Hangi Mama?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elen17 tarafından 22 Aralık 2006 başlatılmıştır.

22 Aralık 2006
    Konu Sahibi : elen17
  1. elen17

elen17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    SEVGİLİ ARKADASLAR SÜTÜM YETERSİZ OLDUGU İÇİN DOKTORUMUZ APTAMİL 1 ÖNERDİ.BEBEGİM HENÜZ 15 GÜNLÜK.KULLANAN VE MEMNUN OLANVAR MI?YA DA ÖNERECEGİNİZ BASKA BİR MARKA....TESEKKÜRLER :))):1yes2:

2. 22 Aralık 2006
  3. eny

eny Guest

Ben ülker hero baby kullanıyorum çok memnunum gaz yapmıyor.

4. 22 Aralık 2006
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Bence hiç mama kullanma. Daha 15 gün olmuş doğum yapalı. Süt ancak toplanır. Emzir bebeğini. Sütünden mahrum etme. Şimdi mama vereceksin sonra sütün iyice çekilecek. Beben her ağladığında daya memeyi. Emdikçe sütün artacaktır. Emin ol. Biz anneler hiç emin olamıyoruz ve hiç tatmin olamıyoruz. Acaba doydumu, yeterli kiloyu alıyormu. hemen aklımıza ilk gelen mama oluyor. Bence yanlış.Mucizevi anne sütü dururken mama halt etmiş:1yes2:

Zaten ben süt yetersizliği diye birşeyi kabul etmiyorum. Doktorlar anlaşıyorlar bir firmayla.Ver mamayı gitsin öylemi.
    Şunu unutma her annenin sütü bebeğine yeter. sen emzir bak nasıl geliyor sütün. Keşke bende emzirebilsem.(Gerçi dana kadar oldu artık kuzucum 1.5 yaşında)

6. 22 Aralık 2006
  7. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Hip mamalarının organik olduğunu duydum ama yinede en doğal ve faydalısı hiç kuşkusuz anne sütü buarada anne sütünü arttırıcı besinler olduğunuda duydum mesela rezene çayının sütü arttırdığı gibi şeyler ne derece doğrudur bilemem yinede bir araştır istersen.

8. 22 Aralık 2006
  9. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    sonuna kadar katılıyorum kuzucuma....daha 15 günlük bebeye mama verilirmi hiç...?o daha emmeyi yeni yeni öğreniyo yetmediğini nereden çıkardı doktor?ben 1,5 ay uğraştımda anca dolu dolu emmeye başlamıştı oğlum.sakın mama verme.bi pompa al ama elektrikli olanlarından.saat başı bi pompayla çek bi oğluna emzir.bir kaç damla bile gelse pes etme...önce bebeğini emzir sonra pompayla çek.sütün mutlaka gelecektir.sakın mama verme.iyice gider sütün kuzumunda dediği gibi...yeni nesil doktorlar dayıyolar mamayı..annelerde bilinçsiz oluyo maalesef...sakın bu hataya düşme...ilerde çok pişman olursun...

10. 22 Aralık 2006
  11. mehserada

mehserada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede sürekli emzirmeye çalış. çünkü anne sütü gibisi yok.bende 14 aya kadar emzirdim kızımı. soora ek gıdaları kabul etmediği için doktorumuz bıraktırdı.keşke bööle bi problemimiz olmasaydıda hala emzirseydim.1 ay dolana kadar bekle derim.1 ay sonunda eğer bebeğinin kilosunda önemli bir değişiklik olmadığı zaman mamaya başlamanı tavsiye ederim.o zaman gerçekten yetersizdir.benim bebeğim doğduğu zaman ilk 3 gün hiç sütüm gelmedi.ama ben inat ettim ve kesinlikle mama vermedim.3 gün memeden gelen ve halk arasında ağız sütü denilen bi sıvı var.beyaz bişi.onunla yetindi yavrucak.zor oldu ama sabret.anne sütünün bollaşması tamamen annenin psikolojisine bağlı.bunu unutma.kendini ne kadar iyi hissedersen sütün de o kadar artacaktır.sana bebeğinle ömür boyu mutluluklar diliyorum. kafana takılan sorulan olursa çekinmeden danışabilirsin.benim kızım 21 aylık ve ilk günlerin ne kadar zor olduğunu hala unutmadım.

12. 22 Aralık 2006
  13. b_aylin

b_aylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BENCEDE KUZUM DOĞRU SÖYLÜYORR EN AMA EN ÖNEMLİ ŞEY BİR BEBEK İÇİN ANNE SÜTÜ ONUN YERİNİ HİÇ BİR ŞEY DOLDURAMAZ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİCİ DİRENCİHİ ARTTIRICI TEKŞEYY EĞER BU KADAR ERKEN MAMAYA BAŞLARSAN BEBEK BİRDAHA ANNE SÜTÜ ALMAYI RET EDEBİLİR ÇÜNKÜÜ MAMALARIN TADI DAHA GÜZELL VE BİBERONDAN MAMAYI ALMASI DAHA KOLAY ZORLANMADAN İÇEBİLİYORLAR ANNE SÜTÜNÜN TADI DAHA KEYİFSİZ ÇÜNKÜ VE SÜTÜ ALMAK İÇİN BAYAĞI BİR EFOR SARFETMESİ GEREKİYOR DOLAYISIYLA BEBEK İÇİN MAMA DAHA CAZİP GELİYORRR BENCE BEBEĞİN AĞLADIKCA MEME VERR MAMAYI DÜŞÜNMEE EMDİKÇE SÜTÜN ÇOĞALICAK EMİN OL VE BOL BOLLL KOMPOSTO TÜKET SÜTÜNÜ ARTTIRIRR SEVGİLERRR:KK46:

14. 22 Aralık 2006
  15. moondance

moondance kuzucuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende oğlumu emzirirken çok problem çektim...2 ay sonra sağ tarafımdan hiç süt gelmedi ama onun sütü sanki diğerine geçti.saat başı sütümü pompayla alıyordum gerçi pompaya ne gerek kendi boşalıyodu zaten :bbo: ençok su ve yeşillik sütü arttırıyor...bunları çok tüketmeye bak..ama illa ki mama kullanıcam diyosan ben oğluma mecburen 6 aydan sonra ülker hero baby lactum kullandım.içindeki prebiyotik ve probiyotiklerden dolayı anne sütüne biraz daha yakın gibi.gerçi aptamil de iyi bir mama ama gene de sen bilirsin...ama lütfen bebeğini zorda olsa emzirmeye çalış olurmu? :1yes2:

16. 22 Aralık 2006
  17. Bebixsx

Bebixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım da henüz bir kaç günlükken dr mama verin aç kalmış dedi ama ben yine de emzirdim sadece geceleri ilk ay günde bir defa milupa verdim ama sonra onuda bıraktık süt zamanla artıyor bence sık sık emzir.Kolay gelsin.

18. 23 Aralık 2006
  19. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :KK46: bence de kesinlikle mama vermemelisin ! "emzirirken su bile vermeyin"derler ya;gerçekten su bile anne sütünün kalitesini azaltıyormuş...hiç olmazsa ilk 4 ay...ben ilk kızımı yeterince emziremediğim için hala vicdan azabı çekerim;bu yüzden ikinci kızımı inatla (çünkü doymadığını sanıyordum)emzirdim...sakın pes etme,çevrenin "aa bu çocuk doymuyor,mama ver"baskılarına da kulak asma,bol bol süt yapacak şeyler tüket,yavruna olan ilk ve en önemli görevini yerine getir arkadaşım:1yes2: hadi kolay gelsin