hangi haftadan itibaren süt gelmeye başlar.

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve umutsuzbahar tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : umutsuzbahar
  1. umutsuzbahar

umutsuzbahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğimiz dünyaya gelmeden önce sütümüz gelmeye başlıyormuş sanırım. yani tam olarak süt değil ama yavaş yavaş bişeyler gelmeye başlıyormuş. bu kaıncı haftadan itibaren başlar . bir arkadaşım var benden 5 hafta daha küçük hamileliği ama gelmeye başlamış. ben 31 haftalık oldum ama henüz bişey yok . yani bu normalmi ? normali nedir bu işin ? erken gelmesi o annenin sütünün daha mı çok olacağını gösterir fisfisfis

2. 1 Ağustos 2009
  3. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Normal tabi canım.... Her bünye farklı .... Hormonlarla alakası varmış bu olayın... Benim 20.haftamdan bu yana hala geliyora.s... İlk başta çok korkmuştum noluyoo diye.... şimdi alıştım.:kedi:.. Öyle bir durum başına gelirse aklında bulunsun sıkılmaması gerekiyormuş.... Annenin sütünün çok gelip gelmemesi doğum öncesi süte benzer sıvı gelmesiyle alakası yokmuş.... Sağlıkla doğur bebişini :)

4. 1 Ağustos 2009
  5. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 24. haftamdan bu yana geliyor önce şeffaf sıvı sorada sarı sıvı geldi hatta göğüs pedi bile kullandım bi süre sonra burdan bi kaç kişinin yanında söyledim onların hiç gelmemiş hatta süt yetmezliğinden mama yediriyolardı bebeklerine nazar ettiler beni bi anda kesildi ancak elimle oynarsam geliyodu
    zaten akması iyi değil çünkü o ilk gelen sarı sıvı bebeğiimiz için antibiyotik en önemli süt o sarı sürttür
    neyseki şimdilerde yine gelmeye başladı ama önceki kadar cok değil

ayrıca tavsiye ederim 7. aydan itibaren rezene çayına başlayın günde en az 2 lt su tüketin yanı sıra süt tabiki

son aydada humana veya milupanın sitll tea cayına başlayabilirsiniz ve şekersiz kayısı, incir kompostosu
    bunlar süt yapıcı gıdalar kesinlikle tavsiye ederim

6. 1 Ağustos 2009
  7. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende yarın 37. haftama giriyorum.. ama bende de tık yok henüz.. sitede okuyorum da çoğu kişi geliyo diyo.. ama benim göğüslerim bile büyümedi.. hala aynı iç çamaşırlarını kullanıyorum. bazen tedirgin oluyorum acaba sütüm olmayacakmı diye.. ama doğumdan sonra gelir diyolar..

8. 2 Ağustos 2009
  9. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim hamilelik boyunca hiç gelmedi,şuan kızım iki buçuk aylık sütüm çok iyi

10. 3 Ağustos 2009
  11. teuto

teuto Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 35 haftalıkken bir kez geldi sarı renkti bi dahada gelmedi.

12. 3 Ağustos 2009
  13. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Birde ben sağlık ocağındaki ebe ye sormuştum. SEZEN'inde dediği gibi ilk gelen süt kolostrum adı verilen süt sadece doğumdan sonra gelirmiş. Şuanda göğsümüzden akan süt ile alakası yokmuş. Doğumdan sonra gelen sütümüz bebişlerimizi koruyucu özelliğe sahip olacak.....

14. 4 Ağustos 2009
  15. umutsuzbahar

umutsuzbahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim arkadaşlar bende telaşlanmıştım acaba sütüm olmayacakmı diye inşallah bol bol olurda bir sorun yaşamayız. bitki çayı içiyorum normalde seviyorum zaten . çay kahve sevmediğim için bitki çayı içerim hep ben . yeşil çay ve rezene severim. demek rezene süt yapıyormuş bundan sonra korkmadan içerim artık. suylada bi sorunum yok zaten bol bol içiyorum . zemuszemus

16. 8 Ağustos 2009
  17. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.219
    Ödül Puanları:
    163
    ben 18. haftamın basındayım daha bır kac gun once 2 gogsumden de cok az sarımsı renkte sut geldı.1 er defa bı daha gelmedı.yavas yavas baslıycak bende tahmınım..

because of you bunu beğendi.
  18. 30 Kasım 2016 16:06
  19. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.219
    Ödül Puanları:
    163
    @because of you canim msj i begenerek gecmisde goturdun beni.
    Ikinci cocugumda geldi mi gelmedi mi hatelamiyorum ama 3.cocugumda 31 haftaliktim geldi uzun bir sure surekli akmisti ve 32 de dogum yaptim.bu da diger cocuklarimdaki halim.

because of you bunu beğendi.