Hangi hayvanların bakımı yasaklanmalı?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve Tikkabilla tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Tikkabilla
  1. Tikkabilla

Tikkabilla Lupilup! Pro Üye

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Bence kesinlikle pitbull beslenmemeli.. Resmen birer canavarlar..

2004'te yürürlüğe giren bir yasa var zaten bununla ilgili..

"Pitbull gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek, sahiplendirilmesini, Türkiye`ye girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır."

Yani bu cinsi besleyenler yasal olarak suç işlemiş sayılıyorlar.

2. 16 Ekim 2009
  3. kocasinatapiyo

kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    size hiç bi şekılde katılmıyorum ayrıca bu pitbull değil herköpek ıcın gecerlı hangı köpek vahşet seven ınsanın elıne geçse vahşi olur benım pitbulum yok faakt bence vahşi değiller sahıbıyle alakalı sahıbı bır kedıyı bıle vahşi yapabılır vea bır pitbulu kedı gıbı yapabılır sadece onlar güçlü kopekler asla sizin tabır ettıgınız gibi canavarr değiller insanlar üzgünüm ama daha canavar bu hayanlar neden durupdururken bıze bişey yapmıyo cunku bız sevıyoruz ve zarar vermıyoruz bana göre hangı ınsan hangı hayana zarar verıyosa hayan var gücüyle kendını korumalı ve bu yuzden guclu oldugu ıcın bı hayvan yasaklanmamalı ama bizim insanlarımız ezgını sever pısırığı sever o yuzden güçlü olan guvenı olan hep dışlanır ben ve benım gıbı hayvan severler aslanından karıncasına kadar herhayvanı seveceklerdır ama sevmıyenlerde onları herzaman başka gözlerle görmeye devam edeceklerdır ayrıca hıc bır hayvanın bakımı yasaklanmamalı ben ıstıyorum evımde köpek beslıyorum belkı bı başkasıda sevıyo evinde yılan beslıyo herkezın kendı dusuncesı bu benımde düşüncem hıc bır hayvan yasaklanmamalı

4. 16 Ekim 2009
  5. Tikkabilla

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Ben de köpek besliyorum kedi besliyorum ve daha bir çok hayvan besledim.. Ama pitbulla kesinlikle karşıyım. Madem bu hayvan durup dururken bir şey yapmıyor neden küçücük çocukları parçalıyor ??? Ayrıca siz ne kadar severseniz sevin suç bu hayvanı beslemek yukarıda da yazdım yasayı.. O kadar vahşi ve tehlikeli olmasa beslenmesine de bir yasaklama getirilmezdi değil mi?

6. 16 Ekim 2009
  7. kocasinatapiyo

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu sizin fikrınız buda benım fıkrım pitbul bır tane cocuk parçaladı diyee canavar o zmaan insanlar ne bunuda öğrenebılırımıyım hayvan bırtane insan katledıyo dıye dunyanın en kötü varlıgı hatta sızın deyımınızle canavar aceba insanlar ne bunu cok merak ettım acıkcası pıtbul felaketını belkı 3 yılda belkı 5 yılda bır sefer duyuyoruz ama insan felaketını hergun belkı bırkaç sefer duyuyoruz lutfen yagnı bırazda bunları düşünün vallaha tum hayvanları sevıyorum kedısınden yılanına kadar hiç bir zamanda bana hıc bırı zarar vermedı vereceklerınıde düşünmüyorum cunku ben onlara fenalık yapmıyorum he cocugu öldurmus mevzusuna gelınce gene durupdururken bısey yapmaz diyorum bunu yapması ıcınde bı sebep oldugunu dusunuyorum benım beynımdekı hayvanların herseyden degerlı ve durup dururken saldırmaz tabusunu kımsenın yıka bılecegını zannetmıyorum ne kadar konuşursak konuşalım benım fıkrım bu

N o r w e g i a n bunu beğendi.
  8. 16 Ekim 2009
  9. cnn54

cnn54 Özlemimsin... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Pitbullar çok güçlü yanlış eğitildiğinde çok vahşi oluyorlar ama iyi bir eğitimden geçerseler çok iyi huylu itaatkar bir köpek olabilir

10. 16 Ekim 2009
  11. Tikkabilla

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Ben sessizce bakmadan yanından geçerken bile zincirini koparmak için elinden geleni yapıyor, vahşileşiyor. Kopardığı an üzerime atlayacağından hiç mi hiç şüphem de yok.. Etrafta küçük çocuk çok.. Kardeşlerimi de riske atamam bu yüzden en kısa zamanda şikayet edeceğim..

12. 17 Ekim 2009
  13. kocasinatapiyo

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bazı insanlar yıllardır pıtbull ları ve bırçok bagzı hayvanı ortadan kaldırmaya çalısıyo fakat kımse bunu henüz başarabılmış degıl o yuzden şikayet edebılırısınz belkı sızı dınlerler bu sefer sizin yanınızdan geçerken aksılık yapıyo olabılırler sonuçta onlara karsı duygularınızı saldıgınız koku sayesınde anlayarak kendılerını koruma iç güdülerini ortaya koyuyorlar bana neden bu kadar onları savundugumu sorarsanız tüm hayvanları sevıyorum su an ülkemizde her 10 kişiden birinin evinde ve elinde pitbull var bu hayvanlar yaşarken kımse soyunu tuketemez soyunu tüketmek için ya hepsini sahipleri kısırlastıracak kı bunu herkeze yaptırmak bıraz zor olur yada toplubir katıyam olacak butun pitbullar öldürülecek ama müslüman bır ulkede yaşıyoruz bunuda kımse yapmaz şahsen ben kopeğim için canımı ortaya koyarım kımse ıcın köpeğimin kılına zarar vermem benım köpeğim bır pıtbull da olsa bu aynı olurdu o yuzden cevrenızdekı bırkaç kısıyı sıkayet ederek başlar sanız sızın ıcın daha iyi olur en azından sızın mahallenızden bırkaç tanesı uzaklasır ama başka bır mahalleye gırdıgınız zaman tekrar karısırsınız ve baskabı yerde gene ve gene gene vereliniortak

14. 17 Ekim 2009
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    insanlar hayvanların genleriyle oynuyorlar daha sonra o hayvan vahsi oluyor bence onları bunu yapan insanlar vahsi...o hayvanların cocuklara ve bebeklere karsı saldırgan tavırları var beslememek daha iyi ama besleyenlerinde dikkatli egitmesi gerekiyor

16. 17 Ekim 2009
  17. kocasinatapiyo

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada pitbullu guçlü oldugu ıcın sevmıyorum sadece bır hayvan oldugu ıcın sevıyorum cunkı ben hayvanları çok sevıyorum benım için hayvanlar dunyanın en degerlı varlıkları hatta bılırısınz rotwailler i pit bulldan kalıryerı yoktur ıkısınıde çenesi 1 ton basar ve bizim rotwaillerimiz saldır komutunu almadan kımseye saldırmazdı he bu komutu sadece bılmesı gerektıgı ıcın öğrettik bu komutu benım terrıyerimde bılıyor ve bır ınsan benım köpeklerımden bırtanesıne zarar vermeye kalksa ve o ınsana benım gücüm yetmese anında bu komutu veririm ama kımse onlara vurmadıgı taş atmadı sürecede yapmam henuz kımseye saldırmadılar neyse onların heybetı asil duruşları yeter o zaman siz pitbulla saldırgan dıyorsanız dogo arjantino görmemişsiniz pittbulın atası dıye adlandırılıyorlar ama bahçelı bır evım olursa bırgun mutlaka alacagım köpektir dogo arjantın

Son düzenleme: 17 Ekim 2009
  18. 17 Ekim 2009
  19. Panter

Panter p&ppanter pıncırı sewii:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bundan bi yıl oncesine bende pitbulldan cok urkerdim sewgilimin wardı bahcesinde bakıyordu alex adında kulubesine yklasmaya korkardım sadece sewgilime itaat ederdi yanına kımseyi yaklastırmazdı we birgun bahcede dolasan yawru bi kopegi parcaladı
    binbir ikna ile alexi werdisewgilim ama ck uzuldu
    sonra 8 aylık baska bi pitbull aldı pablo ilk gordugumde ondanda cekindim (aslında kolay kolay kopeklerden korkmam we haywanları ck sewerim)nse yaklasık 1 yıldır pablo bizimle we benim diyen sus kopegi pablo kadar sewgi dolu oyuncu zararsız olamaz yetıstırmekle alakalı biz pabloya sadece sewgi werdik we karsılıgında sewgi alıyoruz inanın komut wermeden onundeki mamasını yemez suyundan ıcemz pablo yanında 5 ayrı cins arkadası(rott aw k9 alaska kurdu) ıle kalıo we ckta mutlu .....