hangi doğum kontrol yöntemii?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve cgdmabky tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : cgdmabky
  1. cgdmabky

cgdmabky dido nun annesi çidoo:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar coğumuz belki yöntemini buldu ama ben hala kararsızım hap kullanamıorum spiralden cok korkuyorum iğne yaptırmak istiyorum ama yan etkileri varmış .neler yaptık memnunmuyuz yan etkileri ne oldu paylaşalım istiyorum.a.s.

2. 5 Ağustos 2009
  3. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım konuyu açtığın ii olmuş valla ben haftaya spiral taktırıcam korkmuorum desem yalan olur ama çevremdekiler çok memnun,taktıranlar varsa sıkıntı yaşayan varmıı?

4. 5 Ağustos 2009
  5. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım korunmakta bi dert vallahi.bi kadın menepoza kadar her ay acaba hamilemiyim die aklından 1 kerede olsa geçiriyor.bende emzirdiğim için ne hap ne iğne kullanamıyorum.dr da spirali çok önermedi yan etki yaıyormuş bazı kişilerde.o yüzden şimdilik eşim korunuyor.zaten erkeklerin korunması taraftarıyım.kadının korunması demek hormonları ve vücudu ister istemez etkiliyor.

6. 5 Ağustos 2009
  7. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar spiralde %100 korunma yöntemi değil.spiralle hamile kalan çok var çevremde.gerçi hiçbir korunma yöntemi % 100 değil ama....

8. 5 Ağustos 2009
  9. açelyaakaslan

açelyaakaslan oğluşuna aşık Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hap bende asırı bı şıskınlık yaptı kılo aldım sanmıştım meger haptanmış hapı bırakınca gıttıi vucudumdakı şışkınlık spıral dusunuyorum ama bıturlu gıdemedım taktırmaya.........

10. 5 Ağustos 2009
  11. cgdmabky

cgdmabky dido nun annesi çidoo:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mesela bn hamıle kalmadan once zorda olsa hap kullandım duznlı kullanamıodum cunku cıkarıodum genelde ama sorun olmadı kılo falanda aldırmadı ama o zamn hamıle kalsamda cok dert dııldı ama sımdı kesınlıkle olmaz o yuzden cok ıyı korunmam lazım duzensız hap ıcmekle olmıcak ığnemi denesek acepp

12. 5 Ağustos 2009
  13. PureHate

PureHate Uğur böcüğüm (ÖzLem) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hiçbişi yapamam valla dr bile alttan muayene yaparken çığlığı basan ben hayatta taktıramam kocam korunsun ve zaten öyle yapıyo hem de daha temiz :roflol:

14. 5 Ağustos 2009
  15. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım aylık iğneler bazı kişilerde adet düzensizliğine yol açabiliyor uzun süre adet görmemek gibi.3a ylık iğne formları hala varmı bilmiyorum ama varsa bile onları sakın ama sakın düşünme.bir arkadaşım kullanmıştı kadın 6 ay adet görmedi tabi bu dediğim 3 aylık iğne formları.aylık olanlar böyle değil.spermisit denilen vajinal fitiller var ilişkiden 5 dak önce kullanıyorsun.kondom tarzı bir korunma yöntemi ama kadın için olan en zararsız yöntem.şu kola hemen deri altına takılan implantlar var ama onlar nedense türkiyede pek yaygınlaşmadı.kalıcı bişey istersen en iyisi spiral canım.tabi birde tüp ligasyon var ama onu düşünmek için sanırım yaşlarımız çok genç ve erken.

16. 5 Ağustos 2009
  17. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    en güvenli yol spiral ama ben de çok korkuyorum. Eşimle anlaşmamız vardı, çocuk olana kadar o, olduktan sonrada ben korunacaktım ama nasıl korunacağıma karar veremiyorum bi türlü, hapın yan etkileri var mı gerçekten acaba?????

18. 5 Ağustos 2009
  19. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    ben hap kullanıyordum bir yan etkisini görmedim.ama tabi her bünye farklı reaksiyonlar verebilir.bir dene istersen.memnun kalırsan devam edersin.