar, kül eder şüphesiz. Aldatılan taraf, eşini ya da sevgilisini affeder veya affetmez; bu kişiden kişiye değişir. Ama asıl önemlisi başka bir alt başlığın olmasıdır bu şeytan üçlüsü içinde. O da nasıl aldatıldığınız ve ne kadar affedilebilir olduğu...

Tamer Karadağlı ve Deniz Uğur’un rol aldıkları "Hayatım Sana Feda" dizisindeki gibi tek gecelik bir ilişki yaşayan adamı affetmek daha mı kolaydır? Ya da Tolstoy’un ünlü klasiği "Anna Karenina"daki gibi, evlisiniz ama başka bir adama aşık oldunuz... Üstelik ayrılamıyorsunuz da... Bu ne kadar kabul edilebilir? Tercih etmek durumunda kalsanız partnerinizin tek gecelik bir ilişki yaşamasını mı yoksa birine gönlünü kaptırmasını mı kabullenebilirsiniz?

İşte ünlülerin bu soruya yanıtları...

Yeşim Koçak

(Tiyatrocu-Kenter Tiyatrosu’nda Anna Karenina’yı canlandırıyor)

Daha zarif bir hikayesi olduğu için aşık olmasını tercih ederim

İkisinden birini seçmek zorundaysam, ben aşık olmasını tercih ederdim. Çünkü aldatılmanın bence insana en çok acı veren kısmı kafada çakan fotoğraf, gözünün önüne kendi kendine getirdiğin resim. Bu da en çiğ, en ham, en acı veren hali oluyor tabii. Bu yüzden madem iki türlü de acı çekeceğim, ben daha zarif bir hikayesi olduğu için aşık olup da aldatmasını tercih ederim.

Şenay Gürler

(Oyuncu)

Duygusal aldatma çok daha ağır bir durum

Her ikisi de çok acı verici tabii ki ama sevdiğim insanın duygusal olarak başka birine bir şeyler hissetmesi çok daha ağır. Bunu aynı zamanda herkesin hayatında olabilecek bir şey olarak görüyorum. Bu insani bir durum ve karşı tarafın da başına gelebilir diye düşünsem de kadınları çok daha fazla yaralayan bir durum olur.

Şahan Gökbakar

(Oyuncu)

Fiziksel aldatma hayvansal bir güdünün sonucu

Başkasına bir şeyler hissedip beni aldatırsa biraz daha az üzülebilirim. Ama her şey normalken bir gecenin sonunda saçma bir hata yaparsa bu çok daha acı olur. Başka birinden hoşlanıp beni aldatıyorsa, bu durumda yapılacak bir şey yok. Ama fiziksel bir aldatma varsa insan daha çok düşünür ve buna kafasını yorar. Bu hayvansal bir güdü ve insanların kontrolünde olan bir şey. Bunun kontrol edilememesi çok üzer beni.

Serdar Özer

(Oyuncu)

Erkekler fiziksel aldatmayı kaldıramaz

Tek gecelik bir aldatma çok daha acı verir. Çünkü duygusal olarak aldattığı zaman karşı tarafa hissedilen şeyler bitmiştir ve yapılacak bir şey yoktur. Kadınlar ise daha duygusal bakar konuya. "Duygusal olarak bana ait olduktan sonra tek gecelik ilişkiyi herkes nasıl olsa yaşıyor" diyerek buna çok takılmayabilirler. Oysa erkekler fiziksel aldatmayı kaldıramaz.

2. 9 Nisan 2007
  3. EU1

EU1 Guest

benim için ikisi de kabul edilebilir değil.çünkü aldamanın hafifletici herhangi bir sebebinin olduğunu düşünmüyorum.
    tek gece de olsa,aşık da olsa sonuçta benden başkasına ihtiyaç duymuştur.ve ben bunu kabul etmiyorum.eşimin benden başka birine ihtiyaç duyması demek _her ne sebeple olursa olsun_ bana olan saygı ve sevgisinin bittiği anlamına gelir.zaten bunların olmadığı bir birliktelik de "birliktelik" olmaz...

4. 9 Nisan 2007
  5. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    duygusal ihanet daha cok aci verir ve kesinlikle ayrilmak gerekir. yinede ihanetin her turlusu aci verici.Allah basa vermesin.

6. 11 Nisan 2007
  7. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Ikiside affedilemez ama tabiki baskasina asik olmasi daha cok aci verir

8. 11 Nisan 2007
  9. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Fiziksel aldatılmayı affederim ama benimle yaşamıyorsa,duygusal aldatmanın zaten affı olamaz başkasından hoşlandıysa bir birlikteliğe adım attıysa ben umrunda değilim demektir bu durumda herkes kendi yoluna derim,benimleyken helede karşılıklı bir aşk olduğuna inanırken başkasından etkilenmesi bana büyük acı verir bunu hayatım boyunca unutamam sanırım.

10. 11 Nisan 2007
  11. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    MANTIKLI DÜŞÜNMEK GEREKİRSE DUYGUSAL BİR İLİŞKİYE GİRMİŞ BİR ERKEK MUTLAKA PARTNERİYLE OYNAŞMAK SEVİŞMEK İSTEYECEKTİR...BU BİR.
    SADECE FİZİKSEL OLARAK BİR MACERA YAŞAYAYIM DİYE DÜŞÜNEN BİR ERKEĞİNDE SONRADAN O KADINA DUYGUSAL BİR YAKLAŞIMDA BULUNMA POTANSİYELİ DOĞABİLİR.
    YANİ HER İKİ AÇIDANDA BAKILIRSA DURUM BİZİM BU OLAYA AFFEDİLEBİLİR YAKLAŞMAMAMIZI GÖSTERİYOR.
    AFFETMEYİN KIZLAAAR....

12. 11 Nisan 2007
  13. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    İkisi de affedilir gibi değil.

14. 11 Nisan 2007
  15. character

character Guest

ikisini de affetmem:1no2:

16. 11 Nisan 2007
  17. imperium

imperium Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İkisini de düşünemiyorum.. İHanetin her ikisi de benzer aci verir.. Fizikselse zaten başkasının vücudunu tercih ediyorsa (çok hayvani!) umursamıyordur, başkasını arzuluyordur, sevse benimsese yapamaz diye düşünüyorum.. Duygusal ihanet daha da beteri.. Yüzünde başka insanı hayal ediyor belki de.. Katlanılması mümkün değil her ikisine de..

18. 11 Nisan 2007
  19. ressam1970

ressam1970 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim içinde ikisi de kabul edilebilir değil.