Hangi maskara daha iyi

Konusu 'Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  1. Cicilikiz

Cicilikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Mükemmel kirpikler için yeni nesil maskaraları test ettik. Hatta kirpik besleyici ve kirpik kıvırıcı da denedik…

1. MAC Zoom Lash
    Özellikleri: İçindeki polimerler sayesinde kıvrık ve upuzun kirpikler yaratır[​IMG] içeriğinde bulunan panthenol[​IMG] pantethine ve E vitamini ile kirpikleri güçlendirir. Kalıcılığını uzun süre korur. Fiyatı: 28 TL

Sonuç: Uzun zamandır kullandığım en başarılı maskara. Fırçası kirpiklerimin üstünde kayar gibiydi. Tek bir fırça darbesiyle kıvrık[​IMG] upuzun ve topaksız kirpiklere kavuştum. Hem de her zaman kullandığım kirpik kıvırıcı olmadan!

2. Estee Lauder TurboLash All Effects Motion Mascara
    Özellikleri: Saniyede 125 defa dönen titreşimli fırçası sayesinde her bir kirpiği kavrar ve dolgun[​IMG] uzun[​IMG] hacimli kirpikler yaratır. Kat kat uygulamada topaklanma yapmaz. Fiyatı: 80 TL.

Sonuç: En beğendiğim özelliği titreşim özelliği sayesinde kesinlikle topak yapmaması. Kesinlikle müthiş bir icat.

3. Givenchy Phenomenon Eyes
    Özellikleri: Patentli küresel fırçası[​IMG] hareket kolaylığı ve en kısa kirpiklere bile ulaşma imkanı sağlar. Formülündeki sıvı balmumu sayesinde dilediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Kirpiklere hacim ve uzunluk verir. Fiyatı: 52 TL

Sonuç: Maskaranın yuvarlak fırçasını gördüğümde çok şaşırdım[​IMG] ama kullanımı son derece pratikti. Fırçayı nasıl rahat ediyorsanız öyle tutuyorsunuz ve her kirpiğe kolayca ulaşıyorsunuz[​IMG] ilk defa maskarayı gözümün üstüne bulaştırmadan sürmeyi başardım ve kirpiklerim upuzun görünüyor.

4. Shiseido Eyelash Curler Kirpik Kıvırıcı
    Özellikleri: Kirpikleri[​IMG] zarar vermeden ve yapıştırmadan ustalıkla kıvırır[​IMG] içindeki silikon lastik sayesinde kirpiklere kolayca sekil verir. Fiyatı: 49 TL

Sonuç:Görünüşü pek sevimli olmasa da çok marifetli. Özellikle kirpikleriniz uzunsa rimel sürdüğünüzde her yere bulaşıyor. O yüzden[​IMG] bu kıvırıcı göz makyajı yapmadan önce kullanmak için ideal. Göz makyajını daha belirgin hale getiriyor.

5.Talika Lipocils Lash Conditioning Gel Kirpik Besleyici Jel
    Özellikleri: içindeki ısırgan otu[​IMG] soya lesitini[​IMG] fındık ve elma özleri ile kirpikleri uzatır ve güçlendirir. Makyajsız kirpiklere -özellikle kirpik köklerine- sürülür. Fiyatı: 82 TL.

Sonuç: Her zaman kirpiklerimin seyrekliğinden şikayetçiydim. Maskara sürmeden sokağa çıkamazdım. Bu hafif dokulu[​IMG] jel kıvamındaki besleyiciyi bir ay düzenli kullandıktan sonra[​IMG] kirpiklerim gözüme biraz daha gür görünmeye başladı. Sanırım işe yarıyor!

6 Yves Saint Laurent Mascara False Lash Effect
    Özellikleri: Takma kirpik etkisi yaratan maskaranın en önemli özelliği[​IMG] tek bir fırça darbesiyle bile istenilen etkiyi yaratabilmesi[​IMG] işin sırrı[​IMG] kirpikleri üçlü film tabakasıyla kaplayan formülünde gizli. Fiyatı: 59 TL.

Sonuç: Kısa ve seyrek olan kirpiklerimde hacimli ve uzun bir görünüm yarattı. Özellikle kahverengi tonu[​IMG] gündüz kullanımı için ideal.

7. Guerlain Le2 de Guerlain Mascara
    Özellikleri: İki yönlü maskara bütün kirpiklere ulaşmayı sağlar. Büyük maskara ile uzun ve kıvrık kirpikler yaratır[​IMG] diğer uçtaki minik maskara ile ulaşılması zor olan kısa kirpikler rahatça boyanır[​IMG] içindeki likit polimerlerle kirpiklere ipeksi bir parlaklık verir. Fiyatı: 86 TL

Sonuç: Maskara tarihinde bir ilk! Bu maskaranın iki ayrı fırçası var; biri normal[​IMG] diğeri de kısa kirpikler için. Bu özelliği bence çok kullanışlı. Göz pınarlarına yakın olan kısacık kirpikleri rimellemek artık sorun değil. Minik fırçası bu işi kolayca hallediyor. Kirpiklerimin tümü dolgun ve upuzun oldu.

8. Lancome Oscilation
    Özellikleri: Fırçasında bulunan mikro titreşim sistemi sayesinde her kirpiği homojen şekilde kavrar. Akışkan ve esnek formülü ile kirpiklerin üzerinde kolayca kayarak[​IMG] hacimli ve uzun kirpikler yaratır. Fiyatı: 94 TL.

Sonuç: Fırçanın kapağındaki butona bastınız mı[​IMG] tüm kirpiklerinizi hiç zahmete girmeden boyayıveriyorsunuz. Titreşimli fırça işin incelikli kısmını sizin için hallediyor ve topaklanmayı tamamen önlüyor. Sonuç: Ekstra uzun ve belirgin kirpikler.​

ekolay.net

2. 27 Aralık 2009
  3. kirmizibasliklikiz

kirmizibasliklikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yuvarlak fırçalı olanı hiç görmemiştim.mutlaka denemek istiyorum:)

4. 27 Aralık 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Maybelline Volume Express Rimelinden sasmam.....yillardir onu kullaniyorum ve cok memnunum....ayrica fiyatida cok uygun...burda 5 € civarinda...:nazar:

6. 27 Aralık 2009
  7. esmeralda_2286

esmeralda_2286 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    ayy o kadar para verilip rimel mi alınır yaa....

ben alix avien kullanıorum fiyatı da uygun işimi de görüyor.... a.s

8. 1 Ocak 2010
  9. lavinya19

lavinya19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de alix avien kullanıyorum dışı parlak gri kirpiklerim çok cansızdı canlandığını hissediyorum tavsiye ederim

10. 1 Ocak 2010
  11. Leigh_Chery

Leigh_Chery Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    loreal telescopic =)

12. 1 Ocak 2010
  13. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    loreal teleskopık sarı renkte olanı kullanıyorummm bunu kullandıgımdan berı baska rımel beyenemez oldmmm

14. 1 Ocak 2010
  15. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Flormar Volume Express :1closedeyes:

16. 1 Ocak 2010
  17. calimenjero

calimenjero bu aralar depresifim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oo kirpik güçlendirici markasını hatırlamıyorum ama caba gerçekten güçlendirip çoğaltıyomudur benimde çok seyrek ve kısaa ve kat kat rimel sürmekten hoşlaşmıyorum :1no2:

18. 2 Ocak 2010
  19. vanillya

vanillya sensiz eksiğim..nefesim.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok pahalı bunlar.ben yeni maybelline define a lash aldım ve şimdiye kadar kullandığım en güzel maskara.çok uzatıyor kirpikleri.hem de 18 tl