Hangi biberon sizce?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gulvary tarafından 15 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : gulvary
  1. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bebişim 3,5 aylık mama ve anne sütü birlikte alıyor şimdiye kadar kaşıkla verdim mamasını ama artık kaşıkla baş edemiyorum çok zorlanıyoruz hem bebişim hem ben anne sütünü bırakmasındanda korkuyorum aslında... Ama artık kaşıkla aldığu mama onu doyurmuyor sanırım :çok üzgünüm: bazı arkadaşlarda devam sütü için 6 aydan sonra zaten biberona başvurulduğunu söylüyorla sanırım bizde başlasak artık iyi olacak ama hangi biberon daha iyidir? En önemlisi anne sütünü unutturmayacak biberon olması gerek tabi...!

2. 15 Mayıs 2009
  3. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım aventin vardı sanırım anne memesine yakın olan internetten bi araştır istersen.

4. 15 Mayıs 2009
  5. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    chicco un biberonlarını da öneririm hem zaten bütün biberonların ayına göre akıtma hızı olan bibron ağızları var zaten bir de kauçuk biberon ağızları yumuşak oluyor daha iyi kavrıyorlar

6. 16 Mayıs 2009
  7. MEYLIN

MEYLIN ANNEYİM BEN :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    camım sağlık acısından cam biberon kullan bence çünkü doktor bana en sağlıklısı o demişti bende kaucuk biberon ağızlığı al derim o daha iyi yumuşak ve aynı zamanda çocuklar biberon ağızlığını korarttıkları için kaucuk başlık kopmuyor daha sağlam ve sağlıklı :KK46: :ecrin_bebek:

8. 16 Mayıs 2009
  9. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dr.browns ve avent, ben ikisinden de çok memnunum

10. 28 Mayıs 2009
  11. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım dr browns ben onu kullanıyorum hem gaz olmaması için biberonun içinde aparatı var içerken baloncuk olmuyor dolayısıyla hava yapmayıp gaz olmuyor bebekte..ağaz kısmıda geniş anne memesine en yakınıymış

12. 29 Mayıs 2009
  13. nurseer

nurseer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Chicco kullanıyorum. Meme ucum küçük olduğu için aerolayı tümüyle veriyorum bebeğime, aventin ağzı geniş kavrayamıyor alışmadığından. Polikarbonat biberonu kauçuk emzikle kullanıyorum. Silikon sert alışmasın, kauçuk meme gibi yumuşak. İşten dönünce emziriyorum da.

14. 9 Haziran 2009
  15. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    [​IMG]canım bir arkadaşımında şuanda 4 aylık oğlu var onunda sütü az geldiği için mama takviyesi yapıyormuş doktorunun önerdiği biberonu kullanıyo
    Dr. Brown's marka biberon bibronun özelliği aynı meme gibi akımı zor olması yani bebek kolay'a alışıp anne memesinden soğumuyo biberondada aynı güçlüğü çekiyo bu yüzden anne memesiyle ayırt edemiyo gerçekten 3 aydır hem emiyo hemde mama veriyorum dedi maşallah cop cop emiyo bende iyiki almamışım biberon dedim gerekirse bu biberondan alıcam
    bebeğimi emdirmek istiyorum hem bebeğim hemde benim sağlığım açısından

bak nette araştırdım resmini buldum
    içerisindeki hortum sayeyinde mama damla damla aynı anne sütü gibi akıyo
    birde içinde hava kabarcığı oluşmadıgı için bebeklerde gaz sorununu engelliyomuş

tabi mutlaka doktorunada sor yada iyi bir eczaneye

Doğal Akış Biberonu Diye Geçiyo Sanırım

16. 17 Haziran 2009
  17. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende nuby kulllanıyorum ödüllü anne memesine en yakın heryeri silikondan yapılmış ucu bile meme ucuna benziyo öneriyorum çok memnunum aventi hiiiç sevmedim ucu çok sert bebeğim de emmedi