Hangi doktora gideceğim bilmiyorum

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve APRIL78 tarafından 29 Haziran 2008 başlatılmıştır.

29 Haziran 2008
    Konu Sahibi : APRIL78
  1. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba bayanlar benim oğlum 3 yaşındakonuşmasında gerilik var.ben de bu yüzden onu kreşe verdim.kreş faydalı oldu ama yie de bu süreci hızlandırmak ve sebeplerini anlamak için çapadan özel muayne için randevu aldım .Bir profosör çocuk nörolojisinden.internetten araştırarak bulmuştum. randevu günü geldi biz istanbulda oturmuyoruz.arabayla sabah5 de yola çıkarak oğlumun uykusunu yemeğini huysuzluk saatlerini kısacası herşeyi randevuya göre ayarladım.gittik sekreter bize ne desin sizin andevunuz sat 2 de dedi beynimden vuruldum çünkü çoçuklansınız uykusu gelecek titizlik yapacak osaate kadar çok hareketli oğlumu bekletmem imkansız mdı gitmeden önce de iki kere randevumu kontrol ettirmiştim sekreterlerin hatasıydı anlıyacağınız gitmeyin biz sizi saat 10 da alırız dediler tamam dedik 2 saat idare ederiz dedik gezdik geldik ama oğlum biraz huysuzlandı doktor yine gelmedi 1 saat 2 saat derken artık hastane bahçesinde biz ve oğlum ter içinde kaldık yine doktor gelmedi bağırıp çağırıp geri döndüm oğlum ertesi gün 10 gün hasta oldu.daha sonra yeni bir doktor araştırdım randevuyu bibuçuk ay sonrasına verdiler şimdi de randevuya iki gün kala telefonla doktor yurt dışına gitti dediler sinirden patlıyorum. Allah kimseyi hstanelere düşürmesin onsuz da ırakmasın ama ya acil hastası olanlar ne yapıyor hastane kapılarında. yaşadığım yer küçük bir yer en iyisine gidelim dedik ama o bile olmuyor şimdi ben oğlumu neriye götüreceğimi bilmiyorum düşüncesi olanları bekliyorum teşekkürler

2. 29 Haziran 2008
  3. stelina

stelina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence öncelikle bir çocuk doktoruna gidin.o sizi yönlendirir.acil şifalar dilerim

4. 29 Haziran 2008
  5. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    153
    ben rehabilitasyon merkezinde çalıştım
    isterseniz oraya bu konuyu bi danışabilirsinizz yönlendirirler

6. 29 Haziran 2008
  7. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Psikolojik bi durum olabilirmi ki CADIARZU

8. 11 Temmuz 2008
  9. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ya benim kızımda yeni yeni acılıyor oda yanına getirdigik kuzeni sayesinde cocugun yalnız olması arkadsaları olmaması cok büyük etken bazı cocuklar cok gec konusuyor bence eger konusmasında ilerleme varsa baska sorunlarınız yoksa cokta kafaya takma bence zamanla düzelir ona bol bol cocuk sarkıları ögretmeye calıs cok faydası oluyor

10. 11 Temmuz 2008
  11. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    ablamın oğluda konuşmuyor 5 yasında şimdi yeni başladı gitmediği bölüm kalmadı ama tannıyı koyan birim pedagog canım o inceleyecek beyinde sorun görürse nörolojiye gönderir ilk önce oraya git... ama sabret konuşacaktır.. senin ve eşinin konuşma yaşını hesaba kat onlar önemliymiş..

12. 11 Temmuz 2008
  13. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba janet ilgin için teşekkürler.geç konuşma için kırk tane şey diyorlar.ister istemez kafaya takıyorsun kızınız kaç yaşında başladı konuşmaya neler söyleyeiliyor biraz bahsedermisin

14. 11 Temmuz 2008
  15. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba sadece aşk yeğeninize ne tanısı koyuldu neler söyledi doktorlarbiraz aydınlanmaya ihtiyacım var eşim ve ben erken konuşmuşuz ama bilmiyorum ya üzülüyorum

16. 11 Temmuz 2008
  17. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    hiç bişeyi yok kendi konuşmuyor gayet zeki dediler bizde anlamadık ama hiperaktif ablam resmen eridi bitti derdinden çok taktı çok psikolojisi bozuldu snde öyle yapma bak şimdi konuşuyor olan ablama oldu.. ama senin pedagoga götürüp otizm ve bunun birçok psikolojik rahatsızlıktan biri olmadığını ispatlamalısın baktın değil sonra ALLAHıma bırak gerisini...

18. 11 Temmuz 2008
  19. singing kettle

singing kettle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle kolay gelsin arkadaşım.
    benimde 33 aylık bir öğlum var.1 yaşına kadar beklenen sayıdaki kelimeyi söylüyordu 3 kelime 5 kelime gibi ama sonra durgunluk başladı.önce bir özel merkeze götürdüm. 2 uzman baktı . duyma ve algılamada sorun yok dediler. o zaman ki sanırım 2 yaşındaydı emzik kullanıyordu onu bırakmamı öğütlediler ve onunla konuşmamı.
    emzik bırakıldı konuşmayada çalışıyorum ama bu tv falan olumsuz etken ve birde herşeyi hareketle anlatıyor ya anlıyoruz diye çaba yok.
    her çocuk dr una gittiğimizde bu sorunu dile getiriyorum. en son doktor 1 ay boyunca neleri söyliyebildiğini yazmamı söyledi. mesala su ya her zaman me diyorsa o onun kelimesidir bazen me bazen de diyorsa değ,ildir dedi. asıl sorun 36 aydan sonra konuşmamaktaymış..seninki neleri söyleyebiliyor.
    kreş neleri değiştirdi.çözümlenir inşallah.