Hangi yaşam tarzı...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve AYLINNN7677 tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : AYLINNN7677
  1. AYLINNN7677

AYLINNN7677 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar .................

herkesin değişik fikirleri vardır kim solcu kimi sağcı...kimi tutucu..kimi hür irade..kimi sakin usluplu kimi sert...yani herbirinizden değişik yorumlar alacağımdan eminim ve her türlüsüne acığım...Sizleri seviyorum çünkü bendensiniz...Dişisinizz...

Ben 33,kuzenim 28 yaşında ..ikimizde aynı kardeşlerden doğduğumuz halde yaşam şartımız çok farklı...Herbirimiz birileriyle çıktı ayrıldı herbirimiz okuduk...güldük ağladık..
    aramızda çok iyi ,sorunumuz yok. dedim ya yaşam tarzımıa takılı kaldım ben..
    teyzem izmirde yaşıyor.işi gereği kuzenim İstanbulda..düne kadar kendine ayrı ev tuttu..3 kız yaşıyorlardı..ben annemle gider gelir ara sıra teyzem kalmaya gelirdi..nitekim 3 gün evvele kadar bu böyleydi..gecen evine gttim bana kuzen ben taşınıyorum nereye dedim erkek arkadaşımla ev tuttuk..beraber yaşıcaz..bir deneyelim dedik yaparsak evlencez..biraz tuhf oldum kızlar acıkca..İnşahlah evlilik olur çok isterimde..Peki yapamadılar ne olcak pekii..Konduramadık kıyamadım..ya böyle son olursa..sonra dedim kendi hayatı belkide doğrusunu yapıyor..teyzm gelince peki napcaz dedim oda eski evde kalırım annem için birkaç gün dedi.yani teyzem böyle bişey bilmecek...

Asıl benim arkadaşlarım benim takılı kaldığım konu ben bunu niye yapamıyorum..yapsam
    ailem bir sürü laf söyler..düşünün ben ayrı eve çıkıcaktım zamanında Annem hastalandı yok başıma bir hal gelirmiş..ve ben vazgeçtim..Yani evden çıkmam için illaki evlenmem mi gerek...yada erkek arkadaşımla dışarı çıkmak için yada eglenmek için illa evimin içinde ismi gecen ve az samimi olduğm bir kızın ismimi geçmesi gerek.ya benimde hakkım değil sevgilimle yaşamak..sakın kıskançlık demiyorum o benim bir nevi kardeşim..2 ruh halindeyim...

1-niye ben özgür değilim...illa evlenince özgür olcam...

2-niye kuzenim böyle denemeye giriyor evlensn çocuk belki kullancak.heyacan arıyor..deneme tahtasımı kuzenim...

birde şu soruyu sorardım kendime ailen izin verseydi yaparmıydım ben böyle bişey...

Cevabım iki tane var ...çokkk isterdimmmmmmm...amaaaaa denedik olmadımı dicem....

fikirlerinize ihtiyacım var...

tşklerrrr şimdidennn...

2. 2 Temmuz 2010
  3. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    153
    ben neyin yorumunu yapmamızı istiyosun anlamadım ?

evet kimine göre ters bi durum ama bazılarına görede olağan....
    neye varmak istiyosunuzki ?

4. 2 Temmuz 2010
  5. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ne sorduğunu tam anlayamadım.Kuzeninin kararına yorum mu yapalım,senin ayrı eve çıkamamana mı üzülelim?Belli bir yaşa gelmişsiniz,kendinizle ilgili en doğru kararı yine siz verirsiniz.Ama ben aynı evde erkek arkadaşla yaşamaya karşıyım,ama tek başına ayrı eve çıkılabilir.

6. 2 Temmuz 2010
  7. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Kuzenine, kullanılıp atılma ihtimali olan risk almış bir kadın gözüyle bakıyorsan senin mantığında birine ailen izin verse bile gidip bir erkekle yaşamayı tavsiye etmem. Evlilik kadının kazancı değidir. Cinsellik evlilik dışında yaşanınca erkeğin aldığı, kadının verdiği pazarlık konusu bir meta değildir. ama bunun gibi daha bir sürü mantık hatası genlere kadar kodlanmış durumda. bence kaldıramayacağın yükün altına girmeyi hayal etme. sana doğru gelenin dışına çıkma, yalnız kalınca korkarsın..

8. 2 Temmuz 2010
  9. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben senin 33 yaşında olduğunu düşünemedim yanlış anlama ama bana biraz çocukça geldi bu yazdıkların.bunları sorgulamak için geç kalmamış mısın biraz? 33 yaşında ailemin yanında yaşadığımı düşünemiyorum ki kendilerini çok severim. illa erkek arkdaşla bi adamla yaşamak ya da evlenmek lazım değil tek başına ayrı eve çıkabilirisin. ben üniversiteyi kazanınca ayrıldım evden sonra da öyle gitti.

Son düzenleme: 2 Temmuz 2010
  10. 2 Temmuz 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    herkesin hayatı farklı

seçimleri farklı

hayattan beklentileri farklı

kişi kendi seçimlerini yaşar, kendi bacağından asılır

başkalarının doğrularına göre değil kendi doğrularına göre yaşa. başkasının pişman olduğu şeyden pişman olmayacak veya başkalarının mutlu olduğu şeyden mutlu olacak değilsin :lepi:

12. 2 Temmuz 2010
  13. AYLINNN7677

AYLINNN7677 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin gibi evli olmadığım için canım çıkamıyorum aşamıyorum kendimi 40 yaşındada aynı olacağım sanırım...

14. 2 Temmuz 2010
  15. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iyi analizalkisalkisalkis

16. 2 Temmuz 2010
  17. AYLINNN7677

AYLINNN7677 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çoğunuz kuzenim böyle bişey yaptığımı yadırgadığımı düşünürek tepki verecektir ama ben kıyamıyorum onaa....

18. 2 Temmuz 2010
  19. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

33 yaşında bir kadın olarak tek başına ayrı bir eve çıkabilirsin. ailen senin turşunu mu kuracak. önce onalrın yakınına taşınırsın. ben 18 yaşında evden ayrıldım, yurtta yaşadım v.s v.s