Hangi ıslak mendil??

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve mineogretmen tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mineogretmen
  1. mineogretmen

mineogretmen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar geçen gün tv de herbalist ıslak mendillerin içinde kansorejen maddeler var kullanmayın dedi. ogün hep ılık suyla temizledim ama başedemedim çok zor oluyor. dalin kullanıyorum sizler ne kullanıyosunuz. hangisi daha iyi acaba. araştıran varmı. ben biraz araştırdım hepsindede kimyasal maddeler var.

2. 15 Nisan 2010
  3. uni baby yeni doğan ıslak havlu diye satılıyor. en sağlıklısı o..

4. 15 Nisan 2010
  5. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    minecım kulandığımız en kalitelı bezlerde bile o kadar çok kimyasal varkı araştırınca şaşarsın,allah bebeşlerimizi korusun.tek bir bez dogada 500 senede yok oluyormuş oda işin ayrı bir boyutu.
    ıslak mendillerdede içinde paraben maddesinin olmamasına dikkat etmek lazım.ben 4 aya yakın ılık su ve pamukla temizledim,şimdi huggies kullanıyorum

6. 15 Nisan 2010
  7. hayat7681

hayat7681 3 prensim benimle Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    biz ilk 40 gün sebamed yağlı ısalk mendilini kulandık,sonra daline devam ettik şuanda değişkenlik olabiliyor huggis,wee kullandık ama dalinden vazgeçmedim
    sonuçta hepsinde kimyasal maddeler var,
    bende ilk 5 gün pamuklu bezle sildim fakat bende başedemedim,

8. 15 Nisan 2010
  9. itek

itek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bizde ilk günler ıslak pamuk kullandık ama artık huggies kullanıyorum

10. 15 Nisan 2010
  11. surem

surem biricik oğlum aras'ım.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaklaşık 1 ay pamukla sildim..ama zor gerçekten..sonra johnson kullandım hep,arada değiştireyim dedim,alışınca pişik olurmuş diyolardı doğruymuş uni kullandım mesela iyi ama alıştığı için değiştiremedim..huggies de aldım iyi diyo herkes ama kullanmadım henüz..

12. 15 Nisan 2010
  13. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    benim araştırmalarıma göre en fazla unibaby yenidoğan ıslak mendilleri öneriliyor
    en sağlıklısı oymuş
    ben ıslak pamuk kullanmayı düşünüyorum ama sonraki tercihim unibaby olacak

14. 15 Nisan 2010
  15. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ilk bir-iki ay nivea senstıve kullandım şimdiler değişebiliyor hemen hemen hepsini denedim en memnun kaldığım nıvea ama çok pahalı ve içinde oldukça fazla paraben çeşidi var
    içinde paraben olmayan iki marka var benim gözüme çarpan johnson's baby ve uni baby'nin yenidoğan mendili, uni baby'nin bir sonrakinde de paraben var
    kullandığımız yediğimiz içtiğimiz herşey kimyasal oldu artık neredeyse, oğlum içinde aynı şey geçerli onu mümkün olduğunca doğal yetiştirmeye çalışıp, diğerlerinden uzak tutmaya çalışıyorum ama bir yere kadar mümkün olabiliyor hele büyüdükçe daha da zorlaşıyor bebekkken herşey daha kolaydı
    bu paraben dediğimiz madde bu tarz ürünlerin uzun süre dayanabilmesi için kullanılan bir koruyucu madde zararlı evet zararlı, ama yine de o kadar ölümcül boyutlarda olduğunu düşünmüyorum ben, örnek bebeğimizn kullandığı ilaçlara bir bakın hepinizin evinde mutlka her zaman kullandığı ilaçlardan vardır pek çoğunun içerisinde paraben var, adı paraben değilse başka bir koruyucu var, çünkü ilacın uzun süre dayanablmesi için mecburlar, yani bir taraftan yaparken bir taraftan yıkıyoruz demek oluyor bu, ama napalım ilaç vermeyerek yaşatamıyoruz çoğu zaman mecbur kalıyoruz, demekki paraben zarar veriyor ama o yakalandığı hastalık kadar değil, hastalığın zararındansa parabenin zararını tercih ediyor tıp dünyası
    tabi bu şahsi fikrim ben böyle bakıyorum olaya oyüzden kendimi çokta kasmıyorum

16. 15 Nisan 2010
  17. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende ilk yeni doğanlardan kullandım sonra johnson's baby kullanmaya başladım 5 aydır hep aynı değiştirmeyide düşünmüyorum

18. 15 Nisan 2010
  19. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben iki oglumda büyüyene kadar ıslak pamuk kullandım çünkü en kaliteli ıslak mendil bile pişik yaptı zor oluyodu ama ıslak mendil kutusuna ıslak pamuk dolduruyodum yada bi poşete hazırlayıp koyuyodum öle kullandım ama şimdi ellerini felan silmek için molfix in ıslak havlusunu kullanıyorum ..buda iyi yani...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.