Hangi dogum kontrol yontemi guvenli ve saglikli sizce?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve *candy* tarafından 4 Ocak 2008 başlatılmıştır.

4 Ocak 2008
    Konu Sahibi : *candy*
  1. *candy*

*candy* Guest

merhaba arkadaslar..6 ay once dogum yaptım ve yeni bir gebelik uzun bir süre düşünmüyorum ve sağlık problemlerim olduğu için bazı yöntemleri denemeye korkuyorum ve klasik yöntemle yani(erkeğin geri çekilmesi) yöntemiyle korunuyorum şimdilik aranızda bu şekilde hamile kalan var mı yani güvenilir mi bu? başka hangi yöntemi tavsiye edersiniz..teşekkürler..

2. 5 Ocak 2008
  3. guldengul

guldengul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BEN 1.5 yıllık evliyim ve aynı yöntemle korunuyorum.Hiç hamile kalmadım.Ancak güvenli bir yöntem değil.Doğum kontrol hapı kullanabilirsin.

4. 5 Ocak 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Doğum kontrol haplar çok çeşitlidir. Yan etkileri kişinin bünyesine göre değişir.
    Lütfen doktorunuza danışın. İnsanların burada önerecekleri bir hap size dokunabilir,yanlış sonuçlar ortaya çıkarabilir.
    Geri çekilme yönteminin ne kadar sağlıksız bir korunma yöntemi olduğunu söylemek de isterim.

6. 6 Ocak 2008
  7. *candy*

*candy* Guest

canım ben de zaten doğum kontrol ilaçlarının yan etkileri olduğunu biliyorum her yöntemin kendine has ve kulalanan kişiyi etkileyen yan etkileri vardır ama benim öğrenmek istediğim ilaç markası değil hangi yöntemin sizce daha güvenilir ve sağlıklı olduğuydu? bir de klasik yöntemle hamile kalan olup olmadığı?

8. 7 Ocak 2008
  9. gurbetkusu

gurbetkusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    emzirirken dogum kontrol hapi kullaninilr mi kizlar?

10. 7 Ocak 2008
  11. *candy*

*candy* Guest

canım kesin hamile olup olmadığını bildirirsen sevinirim..

12. 7 Ocak 2008
  13. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bildiğim kadarı ile sütten kesildikten sonra kullanabilirsin ama yine de mutlaka dr. danış.bebğini iyi günlerde sağlıcakla büyüt canım

14. 7 Ocak 2008
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Süt korumasına inanmayın lütfen..
    Hiç bir bilimsel açıklaması yok.
    Örnek vermem gerekirse; benim kayınvalidem, kocam 2 aylık bebekken, görümceme hamile kalmış..sengözlerimebaksanab

16. 8 Ocak 2008
  17. gamze xoxzlem

gamze xoxzlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    mrb ben sezeryanla doğum yaptım doğum kontol hapı sütten bebeğe geçiyor dedi doktorum bana kullanmadım condom zaten işe yaramaz komşum en kaliteli ve pahalı bir markayı kullanırken hamile kaldı süte çekme diye bir şey yok kesinlikle hamile kalırsın ben doğumdan 6 ay sonra spiral taktırtım ana sağlıkta çok memnunum ilk iki ay sancım biraz oldu birazcıkta kanamam arttı daha sonra oda düzene girdi oğlum 3 ü bitirecek çok şükür kazamız yok herkese tavsiye edilyorum ben çok memnunum

18. 8 Ocak 2008
  19. EU1

EU1 Guest

ben kırkım çıktıktan sonra spiral taktırıcam..en güvenlisi bu..tabi ana çocuk sağlığında taktırırsanız daha iyi..onlar günde yüzlercesine takıyolar..bu işin ehliler..süt koruması,geri çekilme bunlar riskli..gebelik oluşabilir