Hangi üniversite hangi bölüm yardım edin

Konusu 'Lise' forumundadır ve BenEzgi tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  30 Eylül 2009
  Konu Sahibi : BenEzgi
 1. BenEzgi

  BenEzgi Fikrimin İnce Gülü Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2007
  Mesajlar:
  183
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Oğlum meslek ve teknik lisede bilgisayar bölümü 4. sınıf öğrencisi.Sayısal okuyor dolayısıyla.Ve kafamız oldukça karışık.Bu sene ilk sınavda kendi bölümünü seçtiği takdirde 1. sınavda 4 senelik bir üniversiteye yerleşme hakkı var.Puanı tuttuğu takdirde.Ama bilgisayar öğretmenliği istemiyor.Bilgisayar mühendisliği düşünüyor ama 2. sınavada girmesi gerekecek.Bilişim teknolojileri bölümünüde seçebilirim diyor.Ama dersaneden verilen kitapçıkta Üniversitelerde bu bölümü göremedik.Hangi üniversitede var bilen arkadaşlar varmı? Kafası o kadar karışık ki ne yapacağını bilmez halde keza bende öyle.Dersanede danışmanları var ondan da yardım isteyeceğiz ama sizinde fikrinizi almak istedim.
   
 2. 1 Ekim 2009
  Konu Sahibi : BenEzgi
 3. zuzummm

  zuzummm Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Ocak 2009
  Mesajlar:
  193
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  merhaba sınava daha var tabi ama son sene önemli..

  gireceği bölümün iş alanlarına bakması lazım bilgisayar öğretmenliğğ istemiyor ama şu anda alımın bol olduğu kpss de çok da yuksek olmayan bir puanla atamaların yapıldığı bir bölümdür..

  devlet değil özelde çalışmak istiyorsa bil. muh. ideal ,tabi yıne kpss ile develete de girebilir maaşları da iyidir muhendislerin..

  meslek lisesi oldukları için say-2 derslerini okulda görmüyorlar sadece dershane ile bunu başarabilecek mi? oğlunuz çalışma konuusnda azimli mi?bunları düşünmeniz lazım..