hangi mama

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve niva tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

28 Aralık 2008
    Konu Sahibi : niva
  1. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar oğlum memeyi tamamen bıraktı..epeydir sadece mama içiyoruz..mi..apt..mil..1 kullanıyoruz..önerilerinizi bekliyorum

2. 28 Aralık 2008
  3. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım neden bıraktı geceleri emzir bari uyku halinde iken ben preaptamil kullanıyodum en yakın anne sütüne olan mamaymış şimdi aptamil1e geçtik

4. 28 Aralık 2008
  5. mirage7171

mirage7171 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende pre aptamıl kullanıyorum ama bız yenı basladık.pekı sen neden aptamıle gectın doktor mu onerdı

6. 28 Aralık 2008
  7. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 1 ekim doğumlu.. gebelik şekerim vardı..doğumdan hemen sonra sütüm gelmedi..üstüne bir de sarılık olunca doktor bir şekilde beslenmesi gerek dedi..mama verildi..aptamil önerdi..3 hafta pre kullandım sonra 1 e geçtim..

8. 28 Aralık 2008
  9. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Benimkisi aptamili hiç sevmedi..Lactumun yüzüne bile bakmadı...Lezzetli bir mama tavsiye edebilen var mı?

10. 28 Aralık 2008
  11. meran07

meran07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızımda hiç sütüm olmamıştı doktorumuz aptamili tavsiye etmişti kızım 4 yaşına kadar aptamil içti.....(guigoz ve sma da denedim ama kusmuştu)...zaten süte allerjisi vardı corn flakesi bile aptamille yiyordu güzel tavsiye ederim...
    şimdi oğlumda hem anne sütü hem mama alıyor doktorumuz nestle NAN yada ülker LACTUM tavsiye etti...önce lactum kullandık şimdide nan kullanıyoruz.ikisinide çok sevdi...nan ve lactumda şeker oranı daha düşükmüş...
    bride bi nan ı dene canım tavsiye ederim

12. 28 Aralık 2008
  13. mirage7171

mirage7171 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım benım değılde ablamın oğlanda mama beğenmedi her cesıdını denedı en son bebel.... mamasını ıctı.onun tadı en gusel olanmıs.oyle dıyor.

14. 28 Aralık 2008
  15. gxuxl-xsxen

gxuxl-xsxen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sütüm az olduğu için günde 1 yada 2 sefer mama takviyesi yapıyorum doğumdan beri dr. bebelac önermişti güzel içiyordu ama son 1-2 gündür beğenmiyor ama sanırım biberona gıcık oluyor önceden kaşıkla veriyordum memeyi bırakmasın diye yeni yeni biberonla veriyorum kaşıkla çok içmiyor sıkılıyor biberonla çok daha fazla içiyor ama onuda beğenmeyerek içiyor

16. 28 Aralık 2008
  17. suuuuuuuuuu

suuuuuuuuuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar banada tavsiyede bulunun bebegım 2 bucuk aylık gittikçe kilo alımı düşüyo 20 gunde 300 gr almıs dr aradım mamaya başla dedi milupa 1 önerdi yarın alıcagım beni bırakır diye korkuyorum bırde beni emerken kendini geri geri atıyo süt az geldigi için herhalde bende biberonla vermeyı duşunuyorum

18. 28 Aralık 2008
  19. meran07

meran07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben önce emziriyorum sonra biberonla veriyorum hem beni emiyor hem biberonu...sana tavsiyem nuk un damaklı biberon ucunu kullan en küçük olanından..kaşıkla nasıl verilir o kadar mama bilmiyorum zor yani hemde kaşıkla çok hava yutar gazı olabilir...umarım bırakmaz emmeyi bende her seferinde korkuyorum bırakırmı diye...
    birde benimkide kendini geri atıyor beni emerken anlıyorum ki gazı var hemen sırtına pış pış çıkarıo kocaman bi gaz devam ediyor emmeye bide böyle dene bakalım...hem gazını çıkardıkça yemek ister yine devam et doyurmaya daha iyi kilo alır...mesela gazı midede bi balon gibi düşün.eğer o balon sönerse yerini doldurmak için yemek isteyecek hemde gazın verdiği huzursuzluktan kurtulduğu için rahatlayacak...kusmanın en büyük nedenide midede kalan gazdır unutmayın...