Hangi vücuda hangi mayo?

Konusu 'Mayo - Bikini - Pareo' forumundadır ve Adivar tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

  14 Mart 2009
  Konu Sahibi : Adivar
 1. Adivar

  Adivar Popüler Üye Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.280
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG][​IMG]

  HANGİ VÜCUDA HANGİ MAYO?
  * Boyuna çizgili mayolar zayıf gösterir! Deneylerle kanıtlanmıştır...

  * Altı kaval üstü şişhane biçiminde dengesiz bir vücut yapınız varsa, vücudunuzun bu birbirinden tamamen farklı iki bölgesini bikini ile iyice ortaya çıkarmaktansa, tek parça ve dikine derin kupları olan mayoları denemelisiniz. Bikini, alt ve üst olarak vücudu böler. Önerdiğimiz mayo ise sağ ve sol olarak bölecektir; kimsenin de sağ tarafının solundan çok daha şişman olabileceğini düşünmüyoruz açıkçası!

  * Zayıflıktan yakınanlar da var hayatta. Çok zayıfsanız, bu durumu kamufle etmek için iri desenli mayoları tercih edin.

  * Açık renk mayolar olduğunuzdan daha kilolu, koyu renk mayolar ise daha zayıf görünmenizi sağlar.

  * Geniş kalçaları saklamanın en ideal yolu dikkati göğüslere çekmektir. Açık renkler daha çok dikkat çekeceği için üst kısmı açık, alt kısmı koyu renk ve desensiz olan mayolar hem göğüslerinizi olduğundan daha iri gösterir, hem de gözleri kalçalarınızdan uzak tutar.

  * Göbekli iseniz üçgen bikini giymeye kalkmayın, tüm dikkatleri hiç istemediğiniz bir biçimde üzerinize çekersiniz. Düz renk mayoları tercih edin. Desenli bir model giyerseniz, göbek kısmınızdaki desenler balon üzerindeki resim misali irileşeceği için yine dikkatleri göbeğinize çekmiş olursunuz.

  * İri göğüslerinizi saklamak istiyorsanız, üçgen bikinilerden kaçınmalısınız. Bikini üstlerinin altlara göre daha koyu renklerde olması, göğüsleri biraz daha küçük gösterir. İşte altın kural: İri göğüs sahipleri, daha düzgün bir görüntü için, kesim nasıl olursa olsun balenli modelleri tercih etmeli. Bu arada iri desenlerden de kaçınmak gerekiyor.

  * Küçük göğüslü kadınlar son yıllarda yeniden moda olan boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahatlıkla giyebilir ve 75 ile 85 hissi yaratabilirsiniz. Geometrik desenler ya da çiçek desenleri de sizin için ideal. Ancak elde 75'i bile doldurmayacak kadar az malzeme varsa, içi dolgulu push-up üstleri kullanmaktan başka çareniz yok. Bu arada straplez bikini üstleri küçük göğüslü kadınlarda çok hoş duruyor.

  MAYO ALIRKEN BUNLARA DİKKAT!
  * Renk seçerken teninizin koyulaşacağını dikkate alın.

  * Alışverişe çıkmadan önce fazla yemek yemeyin.

  * Mayo ile güneşleneceğinizi unutmayın. Dolayısıyla çabuk kuruyan mayoları tercih edin.

  * Vücut şeklinize önem verin ve kendinizi kandırmayın. Bunun için çok fazla detay bilmenize gerek yok. Aynaya bakarak neyin sizi daha zayıf tuttuğunu görebilirsiniz. Mayolu görüntünüzü incelediğiniz ayna, duvara sabit değil, hafifçe öne doğru eğimli olmalı. Ayna karşısında oturup kalkın, ellerinizi kollarınızı hareket ettirin. İçindeyken rahat etmediğiniz bir mayo seçmemeye özen gösterin

  * Fazla oyuk mayolar için yeterince kilosuz ve kaslı olmak gerekir.

  * Göğüs kapları önemlidir. Göğüsleri bastıran mayolardan kaçının. Aşağısı iyi olsun diye üstten fedakârlık yapmayın.

  * İncikli boncuklu mayoları tercih etmeyin; dökülebilir.

  * Kumaş kalitesinden emin olmak için tanınmış markaları tercih edin.

  MAYONUN ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN
  Mayonuzun kısa bir süre içinde emekliye ayrılmasını istemiyorsanız ona iyi davranmalı ve bazı detaylara dikkat etmelisiniz. İşte daha uzun ömürlü bir mayo için yapılması gerekenler:

  * Mayonuzu her kullanım sonrası, elde, ılık su ve beyaz sabun ile yıkayın.

  * Mayonuzun güneş yağı ve benzeri tüm kozmetiklerden arındırın.

  * Çamaşır makinesi, sıcak su, deterjan, çamaşır suyu ve diğer ağartıcı temizlik maddelerini kullanmayın. Kuru temizlemeye vermeyin.

  * Renklileri ıslak bekletmeyin.

  * Mayonuzu gölgede ve tersinden sererek kurutun.

  * Mayonuzu ütülemeyin.

  * Seçtiğiniz model, fosforlu renkler taşıyor ise güneş ışığına karşı çok daha duyarlı olduklarını unutmayın. Fluoresan renkler, üretim özelliklerinden ötürü güneş ışığının, havuz klorunun ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar.

  * Yaldızlı ve baskılı desenler sürtünme sonucu aşınabilir; nazik kullanın.

  * Mayonuzu kapalı plastik torba içerisinde muhafaza etmeyin.

  * Havuzlarda hijyen sağlamak amacıyla kullanılan klorun mayo kumaşına zarar verdiği bilinen bir gerçektir.

  * Havuzda giydiğiniz mayonuzu her kullanım sonrası mutlaka iyice durulayın.

  * Tüm kumaşlar, sürtünme sonucu tüylenir. Mayonuzu yüzey temaslarından koruyun.

  Vücudunuzu nasılölçmelisiniz?
  * Göğüs: Mezurayı koltukaltınıza yerleştirin ve göğsünüzü çevreleyecek şekilde çevirin.

  * Bel: Doğal bel çizginizi çevreleyecek şekilde mezurayı sıkmadan rahat bırakarak belinize sarın.

  * Kalça: Belinizin ve bacaklarınızın üst kısmının arasında kalan bölgeden mezurayı sararak ölçün.
  Vücudumuza Göre Bikini

  Vücud şeklinize göre doğru mayoyu seçin
  Kızgın yaz güneşinin etkisini iyice hissettirdiği şu günlerde uzmanlar, denize girmeye hazırlanan tatilcilere birbirinden ilginç mayo önerileri sunuyor.

  Alt ve üst vücut ölçüleri dengesiz olanlara, bikini yerine mayo kullanmalarını öneren uzmanlar, "Vücudunuzun bu birbirinden tamamen farklı iki bölgesini bikini ile iyice ortaya çıkarmaktansa, tek parça ve dikine derin kupları olan mayalorı denemelisiniz. Bikini, alt ve üst olarak vücudu böler, önerdiğimiz mayo ise sağ ve sol olarak bölecektir" dediler.

  İşte mayo tercihi yapacaklara altın öneriler:

  "Zayıf olanlar için: Çok zayıfsanız, bu durumu kamufle etmek için iri desenli mayoları tecih edin. Bu size bir kaç kilo daha bonfile kazandıracaktır. Açık renk mayolar olduğunuzdan daha kilolu, koyu renk mayolar ise daha zayıf görünmenizi sağlar.

  Geniş kalçayı renklerle kapatın: Geniş kalçaları saklamanın en ideal yolu sizce bir sakıncası yoksa dikkati göğüslere çekmektir. Açık renkler daha çok dikkat çekeceği için üst kısmı açık, alt kısmı koyu renk ve desensiz olan mayolar hem göğüslerinizi olduğundan daha iri gösterir, hem de gözleri kalçalarınızdan uzak tutar.

  Göbekli iseniz: Göbecikliyseniz, ama üçgen bikini giymeye kalkmayın, tüm dikkatleri hiç istemediğiniz bir biçimde üzerinize çekersiniz. Düz renk mayoları tercih edin. Desenli bir model giyerseniz, göbek kısmınızdaki desenler balon üzerindeki resim misali irileşeceği için yine dikkatleri göbeğinize çekmiş olursunuz.

  İri göğüsleri saklamak için: İri göğüslerinizi saklamak istiyorsanız, üçgen bikinilerden kaçınmalısınız. Bikini üstlerinin altlara göre daha koyu renklerde olması, göğüsleri biraz daha küçük gösterir. İşte altın kural: İri göğüs sahipleri, daha düzgün bir görüntü için, kesim nasıl olursa olsun balenli modelleri tercih etmeli. Bu arada iri desenlerden de kaçınmak gerekiyor.

  Küçük göğüslü bayanlar: Son yıllarda yeniden moda olan boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahatlıkla giyebilir ve 75 ile 85 hissi yaratabilirsiniz. Geometrik desenler ya da çiçek desenleri de sizin için ideal. İçi dolgulu push-up üstleri de kullanbilirsiniz. Bu arada straplez bikini üstleri küçük göğüslü kadınlarda çok hoş duruyor; bu modelleri giyebiliyor olmanın keyfini çıkarmalısınız".

  Uzmanlar, mayo alırken ise şunlara dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti:

  "- Renk seçerken teninizin koyulaşacağını dikkate alın

  - Alışverişe çıkmadan önce fazla yemek yemeyin

  - Mayo ile güneşleneceğinizi unutmayın. Dolayısıyla çabuk kuruyan mayoları tercih edin

  - Vücut şeklinize önem verin ve kendinizi kandırmayın. Bunun için çok fazla detay bilmenize gerek yok. Aynaya bakarak neyin sizi daha zayıf tuttuğunu görebilirsiniz. Mayolu görüntünüzü incelediğiniz ayna, duvara sabit değil, hafifçe öne doğru eğimli olmalı. Ayna karşısında oturup kalkın, ellerinizi kollarınızı hareket ettirin. İçindeyken rahat etmediğiniz bir mayo seçmemeye özen gösterin

  - Fazla oyuk mayolar için yeterince kilosuz ve kaslı olmak gerekir

  - Göğüs kapları çok önemlidir. Göğüsleri bastıran mayolardan kaçının. Aşağısı iyi olsun diye üstten fedakarlık yapmayın

  - İncikli boncuklu mayoları tercih etmeyin; iki günde dökülebilir.

  - Kumaş kalitesinden emin olmak için tanınmış markaları tercih edin".

  Mayoların ömrünü ise şunlar uzatıyor:

  "- Mayonuzun çok kısa bir süre içinde emekliye ayrılmasını istemiyorsanız ona iyi davranmalı ve bazı detaylara dikkat etmelisinizi. İşte daha uzun ömürlü bir mayo için yapılması gerekenler:

  - Mayonuzu her kullanım sonrası,elde, ılık su ve beyaz sabun ile yıkayın

  - Mayonuzun güneş yağı, güneş sütü ve benzeri tüm kozmetiklerden arındığına emin olun

  - Çamaşır makinesi, sıcak su, deterjan, çamaşır suyu ve diğer ağartıcı temizlik maddelerini kullanmayın. Kuru temizlemeye vermeyin

  - Birden fazla renklileri ıslak olarak bekletmeyin

  - Mayonuzu direkt güneş ışığında değil, gölgede ve tersinden sererek kurutun

  - Mayonuzu ütülemeyin

  - Seçtiğiniz model, fosforlu renkler taşıyor ise güneş ışığına karşı çok daha duyarlı olduklarını unutmayın.

  - Fluoresan renkler, üretim özelliklerinden ötürü güneş ışığının, havuz klorunun ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar

  - Yaldızlı ve baskılı desenler sürtünme sonuçu aşınabilir, nazik kullanın

  - Mayonuzu (ıslak veya kuru) asla kapalı plastik torba içerisinde muhafaza etmeyin

  - Havuzlarda hijyen sağlamak amacıyla kullanılan klorun mayo kumaşına zarar verdiği bilinen bir gerçektir.

  - Esneme, erime ve hızlı solma gibi etkilere hazır olun

  - Havuzda giydiğiniz mayonuzu her kullanım sonrası mutlaka iyice durulayın. Yetersiz durulama sonucu dokularda kalan klor mayonuzu yıpratır".