Hangi marka mama kullanmalı???

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve julianne tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : julianne
  1. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar. her güzel şeyin bir sonu varmış ya bizim de emzirme maceramız buraya kadar sürdü. banusu birden bire üst d,işini çıkarırken emmeyi bırakı. psikolojik olarak çok etkilendim sürekli sağmaya calışım ama biraz da cevrenin etkisiyle süüm neredeyse hiç çıkmamaya başladı. tabii şimdi başka bir sorun doğdu. kızım özellikle geceleri neyle beslenecekti. hemen aptamil 3 aldık. ilk gün fark edemedim ama kızımın her yeri kabarmaya başladı. ikinci gün yine aynı şekilde. kalkıp doktora giittik. ilk sorduğu mama kullanıp kullanmadığımız oldu. mamayı kesince de aynı gün normale döndü ama çok korktum. şimdi ne marka mama kullanacağımı bilmiyorum. bebelazc aldım onu deneyeceğim. siz ne öneriyorsunuz?
    denizannem sen bir ara meyvesuyu veriyorum demiştin . ne kladar işe yaradı bilemezsin. bir iki gün öyle idare ettik, bu alerji olayından sonra. sen şimdi gece mama vermiyor musun?
    ve inek süü hakkında benim de kafam karışık. keçi sütü mü alsak acaba diye düşünmeden de edemedim.

2. 7 Ağustos 2009
  3. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    julicim yine bu zamana kadar emzirdin ya canım buna da şükür. tabiki gönül daha uzun emzirmenden yanaydı ama olsun kısmeti bu kadarmış ..
    ben şuan bebelac kullanıyorum tatlım.ilk 3 ay neredeyse aptamil kullandım sonra bana biraz külfetli (maddi açıdan malum biz sadece mama ile beslendik ) gelmeye başlayınca bebelaca geçtim. gayet de memnunum hiçbir sorun yaratmadı bizde . kaldıki her iki markanın da Türkiye distiribütörü aynı ben telefon açıp konuşmuştum bu iki marka içinde ..

4. 7 Ağustos 2009
  5. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    öyle mi canım bak bunu bilmiyordum. iki mamanın içerik olarak değerlerine bakığımda aynı olduğunu gördüm. sanırım tek farkı nükleoit miydi neydii, kullananlar hatırlar. ama neden alerji yapı bilmiyorum. gerçi ilk gün sevmemişti sadece kahvaltısına koymuştum. ikinci gün suyu daha fazla koymuştum o zaman bayılarak içmişti.

6. 7 Ağustos 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım inek sütü neden vermiyorsun?
    bu onuda kadir tuğcunun yazılarını okumanı tavsiye ediyorum.

8. 7 Ağustos 2009
  9. LELAL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen öle tatlım içerikleri neredeyse hemen hemen aynı. sadece aptamilin içinde sır gibi saklanılan geliştirilmiş anne sütüne yakınlık ve bağışıklık sistemini güçlendirici formülü mevcut .. bu da açıkcası benim için biraz soru işareti .. ani telefondaki kadın bile bunu bana tam açıklayamadı :))
    çok şükür bu zamana kadar bebelac kullanarak sağlıkla geldik. demekki normal mama kullananlarında bir şekilde bağışıklık sistemi güçlü olabiliyormuş.

bende şu aralar biraz daha sulandırarak veriyorum mamalarını. çok fazla kilo almasını istemiyorum bir yandan da ondan. zaten gün içinde neredeyse tüm beslenme ihtiyacını karşılayacak besini alıyor. doktorumuz devam sütünü kesebileceğimizi söylemişti. ben kesmedim ama sulandırdım ve azalttım.

10. 7 Ağustos 2009
  11. LELAL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aa bu arada inek sütü ,keçi sütü, soya sütü bunları ek gıda bölümünde sanırım uzun uzun konuştuk kızlarla. bence banusu mamayı hiçbirşekilde kabul etmiyorsa verilebilir. yani şahsen böle bir durumla karşılaşsam alternatif bunu kullanırdım.

12. 7 Ağustos 2009
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    lelalcim dr. unuz mamayı kesmeni söyledi peki ne içecek duru

14. 7 Ağustos 2009
  15. LELAL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    doktorumuza göre inek sütü için biraz daha erken .. yani 11. ay gibi durumuna ve gelişimine göre başlanılabilinir .. keçi sütünü alternatif önerdi ama normal besinini aldığı ve gece tahıllıları da aldığı için su ve meyve suyu. ekstra içirmen gereken birşey yok dedi.

16. 7 Ağustos 2009
  17. LELAL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ama ben devam sütünü kestim mi HAYIR .. çünkü benim cimcime mamayı içmeden uyumuyor yatmadan 60 veya 90 ı deviriyor karnı tok bile olsa ..daha versem onu da içecek ama ben korkumdan vermiyorum. gece bari midesi dinlensin biraz .

18. 7 Ağustos 2009
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198