hangi mama?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sule3852 tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

14 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sule3852
  1. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyor bebişlere ve size sağlıklı günler diliyorum.Ben doğduğundan beri yalnızca anne sütü veriyorum bebişime ama artık sanırım doymuyor sütümle:1no2: sürekli emmek istiyor ve emme süresi çok uzadı.göğüslerim de eskisi kadar dolu değil.birkaç gün daha bekleyip mamaya başlıycam.mama kullanan arkadaşlar, önerilerinizi bekliyorum.acaba hangi mamayı kullansam?teşekkürler...

2. 14 Aralık 2008
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Güzek dilekleriniz için teşekkürler ayrıca bebeğinizi güle güle büyütün....

Bu konuda en çok dertli benim herhalde benim kızım emmedi bence emiyorsa sütünüzü artıracak çözümlere başvurun öncelikle....

Ve mutlaka bir dr a gösterin bebeğinizi ona göre hareket edin...

Mamaya gelince kızımda denemediğim mama kalmadı emmediği için doymuyordu ve biz 4 ay çığlık çığlığa sabahladık....

En sonunda SMS'yı tavsiye etti dr umuz faydasınıda gördük....

Şimdi 1 yaşında kızım ama mamayla büyütmenin üzüntüsünü yaşıyorum zaman zaman neyseki sağlık problemi yok çok şükür....

4. 15 Aralık 2008
  5. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    anne sütüne en yakın kıvamda milupa aptamil diye duydum..ama bencede sütünü arttırmak mumkunse dene derim..yok biberon yıka steril et ısısını ayarlaiçir derken ben gibi pasaklı bir evhanımına herşey bikenara büyük rahatlık emzirmek..tabi yaşamın daha kısıtlı ama napalım..humana tea nin ben faydasını gördüm..bazen kılomu kafama takıp bişi yemeyınce yada moralsızsem bakıyorum sütüm hemen azalıyo..humana emziren anne çayı en zor durumda yardımcı olmuştur.birde keçi sütlü bi mama duymuştum ebebek satıyodu ama yukardakı arkadaşın dediği gibi en ıyısını drun bılır..

6. 15 Aralık 2008
  7. prensesim33

prensesim33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben hem emziriyorum hem de mama veriyorum .çünkü bzen sütüm az oluyor. milupa aptamil kullanıyorum günde 1 kez ya da 2 kez veriyorum ama emzirmeyi bırakmıyorum.

8. 15 Aralık 2008
  9. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.220
    Ödül Puanları:
    148
    Bende hem emzirip hem mama takviyesi yapıyorum...doktorumuz sindirimi daha kolay diye conformil-1 verdi buda milupanın...

10. 15 Aralık 2008
  11. nurdan52

nurdan52 Guest

benim sütüm baştan beri hiç olmadı şimdide damla damla işte beni yalancı meme yerine alıyo yani:KK43:
    biz her mamayı denedik hastanede bbebelac verdiler o biraz şekerli bebekler kolayca seviyo ama ben fiyatı diğer mamalara göre ucuz olduğu için kullanmadım. ucuz etin yahnisi hesabı
    milupa aptamili ve sma yı oğlum sevmedi o yüzden kullanamdım doktorumuzda ülker hero baby lactum 1 önerdi onu kullanıyorum severek içiyo
    bu arada hipp diyede bi marka onuda başka bi doktor tavsiye etmişlti onuda denedik sevmedi

12. 15 Aralık 2008
  13. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.ben de emzirmeyi bırakmıycam yalnızca mama takviyesi yapıcam.zaten biberonla da vermiycem kaşıkla veririm.
    nurdancım inşallah sütün çoğalır.ben sana daha önce ordulu musun diye sormuştum ama görmedin sanırım.benim eşim de ordulu ondan sordum canım.

14. 16 Aralık 2008
  15. wxixskxix

wxixskxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de mama olarak milupa aptamil conformil 1 veriyorum doktorun tavsiyesiyle sanırım sindirimi daha kolay oluyor normal aptamilden..daha önce de hipp oraganik mama tavsiye etmişti ama kızım onu sevmedi zaten ben de milupayı daha çok seviyorum..
    sen de doktoruna danış mutlaka mamaya geçerken..

16. 16 Aralık 2008
  17. nurdan52

nurdan52 Guest

canım iyi dileğin için sağol bende istiyorum sütümün artmasını ama ...
    bu arada evet ben orduluyum eşimde kayserili yoksa sende kayserili misin
    38 ya ondan sordumşutarafagitti

18. 16 Aralık 2008
  19. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    süper ya bu kadar olur.evet ben de kayseriliyim:teytey:.ben özvatandan eşim gölköyden.sen ordunun nersindensin canım.