Hangi doğum kontrol ilaçı ile korunmalıyım?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve HilMa tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Mart 2010
    Konu Sahibi : HilMa
  1. HilMa

HilMa biri MELEK biri BEBEK Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    iyi günler; bi sorum olacakda ben temmuz gibi evleneceğim fakat hangi yöntemle korunacağım konusudna tedirginim ve Ardahan ilindeyim ve kadın doğum uzmanı yok danışacağım bilgi alabileceğim bi yer yok, siz hangisini tavsiye edersiniz ilk sorum bu birde doğum kontrol hapı kullansam hangisini tavsiye edersiniz... en azından bi kadın doğum uzmanı ile görüşene kadar...

şimdiden teşekkür ederim...

2. 10 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam şimdiden hayırlı olsun. normal koşullarda böyle ilaç tavsiyeleri doğru değildir. ancak madem şartlar uygun değil, istemeden gebe kalmandan daha iyi olacaktır. eğer sigara kullanmıyorsan, migren gibi bir hastalığın yok ise, ailede pıhtılaşma bozukluğu ya da meme kanseri öyküsü yok ise, yasmin ya da ginera isimli ilaçlardan birini kullanabilirsin. adetin 3. günü başla hergün 1 tablet, 21 günün sonunda 7 gün ara ver ve yeni kutuya başla. evlenmeden önceki aydan başlamanda fayda var. sevgiler.

4. 10 Mart 2010
  5. HilMa

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    çok teşekkür ederim... sigara kullanmıyorum, migrenimde yok fakat anneannem meme kanseri geçirdi ve bi memesi yok bunun etkisi olur mu?

6. 10 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kısa süreli kullanın ama mutlaka ilk fırsatta doktora gidin ayrıca sigarayı da günde 10 taneden fazla içmeyin lütfen

8. 10 Mart 2010
  9. HilMa

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ben sigara kullanmıyorum ki...işte bir kadın doğum uzamanı gelse hemen gideceğim bekliyoruz bakalım gelir inş. bu arada herşey için teşekkür ederim...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.